LANDAL LANDGOED 'T L00 24 Sterk optreden in de Tour geeft Bauke Mollema vertrouwen voor de Giro Maak van uw uitje een midweek weg! Met drie Nederlandse kopmannen - Tom Dumoulin, Bauke Mollema en Steven Kruijswijk - kleurt de 100ste Giro d'ltalia dit jaar oranje. In aanloop naar de start, komende vrijdag op Sardinië, kijkt Bauke Mollema alvast vooruit. In zijn koffer zit een stapel boeken en een pot pindakaas. En uiteraard gaan zijn race- en tijdritfïets, soig- neur en trainer mee. Maar dat is het wel zo'n beetje. Waar andere kop mannen - Dumoulin, Kruijswijk en Nibali - nog een handvol ploegge noten meenemen op hoogtestage rijdt Bauke Mollema van Trek Sega- fredo drie weken in zijn eentje te gen de vulkaan El Teide op Tenerife op. Hij fietst eens een dagje in het spoor van Dumoulin en Laurens ten Dam of sluit een keer aan bij Kruijswijk en co. „Maar dat hoeft voor mij ook niet elke dag. Ik kan best goed alleen zijn." Tussen het trainen, rusten en masseren door ligt hij op bed met een boek. Momenteel leest hij 'De afdaling in de hel' van Hitler-bio- graaf Ian Kershaw. Een vuistdikke pil over Europa in de eerste helft van de 20ste eeuw. Ook in de grote ronden heeft Mollema altijd litera tuur binnen handbereik. „Drie we ken is lang. Als je na de rit in de bus komt, dan helpt het als je een paar uurtjes iets anders kunt doen. Even je gedachten verzetten." De meest ervaren klassements renner van Nederland begint vrij dag aan - pas - zijn tweede Giro. De wedstrijd waar hij in 2010 als 23-ja- rige debuteerde als ronderenner. „Eigenlijk weet ik daar niet zo heel veel meer van. Ja, dat ik twaalfde werd. De laatste week was ik echt kapot. Ik had 's avonds amper ener gie om mijn tanden te poetsen." Ik ben de afgelopen jaren lichamelijk sterker geworden. Dat kwam er tijdens de Tour heel goed uit Mollema: „Twaalfde in mijn eerste grote ronde. Ik dacht: dit is een goede indicatie van wat ik in de toekomst kan. We hadden toen een vrijbuitersploeg en vetrokken zonder verwachtingen. Kruijswijk zat vaak mee in ontsnappingen, reed ook top-20 en werd een keer derde in een rit." „Ik was wel verrast dat hij het zo goed deed en gewoon bijna die Giro ging winnen. Dan denk je wel, wat zou ik in de Giro kunnen? Als Steven op zijn fiets was geble ven, had hij gewonnen. Hij was de sterkste, ook die laatste week. In de jaren ervoor reed hij ook goed, maar dit was weer een stap ver der." „Dat podium moet maar een keer gebeuren. Dat zou het volgende stapje zijn. Ik was er vorig jaar in de Tour heel lang dichtbij. Hope lijk is het podium een eerste stap en ga ik er daarna nog een maken. Je weet nooit waar de grenzen van je lichaam liggen, maar ik ben de afgelopen jaren lichamelijk sterker geworden. Dat kwam er afgelopen Tour heel goed uit." „Dat is het nadeel, dat we iemand hebben die de Tour kan winnen en we daar ook een heel sterke ploeg moeten hebben. Maar in deze Giro zijn veel andere sterke ploegen als Sky en Movistar die de koers zullen controleren. Daar moeten wij van profiteren. En als er nog vijf of tien man over zijn, is normaal gesproken iedereen al leen. Ik houd ook wel van die man tot man gevechten." „Nairo Quintana, omdat hij er heel het jaar bovenuit steekt. Maar voor mij is Dumoulin ook een topfavoriet. In die twee tijd ritten, bij elkaar 70 kilometer en redelijk vlak, gaat hij misschien wel vijf of zes minuten pakken op sommige renners. Maak dat maar eens goed. Als hij elke aankomst bergop een half minuutje verliest, staat hij er nog steeds heel goed voor." 'T LOO - OLDEBROEK - GELDERLAND 6-pers. Bungalow 6B Ganaarpzc.nl/bungalowspecials Bungalow pedals woensdag 3 mei 2017 'Podium moet nu maar eens gebeuren' Daan Hakkenberg El Teide Maar toch dacht je daarna: hier ben ik voor gemaakt? —Bauke Mollema Hebben zijn prestaties in de Giro van vorig jaar jou de ogen ge opend? Tom Stamsnijder, in 2010 ook bij jullie in ploeg, vertelde tijdens de Giro van vorig jaar dat Kruijs wijk en jij nog lang niet aan jullie top zitten en jullie ontwikkeling als ronderenner stap voor stap gaat. Van top 10, naar het po dium en dan misschien zelfs naar winst in een grote ronde. Hoe zie jij dat? Je rijdt niet met de sterkste ploeg om je heen, omdat Trek ook met Alberto Contador start in de Tour. Is er deze Giro met zo'n sterk deelnemersveld een absolute topfavoriet? A Bauke Mollema, dit voorjaar tijdens de Ronde van Catalonië. foto cor vos - Op 30 min. rijden van Julianatoren - Aan de rand van de Veluwe y 1 - Moderne en vrijstaande accommodaties Excl. verplichte toeslagen: Reserveringskosten 25,-, Bedlinnen 7,95 p.p., Toeristenbelasting 1,08 p.p.p.n. *Prijzen zijn vanaf prijzen voor midweekverblijven excl. verplichte toeslagen en op basis van beschikbaarheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24