9 €30 €120 €60 WAT MAG'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op internet naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week een 'cake smash outfit', bedacht en gemaakt door Gabriëlle van de Meerakker en Esther Jansen uit Heeze. Over twee weken is het zover, dan zal Tobias zijn eerste cake smash beleven. Hij gaat op de foto in een speciaal gemaakt outfit met een taart die eruitziet als Koekiemonster. Op de achtergrond potten met koekjes en blauwe slin gers. Alles zal tot in detail verwijzen naar het harige monster uit Sesam straat. En dan, als alles perfect in scène is gezet, mag Tobias met zijn kleine handjes in de taart graaien en er een kliederfestijn van maken. Voor de krantenfoto hijst moeder Gabriëlle van de Meerakker (38) haar jongste alvast in zijn pakje. Het be staat uit een kort blauw-wit ge streept broekje, een stropdas met een grote 1 erop en een puntmuts. Het idee hiervoor vond ze op internet. „De cake smash is overgewaaid uit de Verenigde Staten. Daar is het een tra ditie voor kinderen die 1,2 of 3 jaar worden. Het lijkt mij leuk dit met To bias te doen. Hij is maar één keer DE CONCURRENTIE klein en ik hou van mooie foto's." Tobias is dol op koekjes, daarom koos de Heezese voor Koekiemonster als thema. Helaas kon ze de kleding niet zelf maken vanwege reuma. Vriendin Esther Jansen (39), ook uit Heeze, schoot haar te hulp. „Ik naai al sinds mijn tiende jaar. Alles wat ik zie, kan ik maken. Gabriëlle wilde eerst een pakje laten komen uit Ame rika omdat in Nederland nauwelijks iets verkrijgbaar is, maar ik zei: weet je wel wat dat kost? Dat maken we gewoon zelf." Dat geldt ook voor de taart die een hoofdrol speelt straks. Vijfjaar gele- Ik naai al sinds mijn tiende jaar. Alles wat ik zie, kan ik maken cake den volgden de twee vriendinnen een workshop taarten maken en sindsdien krijgt hun kroost elke ver jaardag een toepasselijke taart voor geschoteld. Zo creëerden ze een sprookjesboomtaart, een voetbaltaart en een met een dinosaurus. Manlief werd op zijn 40ste verrast met een billentaart in hartvorm met daarop een rode string. Mickey Mouse Samen creatief bezig zijn, bevalt de dames goed. Zodra Van de Meerakker met medicijnen haar reuma onder controle heeft, pakt ze de naald en draad weer op. Dit keer niet voor haar eigen kinderen, maar voor die van anderen. Het duo heeft al genoeg ideeën voor originele cake smash out fits, zoals Mickey Mouse, een regen boogsetje of een pakje gebaseerd op de animatiefilm Trolls. Voortaan hoe ven jonge moeders in Nederland niet meer uit te wijken naar Amerika om hun koters in stijl met de verjaar dagstaart te laten kliederen. woensdag 3 mei 2017 PZ Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: hardloopschoenen. Wim Brandt (69) uit Kapelle: „Ik doe niet meer aan hardlopen, maar wel aan hard wande len. Zomer of winter, ik ga al tijd zes keer per week een uur en een kwartier wan delen. De schoenen die ik nu draag, waren een koopje: 15 euro. Ik heb ook weieens schoenen van 100 euro gehad, maar die gingen net zo lang mee als een paar van 30 euro. Dat laatste vind ik wel een redelijk be drag." Melanie Tsit- sopoulou (16) uit Krabben- dijke: „Hardloop schoenen draag ik bijna nooit; die staan alleen maar in de kast. Als ik ze ook als ge wone schoe nen kon dra gen, zou ik be reid zijn er 120 euro voor te betalen. Het moeten dan wel merk- schoenen zijn, van Nike of Adidas. De sneakers die ik nu draag, heb ben 80 euro gekost. Een bedrag van 250 euro vind ik echt te hoog voor sport schoenen." Isa-Marie van lersel (71) uit Ellewoutsdijk: „Vandaag heb ik er 65 kilo meter op zit ten. Per fiets. Maandelijks leg ik onge veer 1.000 ki lometer af. Af en toe ga ik ook wandelen, maar hardlo pen doe ik nooit. Vorig jaar heb ik wel meegedaan aan de kust- marathon. De wandelversie dan. Puur voor de belevenis. Voor hardloop schoenen zou ik evenveel overhebben als voor wan delschoenen: 60 euro." Outfit voor taartengraaiers Babette Margés —Esther Jansen Tobias gaat op zijn eer ste ver jaardag als Koe kiemon ster op de foto. FOTORENÉ MANDERS Object smash kleding Verkoper Gabriëlle en Esther Prijs op aan vraag Gezien op Markt plaats -4 Romper- tje voor cake smash, prijs: 14,95 op Markt plaats, ver koper uit Haarlem. M Meis jesset cake smash, vraag prijs: 45 euro op Markt plaats, verkoper uit Wa genbor gen. Rode cake smash outfit, prijs: 9,95 op Markt plaats, verkoper uit Eind hoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48