Beatrixbrug blijft op z'n plek Speelgoedbank betrekt winkelpand in Vlissingse binnenstad IÉ Omdat elke mama het verdient! 7 De Speelgoedbank is voor mensen met een kleine beurs. De vrijwilligers hopen op meer aanloop in Vlissingen. We gaan hier beter draaien dan in de Lange Geere in Middelburg." Ina van den Boven- kamp, vrijwilliger bij de Speel goedbank, is er zeker van: aan de Lange Zelke in Vlissingen is de speelgoedwinkel voor mensen met een kleine beurs beter op zijn plek dan in Middelburg. „Op Ko ningsdag waren we open. We heb ben een heel mooie omzet ge draaid." Zelfs al zaten de vrijmark- ters met verkoopkleedjes voor de etalage. „Daar doe ik niet moeilijk over", zegt Van den Bovenkamp. „Dat is één dag per jaar. Zolang de deur maar vrij blijft." De speelgoedbank en speelgoed verkoop mdchance (second chance, tweede kans) blijven in elk geval een jaar in de voormalige DA-dro- gisterij. De circa vijftien vrijwilli gers die de winkel draaiend hou den, hopen niet nog eens binnen een jaar een grote verhuizing te moeten regelen. Een overhaaste verhuizing bovendien. De panden aan de Lange Geere, waar de winkel in mei 2016 opende, moesten vlug ger dan verwacht vrijgemaakt wor den voor nieuwe huurders. Aanvankelijk had de Speelgoed bank tot eind april, maar de ont ruiming moest plots twee weken eerder. „We hadden een week om de opslag en de winkel leeg te ma ken en het hier klaar te maken", vertelt Van den Bovenkamp. Het team is er nog van aan het bijko men. Verhuizer Vogel gebruikte loze uurtjes om het speelgoed over te brengen. Het kleine magazijn achter de winkel staat nog vol met spullen die naar de nieuw te ope nen winkel in Terneuzen moeten, waardoor de eigen voorraden in de winkel zelf moeten worden opge tast. „We mogen geen spijker in de muur slaan, dus het is improvise ren. Gelukkig was de winkelinven taris van de drogist achtergeble ven. We konden het speelgoed zo Op Koningsdag hebben we al een mooie omzet gedraaid op de schappen zetten. Toen zijn we gelijk ook maar open gegaan. Meteen stonden de toeristen in de winkel." Het gebruikte speelgoed blijkt populair bij Duitse en En gelse vakantiegasten met kinde ren. De verhuizing vanuit Middel burg heeft de Speelgoedbank wel vrijwilligers gekost: mensen die Vlissingen te ver vonden om te blijven helpen. Van den Boven kamp: „We hebben nu wel meer vrijwilligers dan in Middelburg, maar er blijven mensen nodig. De winkel hier is drukker. Vooral op donderdag is de bezetting dun." De vrijwilligers werken aan de kassa, houden de schappen op orde en helpen bij het samenstellen en uitgeven van de speelgoedpakket ten voor kinderen in gezinnen met minimale inkomens. Van de ver koop van gebruikt speelgoed wor den nieuwe spullen ingekocht voor die pakketten. De restauratie van de Beatrixbrug wordt uitgesteld tot na de herfstvakantie. Omdat de brug gedemonteerd moet worden, zou een vervangende overspanning soelaas bie den voor voetgangers en fietsers. De ge plande rolbrug is echter niet geschikt voor de drommen toeristen die de binnenhaven willen oversteken richting restaurant of de vestingwallen vreest de gemeente Veere. Een tweede brug neerleggen biedt hulp, maar dat kost de gemeente twintigduizend euro extra. „En dat vinden wij wel erg veel geld", zegt wethouder Jaap Melse. „De Be atrixbrug is toe aan een grote opknapbeurt. Zo moet de fundering worden verstevigd en er komt een hydraulisch systeem om de brug op te halen. De lier waarmee dat nu gedaan wordt, functioneert niet goed. Uit inspectie blijkt niet dat de brug op instor ten staat, maar we zullen wel wekelijks controleren. Mocht daaruit blijken dat het onveilig wordt, gaat die er alsnog uit. Ook als dat midden in het hoogseizoen is. Dat ri sico durven we wel te nemen." Majesteit De eerste Koninginnedag van de toenma lige vorstin Beatrix, donderdag 30 april 1982, begon in Veere. Hare majesteit bracht daar flink wat volk op de been. Tijdens het be zoek aan het stadje onthulde zij de naam van de kort daarvoor gebouwde ophaal brug: Beatrixbrug. -Knop 1 WeeWielGrS Te|. 0113-572814 info@knoptweewielers.nl kweer da^ alleen fietsen... www.knoptweewielers.nl Cortina Ecomo Roots Cortina Ecomo Roots elektrische fiets woensdag 3 mei 2017 WA 'Wij gaan hier zeker beter draaien' Claudia Sondervan Ina van den Bovenkamp (li) en andere vrijwilligers verkopen gebruikt speelgoed in de winkel van de Speelgoedbank. foto dirk jan gjeltema -Ina van den Bovenkamp De karakteristieke Beatrixbrug over de binnenhaven van Veere blijft voorlopig op z'n plek. De houten ophaalbrug zou deze maand tijdelijk weggehaald worden voor een grote opknapbeurt. Annemarie Zevenbergen Veere "k"r»rvr~» TTAroovAriolot-c Slagveldstraat 58, 4416 CC Kruiningen Leverbaar in de kleuren: Mouse, Red metallic mat, White Pearl Framematen 51 en 56 Kleur: Mouse Framematen 51 en 56

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35