BESTE E-BIKES 4 E-BIKE De stads-e-bike Voor het testen van twaalf 'gewone' e-bikes ging ons twaalfkoppige lezerspanel met experts de Utrechtse Heuvelrug op. En de winnaar is... Vier test- dagen, vier types e-bikes, 28 lezers en één expert panel: op deze en volgende pagina's vindt u een impressie van wat er te koop is én wat de panels ervan vond, te beginnen met de stads- e-bikes hiernaast. Het liefst hadden we alle e-bikes van de hele wereld aan een rij-impressie onderworpen, maar dat kan door het overstelpende aanbod nu eenmaal niet. Wel hebben we per type e-bike (stadsfiets, e- MTB, e-vouwfiets en speed pedelec) een soort dwarsdoorsnede geselec teerd van wat er zoal op de markt voorhanden is. Op deze pagina's vindt u de 'gewone' e-bike, de stads fiets dus. Alle fietsen zijn in eerste in stantie in de praktijk - op fietspaden en openbare weg - op de proef ge steld en beoordeeld door lezers van deze krant, die zich hadden aange meld voor een van de testdagen. Het testpanel, een divers gezel schap van mensen met én zonder e-bike-ervaring, vulde per fiets een testformulier in. De deelnemers be oordeelden achtereenvolgens de eigenschappen 'ondersteuning', 'rijcomfort' en 'prijs-kwaliteit'. Dat oordeel voorzagen zij van een toelichting. Bovendien vulde ieder een per eigenschap een rapportcijfer in. Vervolgens onderwierp het expert panel van elektrischefietstest.nl, met wie deze krant de testdagen organi seerde, alle e-bikes aan een grondige analyse. Het resultaat van het lezer spanel én het expertpanel vindt u op de volgende pagina's. Het rapportcij fer dat bij elke fiets staat, is het ge middelde eindcijfer dat het panel gaf. Daarvoor is geen wetenschappelijk onderzoek gedaan: het is het eerlijke oordeel van 'gewone' fietsers, zonder belangen in de fietsbranche. De oor delen 'winnaar' en 'beste koop' ko men van het expertpanel van elektri- schefietstest.nl. Stadsfietsen In de categorie stadsfietsen, getest op de Utrechtse Heuvelrug, noteerden we meerdere winnaars. Dat heeft ui teraard een reden. De fietsen die aan de toets der kritiek zijn onderwor pen, vallen weliswaar allemaal in de categorie 'gewone' stadsfiets, maar ook daarin bestaan grote verschillen. Want wat is nu een 'gewone' e-bike? Jk^jPB - rJSWJZ.- --W- Sa? K? «f T5"' - - Neem alleen al de aankoopprijs. Die varieert van 1.599 (Cumberland Newport) tot 3.499 euro (Specialized Turbo). Van de e-bike van het Ameri kaanse Specialized mag je alleen al vanwege de prijs meer verwachten. Na de testdag worden alle fietsen nog eens onderworpen aan een test door een expertpanel, bestaande uit fiets- professionals. En dat alles levert dus drie winnaars op. Naast de overall testwinnaar, de Sparta R5E, vallen twee andere fiet sen in de smaak. De 'dure' Speciali zed vooral vanwege de onovertroffen motor en het rijcomfort. Voor het ex pertpanel is de Cumberland de 'beste koop' vanwege z'n schappelijke prijs en de prima rijeigenschappen. Opvallend: in de categorie 'onder- steuning'noteren de testers bijna louter dikke voldoendes of hoger. Blijkbaar doen de fietsen prima wat ze vooral moeten doen: de fietser een onzichtbaar duwtje in de rug geven. Sparta R5E 1.799 Specialized Turbo Vado 4.0 3.499 Cumberland Newport 1.599 woensdag 3 mei 2017 PZ P6-7: De e-vouwfiets, de e-MTB en de speed pedelec getest. Oh, op die flets Leo van Marrewijk r -K gA - •--'VU iS1 Kijk op elektrischefietstest.nl voor uitgebreide reviews van de fietsen. Cijfer lezerspanel: 7,8 Cijfer lezerspanel: 8,1 Cijfer lezerspanel: 7,8 Uitstekende ondersteuning Stille motor Prima rijcomfort Accelereert 'als een speer' Geruisloze motor Prachtig design Soepele ondersteuning Fijne instap Lekker display Beperkt aantal versnellingen Kabels slecht weggewerkt Zwaar Hoge prijs zit eerste plaats in de weg Open kettingkast (onderhoud) Open kettingkast Flink bijtrappen Matig zadel *Beste prijs-kwaliteit volgens onze experts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43