Gemeente moet beter communiceren Bruse wagen strooit met strobalen 6 Kritisch rapport houdt ambtenaren scherp ♦5 Dit is niet zo maar een archief je ';'-k i' it ri „Digitale archivering is een nieuwe tak van sport", verklaart ar chivaris Ineke van den Broek de on voldoende die haar dienst op dit vlak tijdens een inspectie heeft be haald. „Maar daar wordt in Zeeuws verband aan gewerkt. Het inspec tierapport gaat over 2015. Inmiddels ligt er een plan van aanpak om een gezamenlijk e-depot op te zetten." Belangrijkste punt van kritiek bij de inspectie door bureau DOCFac- tory is het ontbreken van duurzame opslag van digitale archiefstukken. Dat wordt steeds belangrijker, want van bijvoorbeeld bestemmings plannen bestaan niet eens meer pa pieren versies. Digitale teksten en beelden moeten dus ergens veilig worden opgeslagen. Dat gebeurt nu in opslagmodules van softwarele veranciers als Atlantis (foto's), No- tubiz (audioverslagen) en Page- Freezer (webpagina's). De ge meente zou over een eigen, bevei ligd opslagdepot moeten beschik- ken. Daar wordt nu dus samen met andere Zeeuwse overheden aan ge werkt. Het zowel digitaal als analoog opslaan van documenten betekent dubbel werk, waarbij ook niet meer duidelijk is welk document als origineel moet worden be schouwd, stellen de inspecteurs vast. „Het kan nog niet anders," re ageert Van den Broek, „maar hier gaan we binnenkort stappen in zetten." Dat er aan wordt gewerkt valt DOCFactory ook op: „De kwa liteitscirkel (plan-do-check-act), die in het verleden dikwijls stopte bij de 'c', wordt vaker voltooid aan de hand van de 'a', schrijven de in specteurs. De aanhoudende kritiek van de inspectie komt op het moment dat het gemeentebestuur een afwe ging maakt over een mogelijke ver huizing van het gemeentearchief naar Middelburg. Dit om te kun nen bezuinigen. „We gaan doen wat op lange termijn het meest verantwoord is", zegt burgemees ter Gerard Rabelink hierover. „We kijken wat goed is voor onze ge meente en het historisch stadsar chief van Zierikzee. Dat is niet zo maar een archief]e. Er zijn ook veel mensen bij betrokken. Op eenvrij- willigersavond komen vijftig men sen." Het archief telt 6,1 arbeids plaatsen. Goed communiceren met de bur gers is en blijft een aandachtspunt voor de gemeente Schouwen-Dui- veland. Dat is de conclusie uit de jaarlijkse rapportage klachtbehan deling. Maar liefst veertien van de twin tig klachten die de gemeente in 2016 kreeg, hadden betrekking op de communicatie. Volgens het rap port gaat het daarbij meestal om eenmalige voorvallen, zoals de ma nier waarop iemand wordt aange sproken of te woord wordt gestaan. Er wordt ook herhaaldelijk ge klaagd dat te weinig informatie wordt verstrekt, of dat een reactie van de gemeente volledig uitblijft. Een ander aandachtspunt is de behandelingsduur van gemiddeld veertig dagen. Die moet korter. Met name klachten die na interne be handeling nog in de klachtencom missie komen, moeten binnen zes weken zijn afgehandeld. Bovendien geldt ook in die geval len dat minder problemen ontstaan als de status van de behandeling tussentijds wordt gecommuniceerd met de klager. „Op zich valt de schade mee: er zijn maar drie balen gevallen", zegt di recteur Jacob Stouten. „Maar omdat er twee uit elkaar zijn gespetterd, lijkt het heel wat. In één baal zit 500 kilo stro, heel strak geperst, daar kun je makkelijk 20 vierkante me ter mee bedekken." Hoe het heeft kunnen gebeuren, is voor Stouten ook nog een raadsel. „We komen al jaren bij deze klant, maar de bewegwijzeringsborden zijn nieuw geplaatst en nergens is aangegeven dat de situatie is veran derd. Er staat wel een bord bij dat de maximale doorrijhoogte 4 meter 10 is, maar onze lading was opgesta- W* peld tot vier meter, dus dat zou moeten passen. Het zou kunnen dat er een baal scheef lag, waardoor die uitstak, maar ik hoorde ook al dat we niet de eerste zijn die er tegen aan rijden. Misschien klopt de aan gegeven lengte niet en is de doorrij hoogte eigenlijk een paar centime ter lager." De chauffeur van Stou ten-Fourage heeft de overige balen gewoon naar de geitenboer in Veld hoven gebracht, voor wie ze be stemd waren. Een lokaal loonbe drijf werd ingeschakeld om de ver loren lading op te ruimen. Eén rij strook was daarvoor tijdelijk afge sloten. Stouten: „De volgende keer nemen we voor de zekerheid een andere route om het ding te omzei len." IN DE REGIO Turnwedstrijd voor de Kleinsten Tweede kunstroute- dag Tholen MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 3 mei 2017 SD Archief stoeit met digitale stukken Het Schouwen-Duivelands ge meentearchief heeft nog steeds geen duurzame bergplaats voor zijn digitale documenten en af beeldingen. Ton van den Nouweland Zierikzee -Gerard Rabelink, burgemeester Elodie Kint Zierikzee Een wagen van Stouten-Fourage uit Bruinisse heeft gisteroch tend op de Heistraat bij Veldho ven een behoorlijke bende aan gericht. De bewegwijzeringsbor den boven de weg waren lager dan de chauffeur had ingeschat: een aantal strobalen bleef er achter haken en viel van de lader. Elodie Kint Veldhoven -v - Stro verspert de weg bij Veldhoven, foto bert jansen ZIERIKZEE GV Delta Sport houdt zaterdag 6 mei een pré-instap- wedstrijd in de turn- hal van het Laco- Sportcentrum in Zierikzee. Vijftig jonge turnsters uit Zeeland en Brabant gaan in twee wed strijdrondes een meerkamp afwer ken. Het gaat om startende turnsters van zeven en acht jaar, die pas bij negen jaar officieel KNGU-wedstrijden mogen doen. De opening is om 08.40 uur. De prijs uitreiking is om streeks 13.30 uur. THOLEN Cultuurplein Tholen houdt zaterdag 6 mei de tweede atelierroute van dit seizoen. Op deze dag kunnen belang stellenden tussen 14.00 uur en 20.00 uur kunstenaars en exposities bezoe ken op veertien ver schillende adres sen in zeven ver schillende dorpen. De route bestaat uit een afwisseling van kunst, cultuur en natuur. De adres sen zijn te vinden op een routekaartje dat te verkrijgen is bij het gemeente huis en de VVV in Sint-Maartensdijk. Daarnaast is de routekaart te downloaden op cul- tuurpleintholen.nl. WIJNPROEVERIJ m DREISCHOR Proeflokaal de Kleine Schorre in Dreischor houdt vanaf maandag 8 mei de week van de Bottel Shock. Bezoekers kunnen dan wijnen proeven. In de week van de Bottel Shock worden de wijnen van 2016 gebotteld. Bezoe kers kunnen in deze week (tot en met zondag 14 mei) een proefglas drinken van de gerijpte wijn uit 2015 en een net gebottelde wijn uit 2016. Dit kost 4,75 euro per persoon, deelnemers krijgen ook Pain de Mer-brood om de smaak tussendoor te neutraliseren. BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Fiet sen van José Koe- brugge; Tonnenma- gazijn, 20.00 uur: Boogschieten heren Sint Jan; Yogacentrum Be happy, 16.30-17.45 uur: Yogales Van den Haak; BRUINISSE Brusea, 13.00-17.00 uur: Museum ge opend; De Vanger, 8.45 en 10.30 uur: Yoga door Jacque line Binnendijk, 14.00-15.00 uur: Ka rate tot 6 jaar, 15.15- 16.00 uur: Karate van 3 tot 6 jaar, 20.00-22.00 uur: Badminton; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Wind kracht; Dorpshuis de Schutse, 09.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu, 19.00-21.30 uur: Drumband; ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55-plus Yoga les door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; KERKWERVE Dorpshuis, 10.00- 14.00 uur: Pedicure; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30 uur: Repetitie Mu ziekvereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Verkoop expositie Poppen huizen en attribu ten; Centrum, 08.00-15.00 uur: Seizoensmarkt; Dorpshuis, 09.00- 10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30- 20.45 uur: Yoga Binnendijk; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Museum open; FiZi, 14.30 uur: De LEGO Batman, 20.00 uur: A United Kingdom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54