V SCHIPPERS II 25 Daf ne Schippers weet niks van grote rivale Elaine Thompson Giro d'ltaiia eert Scarponi Weer renner overleden Radcliffe tegen maatregel naar 21 hoog. Dat zijn grote stap pen, maar ja, misschien heeft ze enorm veel talent en is ze ineens heel serieus gaan trainen en is die progressie dus logisch te verkla ren. Ik weet gewoon heel weinig van haar. Ik kan en ga daar dan ook geen conclusies aan verbinden." „Ik probeer daar niet te veel mee bezig te zijn, want dan zou ik me zelf gek maken. Ik wil heel graag laten zien dat je schoon heel hard kunt lopen en ik hoop dat anderen dat ook allemaal doen." „Maar wat heb ik eraan om daar veel mee bezig te zijn? Het gaat mijn sport niet veranderen. Mijn talent niet veranderen. Mijn trai ning niet veranderen. Het zou mij alleen maar frustreren." „Ik vertrouw er wel op dat de in stanties er echt mee bezig zijn. Maar ik laat het lekker over aan de mensen die verstand van dit on derwerp hebben. Ik ben niet ie mand die daar zomaar allemaal dingen over gaat schreeu wen. En ik ben er heilig van overtuigd dat het ook schoon kan. Als je mijn pro gressie bekijkt vanaf de ju nioren heb ik niet iets heel raars gedaan. Het was een gelei delijk proces. Net zoals bij Usain Bolt, die in de juni orentijd al zoveel mooie dingen heeft laten zien. Er zit bij ons bei den een mooie stijgende lijn in." Op de 200 meter ben je de derde snelste vrouw ooit achter Florence Griffith-Joyner en Ma rion Jones. Wat zijn nog die we reldrecords en ranglijsten nog waard, gezien het verleden? „Ook daar ben ik niet zo mee bezig. Naar wereldrecords en ranglijsten kijk ik eerlijk gezegd niet vaak. Ik probeer gewoon te winnen en per soonlijke records neer te zetten. Ik ben een trainingsbeest. Het kan soms lekker zijn om heel diep te gaan. Op wedstrijden hoop ik dan dat alles eruit komt en dat ik mezelf verbeter. Echt. Daar haal ik vooral mijn voldoening uit." „Niet zoveel. Ja, ze kwam redelijk uit het niets. Ze was ook ineens héél goed. In een jaar heeft ze heel veel progressie geboekt. Liep ze ineens zo'n anderhalve se conde sneller." „Ja, klopt. Maar ik heb haar nooit bij junioren- of bij onder-23 kampioen schappen gezien. En dan komt iemand ineens op de 200 meter van 23,2 naar 22 hoog en dan Hoe hard ze zelf ook traint en loopt, op twee zaken heeft Dafne Schippers geen directe invloed: de vorm van haar Jamaicaanse concurrent Elaine Thompson én dopinggebruik in de atletiek. „Geen jaloezie. Ik baalde gewoon dat het niet mijn gouden medail les waren." „Met de Europese sprintsters heb ik een heel goede band, maar de Amerikaanse en Jamaicaanse da mes spreek ik minder. Het is een andere cultuur. Zij worden op een andere manier opgeleid en krijgen echt mee van hun coaches dat ze niet met de concurrenten moeten praten. Ik kom uit een andere we reld, de meerkamp, waarbij je op alle wedstrijden dagen met elkaar optrekt. Sprinten is anders. Voor bereiden, racen, klaar. Dat was wennen. Maar ik vind het prima, hoor. Heb er geen moeite mee als ze niet met mij willen praten." Lachend: „Ik denk dat het niet verder komt dan: gefeliciteerd." „Daar kan ik eigenlijk niets over zeggen. Ik weet het ge woon niet. Ik kende haar niet, maar dat kan aan mij liggen." Ik wil heel graag laten zien datje schoon heel hard kunt lopen, hoop dat anderen dat ook allemaal doen Acht lange maanden moesten atle- tiekfanaten erop wachten. Een nieuw duel tussen de twee top- sprintsters van de wereld. Vrijdag, op de 200 meter in Doha, komen Dafne Schippers en Elaine Thomp son elkaar dan weer tegen. Voor de eerste krachtmeting van het sei zoen, dat in augustus zijn hoogte punt kent met de WK in Londen. Het heeft er alle schijn van dat Schippers en Thompson nog lang gaan uitmaken wie 's werelds snel ste vrouw is. Ze ontlopen elkaar weinig. Qua leeftijd, beiden 24 jaar. En qua snelheid, de Nederlandse was op de WK in Peking de beste van de twee, de Jamaicaanse met de dubbel op de Spelen in Rio. Schippers praat regelmatig uitgebreid over zichzelf, maar wat weet ze eigenlijk van haar grootste rivale? En: hoe lukt het haar zich te richten op de trainingen en doelen in een dopinggevoelige sport? woensdag 3 mei 2017 WIELRENNEN De Morti- rolo, een van de bekende beklimmingen in de Ronde van Italië, staat dit jaar vol ledig in het teken van de onlangs overleden Michele Scarponi. In 2010 was de beklimming van de Alpen reus de springplank voor de laatste etappezege van Scarponi in de wielerkoers. De Italiaan won de Giro in 2011. De coureur die als eerste de top bereikt, krijgt dubbel zoveel punten voor het bergklassement. Overi gens zal Astana, het team van Scarponi, als eerste worden gepresenteerd bij de ploegenpresentatie. Vrijdag begint de Giro met een minuut stilte en Astana vertrekt vanaf de eerste rij. WIELRENNEN De Litouwse beloftenkampioen Linas Rumsas, de zoon van voor malig profwielrenner Rai- mondas, is dood aangetrof fen in zijn huis. Dat meld den diverse Italiaanse media. De 21-jarige reed voor het Italiaanse Alto- pack-Eppela. De doodsoor zaak is nog niet bekend. De wielerwereld moest on langs al afscheid nemen van de Italiaan Michele Scarponi (aangereden op training) en de Amerikaan Chad Young (na een val partij in een wielerkoers). Gisteren werd ook bekend dat de voormalige kampi oen van Namibië, Raul Costa Seibeb, was overle den na een ongeval. ATLETIEK Atlete Paula Radcliffe (foto) heeft via Twitter haar ongenoegen geuit over de plannen van de Europese atletiekfede- ratie om Europese en/of wereldrecords die niet aan de nieuwe normen voldoen te schrappen. Het zou gaan om records van voor 2005, waarvan niet meer kan worden nagegaan of er sprake is geweest van dopinggebruik. De Britse vestigde in 2003 het we reldrecord op de marathon. „Ik ben gekwetst, dit be schadigt mijn reputatie en mijn waardigheid", liet Rad cliffe weten. „Ik heb hard gewerkt voor mijn pr's en ze zullen altijd hun waarde voor mij behouden." 'Prima hoor, als ze niet met mij willen praten' FOTO PIM RAS Even los gezien van Thompson: dopinggebruik op de sprint is wel een terugkerend thema. Ben jij daar mee bezig en hoe ga je daar mee om? Dat lijkt mij lastig na alle doping- rapporten, schorsingen en ver halen, ook de laatste jaren. Aan de andere kant: als nie mand zich uitspreekt, is het las tig het probleem uit te bannen. Diamond League in Doha. 200 meter vrouwen, vrijdag 5 mei, 18.35 uurTV: Ziggo Sport. Was je jaloers, toen je Thompson tweemaal het goud zag dragen in Rio? mende jaren. Wat weet je van haar? Ergens is het vreemd dat je weinig weet van jouw grootste concurrente? Jullie wisselen vrijwel geen woord met elkaar. Is dat ge meengoed onder de sprinters? Wat is het langste gesprek dat je met Thompson hebt gehad? Zij zal vermoe delijk jouw grootste con current zijn de Vind je dat verdacht? —Dafne Schippers (24) Pim Bijl Papendal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25