Kerkrecht is kwetsbaar Zes weken hinder door aanleg van fietspaden Verlenging van tbs voor Bressiaander Pasfoto II m 500euro voor de gouden tip 2 Help! Het dievengilde lijkt het nu ook gemunt te hebben op onze huisdieren, van hond tot kat. HUISDIER NIET LANGER VEILIG Commentaar In het Burgerlijk Wetboek staat dat kerken hun eigen recht mo gen toepassen mits dat gebeurt binnen de grenzen van de wet. In de rechtspraktijk betekent dit doorgaans dat een burgerlijke rechter voorrang geeft aan de interne kerkelijke rechtsgang. Die verloopt niet altijd goed. Daarom moet de voorzieningenrechter soms ingrijpen. Zo'n vonnis werd gisteren geveld door de Middel burgse rechtbank. De Gereformeerde Gemeente Kruiningen krijgt een flinke tik op de vingers. In die kring speelt een onfrisse kwestie rond een vermeende overtreding van het zevende gebod (gij zult niet echtbreken) in combinatie met een conflict tussen de ver dachte en de dominee. De kerkleiding vindt het niet nodig te wach ten op de normale afwikkeling van de procedures in het kerkrecht. De verdachte, een ex-diaken, is bij wijze van spreken al aan het kruis genageld. Daarom stapte de man naar de rechter. Hij krijgt ge lijk. De kerkgemeente mag geen mededelingen over de zaak doen en de tuchtmaatregel moet worden ingetrokken. Let wel: de voor zieningenrechter spreekt zich er niet over uit of de ex-diaken daad werkelijk in de fout is gegaan. Het gaat hier slechts om de zoge noemde 'marginale toetsing'. Niemand hoeft bang te zijn voor het kerkrecht. Je kunt je er sim pelweg aan onttrekken. Behalve natuurlijk aan de sociale gevolgen. Dat is waarschijnlijk de reden dat nog veel Nederlanders hun oren laten hangen naar een of andere kerkorde. Zij nemen de vrijheid zich eraan te onderwerpen. Maar deze Kruiningse kwestie leert dat kerkrecht onder invloed van een plaatselijke religieuze machts strijd gemakkelijk kan ontaarden in grove onzorgvuldigheid. Ge loofsgemeenschappen moeten zich in alle ernst afvragen of het geen tijd wordt om met het kerkrecht te stoppen. Dit vonnis is een warm pleidooi vóór. Grove onzorgvuldigheid bij onfrisse kwestie in Gereformeerde Gemeente Het project is een onderdeel van het programma Goes Beter Bereik baar. Door de aanleg van het fiets pad kunnen fietsers richting het centrum in een rechte lijn doorfiet- sen, zonder dat ze hoeven over te steken. Dit werk wordt uitgevoerd vanaf de autoweg. Hiervoor worden steeds wegvakken afgezet waar door het verkeer op een stuk van de weg gebruik zal moeten maken van één rijbaan. Tijdens de spitsuren zullen wel beide rijbanen opengesteld zijn. Daarnaast wor den de A. Fokkerstraat, Verrijn Stu- artweg en de A. Plesmanweg op nieuw geasfalteerd. Ook worden de fietsoversteken rondom het Nan- senplein aangepast. De aansluiting op de N259/A58 vanaf de Nansen- baan en de aansluiting op de Op 10 mei zijn er inloopbijeenkomsten voor inwoners en bedrijven op de Poel N259/A58 vanaf de A. Fokkerstraat worden een aantal nachten afgeslo ten. Dat kan hinder veroorzaken voor de omgeving. Op woensdag 10 mei van 16.00-17.30 uur is er voor bedrijven op de Poel een inloopbij eenkomst in het stadskantoor. Voor inwoners is die gelegenheid van 19.00 tot 20.30 uur. ALMANAK De gemeente Goes verwacht binnenkort drukte aan de pu- blieksbalie, omdat reisdocumen ten die vijfjaar geleden zijn afge geven verlopen. Die inwoonster is de drukte net voor geweest, maar het deed haar denken aan een vorige keer toen ze haar pas poort moest laten vernieuwen. „Ik werd tot drie keer toe terug gestuurd omdat mijn pasfoto niet goed was", vertelde zij haar collega's. „Ze bleven maar zeg gen dat mijn oren niet symme trisch waren." Uit wanhoop heeft ze toen maar een afspraak gemaakt bij de plastisch chirurg in plaats van bij de fotograaf. Nieuwe eigenaren in lunchroom Bouwplannen niet gewijzigd Woonbeurs in boerderij Van de zwanen, een koppel, ont breekt tot nu elk spoor. Traas spreekt van een merkwaardige si tuatie. Een zwaan vang je namelijk niet zomaar, zegt hij. „Er zijn maar heel weinig mensen die dat dur ven." Volgens de eigenaar waren de zwa nen opgejaagd, hij denkt daarom dat er al eerder een poging is ge daan ze te stelen. „We hebben niks gemerkt. Het was verlicht en de hekken waren op slot." Zwarte zwanen zie je niet zo heel veel. „Wat iemand er mee wil? Verko pen. Een koppel kost een godsver mogen." Traas is gehecht aan de dieren, die al zo'n negen jaar bij hem wo nen. Hij looft een beloning van 500 euro uit voor de gouden tip. Inmid dels zijn er al heel wat binnengeko men, ook bruikbare. „Je merkt dat zo'n bedrag dan toch wel iets doet. Het gaat me om het principe, het is jammer dat die beesten hier de dupe van zijn." Mensen die iets weten of hebben gezien, kunnen contact opnemen via peter@traas.nl. Dat mag ook anoniem. I en dier stelen - dat is nog eens wat anders dan een auto, of een dvd-speler. Zo nu en I dan duiken er in de krant berichtjes op over verdwe nen konijnen, cavia's, honden, katten, paarden, postduiven of siervogels, koikarpers of alpaca's. De overeenkomst: ze zijn weg. Maar de achtergronden zijn heel verschillend. Bij de politie Zeeland is het feno meen 'gestolen (huis)dier' nage noeg onbekend, geeft woordvoer der Alwin Don aan. Aan gifte doen is alleen zinvol De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de tbs met voorwaarden van de 28-jarige Bressiaander N. G. met twee jaar verlengd. G. werd in 2014 voor een poging tot doodslag veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee jaar plus één jaar voorwaardelijk. Tijdens de Oostburgse kermis in 2013 had hij een 20-jarige Terneuze- naar met een mes in diens nek ge stoken. In hoger beroep door het Hof in Den Bosch kreeg hij twee jaar cel en tbs met voorwaarden op gelegd. Inmiddels zit G. vast op verden king van betrokkenheid bij de schietpartij op 4 maart bij café De Drie Musketiers in Oostburg, waar bij een 24-jarige inwoner van die plaats om het leven kwam. Volgens de reclassering was - on danks dat G. nu in voorarrest zit en voor de reclassering 'even niet be schikbaar' is - een verlenging van één jaar voldoende geweest om G. weer op het recht pad te krijgen. G. zit nu vast op verdenking van betrokkenheid bij de schietpartij in Oostburg woensdag 3 mei 2017 n De gemeente begint op maan dag 15 mei met de aanleg van een dubbelzijdig fietspad aan de zuidkant van de Anthony Fok kerstraat in Goes. Het werk duurt tot 1 juli. Luc Oggel Goes Tip? redactie@pzc.nl GOES Lunchroom Brazee (voor heen De Koepel) aan het Kolveniershof in Goes heeft nieuwe eigenaren en gaat verder onder de naam Trattoria La Barca Goes. De uitbaters run den onder die naam eer der een restaurant in Kortgene. De 'nieuwe' zaak in Goes gaat 1 juni open. Eigenlijk had dat eerder moeten zijn, maar de late levering van keu kenonderdelen gooide roet in het eten. KRUININGEN/YERSEKE Kritiek van buren van aanstaande bouwprojec ten in Kruiningen en Yer- seke leidt niet tot aan passingen. De plannen voor twaalf huizen aan Eindje de Rondte in Krui ningen en dertig apparte menten in Bosburg in Yerseke lagen de afgelo pen tijd ter inzage. Beide plannen leverden één kri tische zienswijze op. Het Reimerswaalse college van B en W stelt de raad voor de plannen ongewij zigd vast te stellen. KAMPERLAND Huur, koop, deeltijd of re creatie. Allerlei huizenty pes en woningbouwpro jecten op Noord-Beve land staan op zaterdag 27 mei in de schijnwer pers tijdens de jaarlijkse woonbeurs. Aannemers, makelaars en diverse an dere partijen zijn tussen 10.00 en 16.00 uur aan wezig in de monumentale boerderij Land Zee zicht aan de Felixweg in Kamperland. De toegang is vrij. Saartje in Veere Verkoopt keukenspullen en nostalgisch speelgoed. Het is "drukker dan ooit" bij Saartje, dus zoeken wij extra hulp voor de weekeinden. Zowel zaterdag als zondag. Naar keus: ieder weekend of om de 14 dagen. Ook in schoolvakanties. Leeftijd vanaf 15 jaar, m/v, app of sms naar: 06 - 46 71 2 355. Je krijgt razendsnel antwoord. Opa's/oma's/vaders en moeders "zeg het voort" aan uw (klein)kroost! De vermiste zwanen Peter Traas uit Bakendorp, bij Baarland, is kwaad. Hij ontdekte afgelopen weekeinde dat zijn twee zwarte zwanen waren ver dwenen. Hoogstwaarschijnlijk gestolen, aangezien de dieren niet kunnen vliegen en achter een gesloten hek zaten. Traas looft 500 euro uit voor de gou den tip. Luc Oggel Bakendorp Dure Ondine van der Vleuten Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57