Jongens gaan voor nieuwe voetbalkooi Op de valreep toch nog een reünie van basisschool De Tunnel Schore 6 Alternatief voor niet haalbaar Cruyff Court Talentenjacht heet dit jaar Topvoice - j* BE De slechte staat van het trapveldje aan de Johnsonlaan vormde ander half jaar geleden de aanleiding voor de voetbalvrienden om in ac tie te komen. Na een regenbui is het veld lange tijd onbespeelbaar en bovendien zit het vol kuilen. Het viertal wilde geld bijeen sparen voor de aanleg van een Cruyff Court. De Cruyff Founda tion keurde de locatie goed en wilde een deel van het veld beta len. Zelf moesten de jongens ook nog een ton ophoesten. Dat bleek een te grote opgave. Met de ongeveer 11.000 euro die ze wel hebben ingezameld en een bijdrage van de gemeente hopen ze nu op een andere locatie een mooie voorziening te kunnen aan leggen. Na een zoektocht in de wijk is het oog gevallen op de be- De bestaande voetbalkooi zorgt voorveel geluidsoverlast staande voetbalkooi tussen de Cort van der Lindenstraat en de Groen van Prinstererstraat. „Die kooi zorgt nu voor geluidsoverlast voor de omwonenden", weet Damian Krier, één van de initiatiefnemers. „De hekken maken heel veel la waai." De jongeren, die worden onder steund door een jongerenwerker van het SMWO, hebben inmiddels een eerste gesprek met omwonen den gevoerd. Ook de wijkagent en de gemeente worden bij het plan betrokken. Er zijn afspraken ge maakt over het toekomstige ge bruik van de voorziening. „We gaan nu samen met de gemeente op zoek naar een goede voetbal kooi", stelt Krier. Het is de bedoeling dat aan het eind van de maand een keuze wordt gemaakt, zodat misschien komende zomer al wel gebruik kan worden gemaakt van de kooi. De jongens hebben geld opge haald met onder meer het organi seren van activiteiten. De RWS en de Stichting Buurtwerk Goese Pol der deden een donatie. Op zaterdag t juli staat de reünie ge pland tussen 14.00 uur en 17.00 uur. „Uiteraard in het gebouw van De Tünnel zelf aan de Boomweidelaan. Dat hebben we nu nog met de leer krachten kunnen regelen. Een paar jaar terug zei ik al dat ik het heel leuk zou vinden om een reünie te Sluiting De Tunnel houden. Nu de school definitief sluit, is dit onze kans. Daarna kan het misschien niet meer. Want je weet maar nooit wat er met het ge bouw gaat gebeuren." De reünie is bedoeld voor oud leerlingen en -leerkrachten die in de voorbije 40 jaar op de school hebben gezeten of gewerkt. Voor het evenement is een Facebookpa- gina (Reünie OBS de Tunnel Schore) aangemaakt. „Daarop staat hoe mensen zich kunnen opgeven en foto's kunnen doorsturen. Dat kan via reuniedetunnel@hartvoor- schore.nl." Elke klas Inmiddels zijn er al ruim 30 aan meldingen binnen. Maar de organi satie hoopt op nog veel meer. „We hebben op het dorp flyers rondge bracht. Aanmelden kan nog tot 31 mei. Het zou leuk zijn als we van elke klas wat mensen terugzien. Dan kunnen we daarmee mooi 40 jaar De Tunnel afsluiten." CIBG Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Register beroepen individuele gezond heidszorg (BIG-register) Bij de inschrijving van de heer Van Not te 's-Heer Hendrikskinderen in het register van artsen onder nummer 89023023501 is per 26 april 2017 aangetekend dat de inschrijving van deze zorgverlener voor de duur van zes maanden met een proeftijd van twee jaren voor waardelijk is geschorst. De proeftijd is ingegaan op 26 april 2017 en loopt tot en met 25 april 2019. Deze zorgverlener moet aan de volgende voorwaarden voldoen: zich voor het einde van de proeftijd niet opnieuw schuldig maken aan tuchtrechtelijk verwijtbaar gedrag. De voorwaardelijke schorsing is opgelegd vanwege grensover schrijdend gedrag. Meer informatie: www.bigregister.nl. THOLEN Onder de naam Top voice gaat camping De Zeester in Scherpenisse samen met Om roep Tholen en Zuidwest TV/FM voor het tweede jaar op rij op zoek naar het grootste zangtalent uit de regio. De talentenjacht is een voort zetting van The Voice of Tholen, dat vorig jaar werd gehouden. Met voorrondes, halve finales en een grote finale op 17 juni is de opzet dit jaar groter. Potentiële deelnemers kunnen tot 15 mei een demo mailen naar demo@omroeptholen.nl. De shows vinden plaats in het horecagedeelte van de camping. IN DE REGIO Open dag Opstandings- kerk Rommelmarkt Tweede kunstroute- dag Tholen 1 MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 3 mei 2017 Een Cruyff Court lukte niet, maar een groep jongens uit de Goese Polder gaat vol enthousiasme door om een goede voetbalvoor ziening in de wijk te krijgen. Een fraaie voetbalkooi is het nieuwe doel. Rob Paardekam Goes - Damian Krier Nu het einde voor basisschool De Tunnel in Schore nadert, heeft een groep oud-leerlingen het initiatief genomen een reü nie te organiseren. „We hadden het er al jaren over", zegt An nette Leendertse. „En nu met de sluiting voor de deur moest het er maar eens van komen." Willem Adriaansens Schore Basisschool De Tunnel sluit op 14 juli definitief de deuren. De enige school in Schore krijgt vanf het schooljaar 2017/2018 geen geld meer van Kapelle. De gemeente besloot in 2015 niet langer de 175.000 euro op te hoesten. Dat bedrag kreeg de school al jaren vanwege een fout uit het verleden. BIEZELINGE Opstandingskerk Biezelinge aan de Biezelingseweg 6 houdt zaterdag 6 mei een open dag. De Chr. Ger. Kerk Biezelinge be staat 100 jaar en breidde haar kerk gebouw uit. De open dag is van 10.30 tot 15.00 uur. KORTGENE De Nicolaaskerk in Kortgene houdt za terdag 6 mei een schuurverkoop/- rommelmarkt aan de Oudedijk 3 in Kortgene. De schuur is open van 09.00 tot 16.00 uur. Entree en parking zijn gratis. De op brengst gaat naar het onderhoud van de Nicolaaskerk. THOLEN Cultuurplein Tholen houdt zaterdag 6 mei de tweede ate lierroute van dit sei zoen. Op deze dag kunnen belangstel lenden tussen 14.00 en 20.00 uur kunstenaars en ex posities bezoeken op veertien adres sen in zeven dor pen. De route bestaat uit een afwisseling van kunst, cultuur en natuur. De adressen zijn te vinden op een rou tekaartje dat te ver krijgen is bij het ge meentehuis en de VVV in Sint-Maar tensdijk. Daarnaast is de routekaart te downloaden op de website cultuur- pleintholen.nl. BENDE OP DE SNELWEG ®*wjOVen v .,viv ir-G«.5k--e.. A BRUINISSE Een vrachtwagen van Stouten-Fourage uit Brui- nisse heeft gisterochtend op de Heistraat bij Veldhoven een behoorlijke bende achtergelaten. De bewegwijzeringsbor den boven de weg waren lager dan de chauffeur had inge schat: een aantal strobalen bleef erachter haken en viel van de lader. „Op zich valt de schade mee: er zijn maar drie balen gevallen", zegt directeur Jacob Stouten. „Maar omdat er twee uit elkaar zijn gespetterd, lijkt het heel wat." FOTO BERT JANSEN GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - Inloopspree kuur voor vragen over de computer; 10.00-11.00 uur- Spreekuur van wijk agent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur- Wekelijks Digitaal Café; Ambachts centrum, Kattendijk- sedijk 27,13.00- 17.00 uur - Kinder- Doe-Dagen; Ingang Historisch Museum, Singelstraat, 14.00- 15.30 uur - 't Gilde de Bevelanden or ganiseert wekelijks gratis stadsrondlei- ding; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15- 17.15 uur - Zaalvoet bal vanaf 15 jaar; Rooseveltlaan 87, 19.00 uur - Start Fietstocht; Sport zaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor senio ren; 19.15 uur - Bridgeavond; Fruit teeltmuseum, Annie M.G. Schmidtsingel 1,13.30-16.00 uur- Handwerkcafé; 13.30 uur - Kinder activiteit De Blije Bij KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Maandelijkse Bingo KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur - Bewegingsuur voor 50+ RILLAND Restaurant de Nieuwe Vliedberg, 10.00 uur- Wandelen in groepsverband YERSEKE Zorgcentrum Moerzicht, 10.00- 11.15 uur - Wande len in groepsver band; Oosterschelde- museum, Kerkplein 1, overdag - Expositie keramiek Jos van Bommel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59