Dow legt drijvend vogeleiland aan Walcheren 10 ZE BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post: Lezersredacteur PZC, Postbus 5046 4380 KA Vlissingen telefoon: 08801-30210 Pietluttig Regels en formulieren ter verantwoording zijn nodig. Maar die zijn er veel te veel. In de gezondheidszorg, in het onderwijs enz. en ook voor verenigingen die een lokaal evenement willen organise ren. Nog niet zo lang geleden hief de gemeente Schouwen- Duiveland precariorechten voor een huttendorp en moest een volkstoneel ver eniging diezelfde rechten be talen voor voorstellingen in de open lucht. Door een prijs die zij wonnen konden zij die rechten betalen. De ge meente kende hen die prijs toe. Natuurlijk eisen wij na een ernstig ongeluk bij een evenement in den lande maatregelen. Den Haag komt dan weer met een pakket re gels. Met elkaar timmeren we alles dicht. Gevolg: telkens weer formulieren invullen en leges betalen. Zou de over heid niet pietluttig zijn, om dat wij elk gevaar willen uit sluiten en bij elk manco naar die overheid wijzen? J. de Jonge, Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Dr. P. J. Meertens Veel meer dan van mode of hobbyisme zou straatnaamge- ving toch vooral een kwestie van zorgvuldigheid en goede voorlichting moeten zijn. Zelf zou ik (binnen Middelburg) liever wonen in de nieuwe Hans Warren- of Jan Cam- pertstraat dan in de Muddy Watersstraat. IJdel als hij was zou dr. P.J. Meertens verguld zijn geweest met de naar hem vernoemde straat in de nieuwste wijk van zijn ge boortestad Middelburg, Rit- tenburg (zou iedereen de her komst van deze naam ken nen?). Punctueel als hij was zou hij zich echter in zijn graf omdraaien bij het zien van het bordje met daarop 'P.J. Meer- tenstraat'. Voor een tweede 's' ontbreekt kennelijk nog steeds het geld. Had deze en de andere straten in Ritten- burg maar liever 'laan' ge noemd, dan had dit probleem zich niet voorgedaan. Waar blijft trouwens die andere lite raire zoon van Middelburg, P.C. Boutens? Ook een heel erg moeilijke naam! Dr. Aad de Klerk, Park Overwater 5, Middelburg Personenalarmering Graag wil ik reageren op het artikel 'Venters azen op Ka- pelse ouderen' van Ellen Jobse (PZC, 26 april). Met schaamte las ik over de bru tale verkoopmethoden van een bedrijf in personenalar mering. Zelf werk ik bij de Stichting Personenalarme ring Zeeland (SPAZ) uit Mid delburg, eveneens leverancier van apparatuur waarmee u in geval van nood direct contact kunt maken met een locale alarmcentrale. Ook een aantal van onze 6.000 Zeeuwse abonnees is door het andere bedrijfbenaderd, niet alleen in Kapelle maar ook uit Goes kregen we meldingen. Zo kregen we zelfs een mel ding van een van onze klan ten waar iemand plotseling in de huiskamer stond, zoge naamd om de personenalar mering aan te leggen of om de bestaande te testen. Dit is een manier die wij niet pas send vinden en ook nooit toe zullen passen. Wij leveren al leen op verzoek van de klant zelf. Kees Veerhoek, Noordpoortplein 2, Middelburg Het eiland komt in de spuikom van Dow direct langs de Savoyaardsweg vlakbij de Braakmankreek. Het dient nog ter compensatie van de uitbreiding van de Westerschelde- steiger van olieoverslagbedrijf Oil- tanking dat op de Mosselbanken ten westen van Dow zit. Op de Mosselbanken is eerder een vogelterp aangelegd om het verlies aan natuur in de Wester- schelde goed te maken. Dit is echter geen succes gebleken. De enkele vo gels die erop broeden, krijgen vaak bezoek van vossen. Veel zin had het niet om nog meer geld in de terp te steken. Van daar dat is besloten uit het onder- houdsfonds voor de terp een drij vend broedvogeleiland aan te leg gen. „Elders is dat een succes geble ken", weet Dow-manager Cees van Houwelingen. Het eiland wordt nog dit halfjaar aangelegd door H4A. Het wordt 200 vierkante meter groot en is vooral bedoeld als broedgebied voor vis diefjes. „Lukt het niet in de spuikom", houdt Van Houwelingen een slagje om de arm, „dan kunnen we het ei land zo oppakken en ergens anders neerleggen." 19.45: vertrek vanaf 't Stadthuys (verzamelen 19.35 uur) met trommelslager naar de Alge mene Begraafplaats aan de Ra- dermacherstraat. 20.00 uur: Twee minuten stilte, aanslui tend zingen van het Wilhelmus en een toespraak van wethouder Beekman. Daarna draagt Mi chelle Wu van Archipelschool 't Vierschip een gedicht voor en worden er kransen gelegd. De bijeenkomst wordt beëindigd met een défilé. Muziekvereni ging Arnemuiden verzorgt tij dens de ceremonie de muziek. 19.00 uur: Vesperdienst in de Nieuwe Kerk door City Pastoraat Middelburg. 19.40: Ceremonie op het Abdijplein. Een leerling van Nehalennia en stadsdichter Leeftink dragen gedichten voor, burgemeester Bergmann houdt een toespraak. 20.00: Twee mi nuten stilte, kranslegging, een Lament en défilé. De Christe lijke Brassband Middelburg en Inter Scaldis Pipes and Drums verzorgen de muziek. 19.30 uur: Bijeenkomst in de kerk aan de Markt met zang, ge bed en meditatie. Taptoesignaal, twee minuten stilte en zingen van het Wilhelmus. 19.40 uur: Stille tocht naar de be graafplaats vanaf verenigingsge bouw De Spil. 19.50: toespraak op de begraafplaats, declamatie en Last Post. 20.00 uur: Twee mi nuten stilte, zingen van Wilhel mus en bloemen leggen. 19.15 uur: Vertrek stille tocht vanaf de kerk naar de begraaf plaats. 19.30 uur: Herdenking bij het oorlogsmonument voor de begraafplaats met toespraken, gedicht en muziek. 20:00 uur: Last Post, twee minuten stilte, zingen van Wilhelmus en bloemlegging. 19.00 uur: Inloop in de Dorps kerk met muziek van Crescendo. Klokgelui, welkomstwoord en Zeeuws Volkslied. Toespraak, voorlezen Memorandum, bij dragen kinderen van Eben Haëzerschool en koraalmuziek. 20:00 uur: Signaal Taptoe bij het monument, twee minuten stilte, zingen van Wilhelmus en bloemlegging. 19.15 uur: Bijeenkomst op het plein bij de Johanneskerk. Her denking met bloemenceremoni- eel door kinderen van Seroos kerke en kranslegging bij het monument, aansluitend stille tocht naar de begraafplaats. 19.45 uur: Herdenking op de begraaf plaats met toespraak, voordracht en Last Post. 20.00 uur: Twee mi nuten stilte, zingen van Wilhel mus en kranslegging. 19.00 uur: Vesperdienst in Kleine Kerk met zang en mu ziek. 19.30 uur: Stille tocht vanaf het monument in de tuin van de Grote Kerk naar het oorlogsmo nument op de begraafplaats Zanddijk. Koraalmuziek, noe men van namen en Last Post. 20:00 uur: Twee minuten stilte, Wilhelmus, toespraken, gedicht door kinderen en kranslegging. Vrouwenpolder 19.40 uur: Herdenking bij mo nument aan de Fort den Haak- weg met voorwoord door Piet Corbijn. 19.45 uur: Vertrek in een stille tocht naar de begraaf plaats. 20.00 uur: Twee minuten stilte, toespraken, samenzang, zingen van Wilhelmus en bloe- mengroet. Na de ceremonie is er mogelijkheid tot napraten in De Ontmoeting (ruimte achter de Pelgrimskerk). 19.00 uur: Herdenkingsdienst in rouwcentrum Overtoom. 19.45 uur: Bijeenkomst op de Noorderbegraafplaats. Muziek door ONDA uit Ritthem, Signaal Taptoe. 20.00 uur twee minuten stilte, zingen van Wilhelmus, toespraak door burgemeester Bas van den Tillaar en schrijver Jo de Ridder, krans- en bloe- menlegging bij het monument. 1-W9 Zomerbloeiers in terraspot Vlijtige Liesjes in wandhanger Klokjesbloem Petunia in hangpot woensdag 3 mei 2017 WA 4 "Vr-," r A - ~W- .'b* A Visdiefjes. fotojosvandeleijgraaf Chemiebedrijf Dow legt met Zeeland Seaports, in het samen werkingsverband Valuepark Ter- neuzen, een drijvend broedvo- geleiland aan. Harmen van der Werf Terneuzen Herdenken Arnemuiden Middelburg Domburg Gapinge Koudekerke Oostkapelle Serooskerke Vee re Vlissingen Diverse soorten. 0 29 cm. GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 0118-470400 groenrijkmiddelburg.nl Ma. t/m vr. 10.00-21.00 Za. 10.00-17.00 Zo. 12.00-17.00 Impatiens 'New Guinea'. Diverse kleuren. Diverse soorten. 0 12 cm. 3 stuks 14t97 9.98 0 19 cm. Perstuk I 50 cm. Per stuk Petunia 'Surfinia'. Diverse kleuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38