goals Ronaldo JIÜ Na vallen en opstaan weer toonaangevend 5 23 het spel in halve finales Europa League Basisplaatsen voor Tete en Riedewald VERVANGERS huidige internationale voetbal landschap onmogelijk geacht. Ook als Klaassen wegloopt uit de perszaal kijkt hij niet naar de glimmende beker. Eerst van avond tegen Lyon. En daarna nog twee historische wedstrijden. keer weer, met minuscule verschil len, aan het langste eind, twee keer in de finale en eenmaal in de kwart finales. Net zoals nu, vermoedelijk, in de halve finales. Qua voetbal verdiende de ploeg van Zidane het, was Real superieur aan het Atlético van Simeone, dat gisteren niet eenmaal op doel schoot. Real verzuimde lange tijd de vroeg gekregen voorsprong te vergroten. Ronaldo, wie anders, stond na 10 minuten op het juiste moment op de juiste plaats om de bal na een re bound achter Oblak te koppen. De vroege ï-o leek de opmaat van een afstraffing die pas heel laat ook kwam, nadat opnieuw Ronaldo diep in de tweede helft een half mislukte aanval toch doel treffend afrondde en vlak voor tijd zijn derde scoorde en weer even op zijn lauwe ren mag gaan rusten. Zo gloort titelprolongatie voor Real Madrid in de Champions League, dat tot op heden nog geen enkele club wist te realiseren. Die 13de juli 2011, het blijft een zwarte blad zijde in de clubgeschiede nis. Een ordinaire stemming op een hotelkamer in Er- melo en hup, weg was trai ner Mario Been. Martin van Geel, net begon nen als technisch directeur, wilde 'geen enkele verant woording' voor het vertrek van Been nemen. „Die ligt bij de spelersgroep", zei Van Geel. „De plannen met Fey enoord zijn nu fors ge dwarsboomd." Het vertrek van Been bleek wel een nieuwe periode in te luiden. Ronald Koeman bracht de trots terug met een tweede plek. „En het gevoel dat het echt alleen maar om winnen draait", zegt Karim El Ahmadi. Fred Rutten, die na drie sei zoenen Koeman het stokje overnam, werkte aan het combinatievoetbal, maar onder hem klapte Feyen oord nog in elkaar. Uitgere kend de man in wie eigen lijk niemand ooit een trai ner zag, laat Feyenoord weer echt juichen. Giovanni van Bronckhorst bleek na een moeizame start een snelle leerling. Hij werd harder, smeedde een hecht collec tief en bleef ijzig kalm als het even tegenzat. Dick Advocaat noemt het succes van Feyen oord het succes van Van Bronckhorst. Maar de hulp van de ervaren Hagenaar, in de fase dat de ploeg vorig seizoen zeven duels op een rij verloor, was toch echt cruciaal. Niet alleen omdat de trainer niet sneuvelde, technisch directeur Martin Van Geel mocht blijven zit ten, maar vooral omdat het sportief opeens weer voor uit ging. „Alles en iedereen achter de bal tegen Roda JC in de beker, alleen maar om die vreselijke reeks te door breken", herinnert Eljero Elia zich. De inktzwarte reeks werd doorbroken. Feyenoord won de beker. Pim Blokland, die in december afhaakte als commissaris bij de club, voelde dat zijn kritische blik niet werd niet gewaardeerd door president Gerard Hoetmer. Maar waar zou Feyenoord zijn beland als Blokland met de Vrienden van Feyenoord in 2010 geen dertig miljoen in de club had gepompt toen Feyen oord aan de grond zat? In de Kuip fluisteren ze inmid dels ook dat Blokland een prominente rol vervulde bij het binnenhalen van Qur- rent als hoofdsponsor. „Een van de beste deals in de clubhistorie", zei commer cieel directeur Mark Koever mans. De jeugdopleiding deed een duit in het zakje door di verse talenten af te leveren. De club kreeg financieel weer lucht toen eerst Geor- ginio Wijnaldum, Leroy Fer en Luc Castaignos en later Stefan de Vrij, Bruno Mar tins Indi en Jordy Clasie veel transfergeld opleverden. Maar vergeet ook Dirk Kuyt niet. Hij is nu wisselspeler, maar hij keerde twee jaar geleden terug met één doel: de landstitel. Kuyt liet zijn medespelers zien wat je moet doen om te winnen. Van Geel kreeg veel kritiek en toen Feyenoord zeven maal op een rij ver loor was de raad van com missarissen het zelfs eens: er moest afscheid worden genomen van Van Geel. Maar het gesprek met de di recteur werd uitgesteld, op geschort en na de gewon nen bekerfinale zelfs ge schrapt. En in de zomer le verde Van Geel zijn beste werk van de laatste jaren af. Er kwam geen twijfelgeval meer de Kuip binnen. Brad Jones, Nicolai Jorgensen en Steven Berghuis hebben Feyenoord zonder twijfel naar een hoger niveau ge tild. Bij Feyenoord struikel den ze de laatste jaren over elkaar met excuses. De lat werd zelden nog écht hoog gelegd. Er zijn sinds de af straffing in Eindhoven in 2010 twee momenten die op dat vlak een enorme trend breuk bleken: een piepjonge John Guidetti arriveerde in de Kuip en schreeuwde dat Feyenoord voor de landsti tel moest gaan. „De concur renten hebben een hoger budget? So what!" Feyen oord werd tweede. Giovanni van Bronckhorst was pion nummer twee die zorgde dat bij Feyenoord de borst echt vooruit ging. Toen Feyenoord vorig jaar zeven keer op een rij verloor werd hem gevraagd of dat nou gewoon het ultieme be wijs was dat de club gewoon niet meer mee kon doen met de rijke concurrenten Ajax en PSV. „Onzin", zei Van Bronckhorst. „We kun nen kampioen worden. We moeten het alleen langer volhouden." woensdag 3 mei 2017 GO al aanraken Peter Bosz en Davy Klaassen met op de voorgrond de cup. AMSTERDAM Ze liepen dit seizoen vaker gefrus treerd dan ontspannen rond bij Ajax, maar Kenny Tete en Jairo Riedewald staan vanavond in het ba siselftal tegen Olympique Lyon. Zij vervangen de ge schorsten Nick Viergever en Joël Veltman. Boven dien is Daley Sinkgraven nog niet hersteld van een knieblessure. Tete zal op zijn vertrouwde plek als rechtsback spelen. Voor Riedewald zal het wennen worden als linksachter. Hij speelde dit seizoen cen traal achterin en als con trolerende middenvelder. „Maar ik ben er van over tuigd dat hij ook op die po sitie goed kan spelen. Dat heeft hij in het verleden vaker bewezen", zegt Bosz. „Natuurlijk is het een moei lijk seizoen voor hen, maar dit is een geweldige wed strijd om te spelen. We hebben hen afgelopen vrij dag bewust met Jong Ajax laten spelen tegen VVV." Lyon-spits Alexandre Laca- zette mist zo goed als zeker het duel met Ajax. „Het is niet waarschijnlijk dat hij al meedoet", zei trai ner Bruno Génésio. Coren- tin Tolisso is naar verwach ting wel fit. Ajax - Olympique Lyon. Vanavond, 18.45 uur. TV: RTL7. Cristiano Ronaldo fotoafp Feyenoord-spelers bedanken het publiek na PSV-thuis (2-1) dit seizoen, foto pim ras Feyenoord ruikt de lands titel. Zesenhalf jaar na de 10-0 nederlaag tegen PSV is de volksclub, met vallen en opstaan, weer toonaan gevend. De wederopstan ding in 5 hoofdstukken. Mikos Gouka Rotterdam j De trainers 2 De hulp 3 De investeerders Op 24 oktober 2010 leed Feyenoord de groot ste nederlaag in de eredi visie ooit. Na rood voor Keivin Leerdam stortte de Rotterdamse ploeg in Eindhoven helemaal in. 4 De technisch direc teur Het minderwaardig heidscomplex

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23