Maak afspraken met Damen/KSG openbaar Robuuste speeltuin kleurt Havendijk 6 Snelheidsduivels scheuren over N57 Vakantie voor mensen met laag inkomen De N57, die sinds 2011 het verkeer naar de kust moet leiden, staat be kend als veilige weg. Maar zodra het beter weer wordt, heeft de rondweg grote aantrekkingskracht op racers. In de auto of op de motor kicken op snelheid. Al een aantal jaren zien die jakkeraars de weg blijkbaar als alternatieve racebaan. Het racesei zoen dreigt er nu dus weer aan te komen. Met alle risico's van dien. Filmpjes van een scheurende motorrijder die met 290 kilometer per uur over de weg knalt en twee automobilisten die in hun wagens ook met snelheden van over de 200 kilometer over het asfalt jakkeren, zijn bekend bij de politie. Politie woordvoerster Esther Boot: „Die motorrijder hebben we trouwens aangehouden. Dat is wel al een tijdje geleden. Maar we weten dat dit gebeurt." Kort na de opening van het aqua duct in 2011 bleek al uit metingen van Rijkswaterstaat dat er af en toe met zeer hoge snelheid door het aquaduct en over de weg werd ge jakkerd. Registratieapparatuur van de wegbeheerder langs de N57 en in het aquaduct gaf toen in één geval een snelheid van 231 kilometer aan. De wegbeheerder wilde dat des- Je brengt op deze manier andere weggebruikers in gevaar tijds bevestigen noch ontkennen. „We hebben het idee dat het een vast groepje is", zegt de politie woordvoerster. „De racers begin nen bij Vrouwenpolder en scheu ren door tot voorbij het aquaduct. Maar het gebeurt ook op andere plekken. Vorig jaar hebben we daar intensiever op gecontroleerd naar aanleiding van meldingen. Dat zul len we nu zeker ook weer doen, maar het is een lastig verhaal. We zijn ook afhankelijk van meldingen van omwonenden." „De N57 is in principe een veilige weg", zegt Esther Boot. „We con troleren daar regelmatig op snel heid, zowel zichtbaar en onzicht baar. Maar het racen is een heel an der verhaal. Dat maakt op dat mo ment van die veilige weg een onvei lige. Als je zelf risico wil lopen, is dat in feite je eigen verantwoorde lijkheid. Maar je brengt op deze ma nier andere weggebruikers in ge vaar. Dat vergeten ze dus wel. Het is gelukkig nog nooit fout gegaan, maar het is gewoon levensgevaar lijk. En als het een keer niet goed gaat...." Anette Uitterhoeve van Rijkswa terstaat zegt over het doorsluizen van de verkeersbewegingen: „Onze registratieapparatuur is in eerste in stantie bestemd voor wegbeheer- doeleinden. Wij zijn natuurlijk geen handhavers. Maar als de poli tie een gegronde reden heeft die beelden op te vragen, geven we die aan ze door." B en W van Vlissingen en de top man van de Damengroep waaron der KSG valt, haalden vorige week de kou uit de lucht door een over eenkomst over de ontwikkeling van het Scheldekwartier te teke nen. POV en PvdA zijn blij dat de neuzen dezelfde kant op staan, maar vinden dat de overeenkomst 'in principe openbaar' moet zijn. De twee raadsfracties zetten vraagtekens bij een 99 jaar gel dende pachtovereenkomst voor de Piet Heinkade. Damen kan nu bijna een eeuw vrij werkzaamhe den uitvoeren aan de dichtst bij de sluizen liggende kade. POV en PvdA vragen zich af of bewoners en bedrijven die graag een lig plaats in de Vlissingse binnenha ven willen, recht op inspraak heb ben. De fracties willen weten of toestemming van de raad nodig is voor het sluiten van de pachtover eenkomst en vragen B en W of met Damen tot een akkoord is ge komen over betaling van een laad- en losplaats bij Exotech. VLISSINGEN Iedereen heeft va kantie nodig, vindt de Stichting Va kanties Minima Walcheren. Mensen met een gezamenlijk inko men onder de ito procent van de bijstandsuitkering kunnen in aan merking komen voor een low-bud- getvakantie van SVMW. Minima betalen zelf een beperkt bedrag, de hoogte hangt af van de bestemming en de rest wordt ge sponsord. Alleenstaande vaders of moeders met kinderen tot vijftien jaar, die nooit eerder een beroep de den op de regeling, krijgen voor rang bij de toewijzing van een va kantie. Informatie via de website van de stichting: stichtingvmw.nl/vakan- ties/gezinnenvakantie-2017. De jeugd uit het nieuwe wijkje ach ter de Havendijk kan er sinds deze week naar hartenlust spelen. Vorig jaar juni stapte een aantal moeders uit de Havendijkstraat naar de gemeente vertelt Ilse van Linden, één van hen. „Er stonden wat oude speeltoestellen die nau welijks gebruikt werden. Wij had den een idee voor een speeltuin met een natuurlijke sfeer waarin kinderen uitgedaagd worden zelf ook spelletjes te bedenken. We hebben een schetsje gemaakt en de gemeente is daarmee aan de slag gegaan." De speeltuin is geschikt voor de allerkleinsten en de wat oudere jeugd. „Het zijn robuuste speeltoe stellen met een natuurlijke uitstra ling. Alles past mooi in de omge ving", aldus Ilse. Sloop In 2014 sloopte woningbouwver eniging Woongoed 33 woningen in de Havendijkstraat en een deel van de Karelsgang. De huizen uit 1940/1941 waren volgens Woon goed te klein en zo slecht dat reno vatie geen zin had. Inmiddels staan in de wijk 28 nieuwe woningen. IN DE REGIO Pianovirtuo zen in Ter Reede 'Tuus emaekt markt' Molukse pastor in Adventkerk Vlissingen VHëMÊM MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 3 mei 2017 WA Het raceseizoen komt er weer aan Ze gaan het liefst 's nacht op pad en scheuren dan om het hardst over de N57 tussen Vrouwenpol der en Middelburg. Voor de kick. Tot nu toe kwamen ze geen on schuldige weggebruikers tegen. Maar het is wachten tot het fout gaat vreest de politie. Annemarie Zevenbergen Middelburg -Esther Boot, politie De fracties van de PvdA en POV zijn blij dat de gemeente Vlissingen en de Koninklijke ScheldeGroep (KSG) de vrede tekenden. De twee oppositie partijen willen wel dat alle af spraken voor iedereen duide lijk zijn. René Hoonhorst Vlissingen Een klauterboomstam, een ta ludglijbaan, een schommel en voetbaldoeltjes fleuren het ter- reintje van de oude jeu de bou- les-baan aan de Middelburgse Havendijkstraat op. Annemarie Zevenbergen Middelburg VLISSINGEN De pianovirtuozen Nicolas van Poucke en Thomas Beijer geven zondag om 11.30 uur een optre den in het Speel- huus Ter Reede in Vlissingen. Beiden wonnen prestigi euze prijzen waar onder het Prinses Christina Concours, Ze treden solo op en met orkest en houden van kamer muziek. WESTKAPELLE Het Polderhuis Mu seum organiseert zaterdag 6 mei de eerste 'Tuus emaekt markt' van dit seizoen. Vanaf 12.00 uur laten ver schillende thuis- hobbyisten het pu bliek zien welke prachtige dingen ze maken in hun vrije tijd. Het gaat dan over handwerk in de breedste zin van het woord. Op de dijk is ook nog een vliegershow. De markt is voor ie dereen gratis toe gankelijk. VLISSINGEN Pinkstergemeente Shalom Vlissingen houdt op zondag 7 mei een kerkdienst met de Molukse pastor James Vic tor Lekatompessy in de Adventkerk in Vlissingen. De kerk dienst zal worden vertaald door Pas tor R. Wakanno uit Barneveld. De dienst begint om 14.30 uur, de toe gang is gratis. BENDE OP DE SNELWEG BRUINISSE Een vrachtwagen van Stouten-Fourage uit Brui- nisse heeft gisterochtend op de Heistraat bij Veldhoven een behoorlijke bende achtergelaten. De bewegwijzeringsbor den boven de weg waren lager dan de chauffeur had inge schat: een aantal strobalen bleef erachter haken en viel van de lader. „Op zich valt de schade mee: er zijn maar drie balen gevallen", zegt directeur Jacob Stouten. „Maar omdat er twee uit elkaar zijn gespetterd, lijkt het heel wat." FOTO BERT JANSEN GRIJPSKERKE Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur - Koffie ochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur- Biljarten en koers- bal voor 50-plus- sers KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Dorpshuis Ons huis, 13.30-17.00 uur- Biljarten MIDDELBURG Het Zwin 1, 09.30 uur - Activiteit Zin gen met je kind voor ouders/verzor gers met kinderen van 0-4 jaar; Kruit- molenlaan 125, 09.45-12.00 uur - Koffie-inloop bewo ners van Wijk Dau- wendaele; Kaas boerderij Schellach, 10.00-12.00 uur- Pyjamaontbijt, 16.00 uur - Boerde rijbeleving met rondwandeling; Koudekerkseweg 139,13.30 uur - Jeu de Boules bij CJBM; Sportzaal Roozen- burglaan, 19.00- 21.00 uur - Weke lijkse trimgroep voor (ex-) hartpa tiënten; Schouw burg, 20.00 uur- optreden Herman van Veen; Eetkamer Likkepot, Nieuwe- kerkgang 1, 20.00- 22.00 uur-Open bare Meezingavond georganiseerd door De Liederentafel OOSTKAPELLE Terra Maris, Duin- vlietweg 6,13.00- 13.30 uur - Een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Ege lantier, 13.30-14.30 uur - Wandelactivi teit voor senioren SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur- Koersbal VEERE Verenigingsge bouw, 13.45-17.00 uur - Soos VLISSINGEN CCXL Theater, 20.15 uur - Najib Amhali (N)Ergens Goed voor ZOUTELANDE De Tienden, 13.30- 16.30 uur - Soos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34