Bevelanden en Tholen 10 2 BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post: Lezersredacteur PZC, Postbus 5046 4380 KA Vlissingen telefoon: 08801-30210 Pietluttig Regels en formulieren ter verantwoording zijn nodig. Maar die zijn er veel te veel. In de gezondheidszorg, in het onderwijs enz. en ook voor verenigingen die een lokaal evenement willen organise ren. Nog niet zo lang geleden hief de gemeente Schouwen- Duiveland precariorechten voor een huttendorp en moest een volkstoneel ver eniging diezelfde rechten be talen voor voorstellingen in de open lucht. Door een prijs die zij wonnen konden zij die rechten betalen. De ge meente kende hen die prijs toe. Natuurlijk eisen wij na een ernstig ongeluk bij een evenement in den lande maatregelen. Den Haag komt dan weer met een pakket re gels. Met elkaar timmeren we alles dicht. Gevolg: telkens weer formulieren invullen en leges betalen. Zou de over heid niet pietluttig zijn, om dat wij elk gevaar willen uit sluiten en bij elk manco naar die overheid wijzen? de Jonge, Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Personenalarmering Graag wil ik reageren op het artikel 'Venters azen op Ka- pelse ouderen' van Ellen Jobse (PZC, 26 april). Met schaamte las ik over de bru tale verkoopmethoden van een bedrijf in personenalar mering. Zelf werk ik bij de Stichting Personenalarme ring Zeeland (SPAZ) uit Mid delburg, eveneens leverancier van apparatuur waarmee u in geval van nood direct contact kunt maken met een locale alarmcentrale. Ook een aantal van onze 6.000 Zeeuwse abonnees is door het andere bedrijf bena derd, niet alleen in Kapelle maar ook uit Goes kregen we meldingen. Zo kregen we zelfs een melding van een van onze klanten waar iemand plotseling in de huiskamer stond, zogenaamd om de per sonenalarmering aan te leg gen of om de bestaande te testen. Dit is een manier die wij niet passend vinden en ook nooit toe zullen passen. Wij leveren alleen op verzoek van de klant zelf. Kees Veerhoek, Noordpoortplein 2, Middelburg Dr. P. J. Meertens Veel meer dan van mode of hobbyisme zou straatnaam- geving toch vooral een kwes tie van zorgvuldigheid en goede voorlichting moeten zijn. Zelf zou ik (binnen Mid delburg) liever wonen in de nieuwe Hans Warren- of Jan Campertstraat dan in de Muddy Watersstraat. IJdel als hij was zou dr. P.J. Meertens verguld zijn geweest met de naar hem vernoemde straat in de nieuwste wijk van zijn geboortestad Middelburg, Rittenburg (zou iedereen de herkomst van deze naam kennen?). Punctueel als hij was zou hij zich echter in zijn graf omdraaien bij het zien van het bordje met daarop 'P.J. Meertenstraat'. Voor een tweede 's' ontbreekt kennelijk nog steeds het geld. Had deze en de andere stra ten in Rittenburg maar liever 'laan' genoemd, dan had dit probleem zich niet voorge daan. Waar blijft trouwens die andere literaire zoon van Middelburg, P.C. Boutens? Ook een heel erg moeilijke naam! Dr.Aad de Klerk, Park Overwater s, Middelburg 19.20 uur: Herdenking in de Pro testantse Kerk. Tijdens de her denking zullen in ieder geval de leerlingen van groep 7 en 8 van openbare basisschool Het Stelle- plankier, oud-strijders van de Prinses Irene Brigade, oud-Indië gangers en een afvaardiging van de huidige Prinses Irene Brigade aanwezig zijn. 20.00 uur: Twee minuten stilte, zingen van Wilhelmus. 18.45 uur: Ontvangst in De Stenge. 19.00 uur: Concert en een voor dracht. 20.00 uur: Twee minuten stilte en kranslegging bij herinnerings plaquette. 20.15 uur: Afsluiting herdenking met een hapje en een drankje. 19.05 uur: Verzamelen in de Grote of Maria Magdalenakerk. 19.15 uur: Toespraak door burge meester Verhulst van Goes 'De kracht van het persoonlijk ver haal'. 19.25 uur: Lezing door F. de Klerk, archivaris bij de gemeente Goes, getiteld 'Verhalen van stille ge tuigen'. 19.35 uur: Voordracht herden kingsgedicht door kinderburge meester Anouk Scholten en kin derwethouder Mark van der Endt. 19.40 uur: Vertrek naar monu ment op de Grote Markt. 19.45 uur: Aankomst monument, koraalmuziek door Fanfare Eu- phonia. 19.50 uur: Kransleggingen. 20.00 uur: Twee minuten stilte en zingen Wilhelmus. 20.15 uur: Koffie of thee in de Grote Kerk. 20.30 uur: Herdenkingsconcert in Grote Kerk. 19.00-19.40 uur: Ontvangst in dorpshuis Kaj Munk. 19.40-19.50 uur: Stille tocht naar begraafplaats onder begeleiding van Scheldegalm. 19.50-19.58 uur: Harmonie Schel degalm (o.l.v. tamboer-maitre Edwin Biskop) speelt hymnes. 19.59-20.00 uur: Taptoe signaal. 20.00-20.02 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Wilhelmus (het eerste en het zesde couplet). 19.00 uur: Aankomst gemeente bestuur, genodigden, inwoners en belangstellenden in de Pe- truskerk. 19.15 uur: Welkomstwoord door een teamlid van o.b.s. Schenge- hof. 19.20 uur: Toespraken. 19.40 uur: Aankomst bij monu ment; gelegenheid voor het leg gen van kransen en bloemen. Brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke speelt hymnes tij dens de kransleggingen. 20.00 uur: Twee minuten stilte. Vervolgens worden twee cou pletten van het Wilhelmus ge zongen. 20.10 uur: Genodigden gaan naar de Petruskerk. Leerlingen van o.b.s. Schengehof vertellen over hun gedachten over vrijheid. 18.45 uur: Verzamelen in de PKN kerk. 19.00 uur: Bijeenkomst in de kerk waarin Niels den Hertog, Jan Koopmans kenner, zijn werk en leven zal toelichten. Cabaretier Freek de Jonge, die twee jaar gele den bij de herdenking van de fu sillade op het Weteringplantsoen Jan Koopmans herdacht, zal het toen door hem geschreven ge dicht voordragen. 18.30 uur: Vertrek défilé vanaf station naar de Hervormde Kerk. 19.00 uur: Viering in de Her vormde Kerk. Aansluitend rond gang om de kerk die eindigt bij het monument in de kerktuin. Taptoesignaal en twee minuten stilte. Daarna worden er kransen en bloemen gelegd. Na afloop is er in de kerk moge lijkheid tot ontmoeting en het bekijken van beeldmateriaal van de Tweede Wereldoorlog rond Kapelle. 19.10 uur-19.25 uur: Ontvangst genodigden en belangstellenden in dorpshuis 't Katshuis. Muziek gezelschap Oefening en Uitspan ning - De Echo brengt koraalmu ziek ten gehore. 19.25 uur: Welkomstwoord door E. Kolmeijer, namens Vereniging Dorpsbelangen Kattendijke. 19.46 uur: Vertrek naar de be graafplaats aan de Kureweg bij het graf van Korporaal Thomp son. 19.53 uur: Kranslegging. 20.00 uur: De kerkklok slaat 20.00 uur. Daarna twee minuten stilte. 20.02 uur: Onder muzikale bege leiding van muziekgezelschap Oefening en Uitspanning - De Echo worden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. 20.05 uur: Gelegenheid voor het leggen van bloemen door kinde ren, nabestaanden, bestuursle den van de dorpsvereniging en andere genodigden en belang stellenden. 20.10 uur: Aanwezigen vertrek ken naar dorpshuis 't Katshuis voor een informeel samenzijn. 19.20 uur: Aankomst gemeente bestuur, genodigden, inwoners en andere belangstellenden in Amicitia. 19.25 uur: Welkomstwoord door M.C. Vuijk, voorzitter Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge. 19.26 uur: Toespraak wethouder Alssema, getiteld 'De kracht van het persoonlijk verhaal'. 19.34 uur: Voordracht gedicht door een leerling(e) van de Kloe- tingseschool. 19.40 uur: De stoet vertrekt naar het monument op het graf van J.P. Dicaire op de begraafplaats van Kloetinge. 19.55 uur: Aankomst bij monu ment; gelegenheid voor het leg gen van bloemen en kransen. 19.59 uur: Cornetblazer van brassband Excelsior Kloetinge speelt Taptoe. 20.00 uur: Twee minuten stilte 20.15 uur: Genodigden gaan naar Amicitia. 19.15 uur: Ontvangst in Ons Dorpshuis met een kopje koffie of thee. 19.40 uur: Aanvang stille tocht richting Johanneskerk. 19.50 uur: E.M.M. zal hymnes ten gehore brengen. 19.59 uur: Het Taptoesignaal. 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.02 uur: Samenzang Wilhel mus. Aansluitend zal een verte genwoordiger van B&W een toe spraak houden en een krans leg gen namens de gemeente Rei- merswaal. Ter afsluiting van de plechtigheid worden er gedichten voorgedra gen door leerlingen van de lokale basisscholen. 19.00 uur: Fanfare muziekvereni ging Concordia speelt op grasveld bij de Nederlands Hervormde kerk koralen en andere stemmige muziek. 20.00 uur: twee minuten stilte. Tholen Vanaf 19.15 uur: Betrekken van de dodenwacht bij het monument. Vanaf 19.45 tot ongeveer 20.00 uur: Koninklijke Muziekvereni ging Concordia speelt een aantal koralen. Even voor 20.00 uur: Taptoe-sig naal. 20.00 uur: twee minuten stilte. 20.02 uur: Zingen eerste couplet van het Wilhelmus. 20.05 uur: Toespraak van loco burgemeester Hoek. 20.10 uur: Voordracht leerlingen obs Ter Tolne en Eben Haëzer- school. 20.15 uur: Kranslegging. 19.40 uur: Verzamelen bij dorps centrum MeerWaarde. 19.55 uur: Vertrek naar het monu ment. Na het luiden van de klok worden twee minuten stilte in acht genomen gevolgd door de Last Post en daarna het Wilhel mus. 19.15-19.30 uur: Ontvangst geno digden en belangstellenden in Dorpshuis De Griffioen. 19.30 uur: Welkomstwoord door voorzitter S. Huissoon van de Vereniging Gemeenschap Wol- faartsdijk. 19.32 uur: Roos Weststrate en Se- bregt Dijksman, leerlingen van de reformatorische basisschool Johannes Calvijn dragen een ge dicht voor. 19.35 uur: Toespraak 'De kracht van het persoonlijke verhaal' door J.W. Omta namens het ge meentebestuur van Goes 19.45 uur: Renske Lievaart, leer linge van basisschool Het Samen spel, draagt een gedicht voor. 19.50 uur: Vertrek naar monu ment. 19.56 uur: Kranslegging. 19.59 uur: Koperensemble van muziekvereniging Advendo o.l.v. Ad de Wit speelt Taptoe. 20.00 uur: Kerkklok slaat Daarna twee minuten stilte. 20.02 uur: Onder muzikale bege leiding van het Koperensemble worden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. 20.15 uur: Onder muzikale bege leiding van het Koperensemble lopen genodigden en belangstel lenden langs het monument en keren terug naar dorpshuis De Griffioen waar een kopje koffie of thee of frisdrank voor hen klaar staat. 19:30 uur: Stille tocht vanaf Oude Torenstraat naar het monument. 20.00 uur: Twee minuten stilte, aansluitend toespraak door wet houder De Kunder en bloemen en kranslegging. woensdag 3 mei 2017 BE Herdenken Colijnsplaat Heinkenszand Goes Hansweert 's-Heer Arendskerke 's-Heer Hendrikskinderen Kapelle Kattendijke Kloetinge Kruiningen Sint Philipsland Waarde Wolphaartsdijk Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61