Sjouwen en vouwen is een dingetje 7 Éli; Specialized Levo FSR 29 ST €4.999 6.0 3.499 HaibikeSDURO e-vouwfiets De meeste exemplaren zijn aan de zware kant. En voor het vouwen is kracht nodig. De e-vouwfiets: moet-ie vooral lek ker fietsen of in de eerste plaats goed vouwbaar zijn? Het lijkt een koddige vraag bij de rij-impressies van de zes geteste modellen, maar het testpanel werd het er niet over eens. De ideale fiets verenigt beide eigenschappen, maar de lezers merkten dat het meestal het één of het ander is. De Postbike Fold deed het op beide ter reinen goed en scoorde, anders dan de andere modellen, nergens een on voldoende. Met één kanttekening: de gemiddelde vouwfiets is toch al aan de kleine kant en bij de winnaar kan het zadel niet hoog genoeg voor mensen die tegen de 2 meter lang zijn. Kampeerders De e-vouwfiets wint de laatste jaren vooral aan populariteit onder water sporters en kampeerders. Gek ge noeg juist niet bij forensen die da gelijks hun route afleggen per trein en fiets. Op de testdag blijkt waar om: de meeste e-vouwfietsen zijn nogal zwaar en bijvoorbeeld niet erg geschikt om een trap op te sjouwen. Ander punt van zorg: het vouwen vereist bij sommige modellen zo veel kracht, dat alleen daarom som mige potentiële kopers al zullen af haken. Overigens bleek bij de e- De Postbike Fold scoorde nergens een onvoldoende vouwfietsen dat smaken nogal ver schillen: waar de ene tester de prijs/kwaliteit van de Vogue Easy City beoordeelde met een 8, had de volgende tester er maar een 4 voor over. De modellen die het testpanel aan een rij-impressie onderwierp, va riëren in prijs van 949 (Vogue Easy City) tot 1.949 euro (QWIC). Dat zijn aanzienlijke prijsverschillen, maar het kan nog gekker. Zo zijn er budgetvouwfietsen op de markt van 750 euro, terwijl het Zwitserse merk Flyer een vouwfiets (V-serie) van 2.649 euro verkoopt. Veel diversiteit dus, maar er zijn ook overeenkom sten: de meeste vouwfietsen be schikken over een motor van 250 Watt. Postbike Fold €1.299 Qwic Compact €1.949 €1.999 €1.049 €1.899 €1.699 woensdag 3 mei 2017 GO A De meeste e-MTB's blijken ook inliet malle zand prima te voldoen, fstomilanrinck Eindcijfer lezerspanel: 7,9 Beste ondersteuning (gelijkmatig en stil) Beste design en afwerking Beste rijcomfort Volledig te bedienen met mobiele-telefoonapp - Ondersteuningsstanden slecht instelbaar tijdens rijden - Forse prijs (maar absoluut zijn geld waard) Eindcijfer lezerspanel: 8,3 Goede ondersteuning in alle standen en omstandigheden Full suspension (volledig geveerd) frame Goede handling - Accu niet in het frame weggewerkt Ook getest: Cube Reaction Hybrid HPA SLT 500 €3.299 Cijfer lezerspanel: 7,7. Merida eBig Nine XT Edition €2.999 Cijfer lezerspanel: 7,5 Bulls E-Stream EV03 €3.599 Cijfer lezerspanel: 7,4 Ghost Teru 2 Al W €2.099 Cijfer lezerspanel: 6,5 Eindcijfer lezerspanel: 7,4 Beste vouwfiets: lichtste in klasse Compact in opgevouwen toestand Goed vouwbaar Accu in het frame weggewerkt Usb-aansluiting voor opladen - Hoge instap Eindcijfer lezerspanel: 7,7 Beste zitpositie Fijn rijcomfort Oogt goed - Moeilijk vouwbaar (slechtste uit de test) - Zwaar (25,4 kg), lomp in opgevouwen toestand Ook getest: Dahon Ciao Ei3 Cijfer lezerspanel: 7 Vogue Easy City Cijfers lezerspanel: 6,2 Beixo Electra Cijfer lezerspanel: 6 ft'jj Eco Travelier Cijfer lezerspanel: 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46