Titelprolongatie gloort voor Real na Dankzij troebele blik op titel staat er veel op 22 Ajax moet, om kans te maken op het bereiken van de eindstrijd in de Europa League, vanavond zijn slag slaan. Het thuisduel met Olympique Lyon is cruciaal. Kort 'Td' kritisch op Van der Vaart Rafael van der Vaart (34) heeft op sportief gebied zijn geld niet waargemaakt bij FC Midtjylland. Dat zegt technisch directeur Claus Steinlein (foto, rechts) van de Deense club in Ekstra Bladet. „Flet is duidelijk dat Rafael én de club er meer van hadden ver wacht. Zijn beperkte fysiek staat meer in de weg. Zoals het er nu naar uitziet hebben we niet genoeg voor ons geld gekregen." Ophef over 'geel' Muntari De spelersvakbond FIFPro is boos op de Ita liaanse bond. Sulley Muntari reageerde aan geslagen nadat hij op de tribunes bij Cagliari - Pescara (1-0) oerwoudgeluiden hoorde. De Ghanees van Pescara ging verhaal halen bij de arbitrage, die het probleem niet onder kende. Vanwege protesten kreeg hij 'geel'. Goes vertrekt bij KNVB Jelle Goes vertrekt bij de KNVB. Hij was sinds 2013 technisch manager bij de bond. Goes is een van de initiatiefnemers van het plan 'Winnaars van Morgen', dat het voetbal in Nederland naar een hoger plan moet til len. Afgelopen zomer werd Hans van Breu- kelen bij de KNVB aangesteld. Hij nam de taken over van Goes, die daarna verant woordelijk werd voor het jeugdvoetbal. 'Kluivert alweer weg bij PSG' UITSLAGEN Giro Schwalbe Ibrahimovic Daar staat hij dan in de ruime pers zaal van Ajax. De cup die hoort bij het winnen van de Europa League. Peter Bosz en Davy Klaassen kijken nauwelijks naar het sierlijke zilver werk, letterlijk en figuurlijk zo dichtbij. Zeker als Ajax vanavond in een volle Arena Olympique Lyon in bedwang houdt. Klaassen gaat de beker nu niet aanraken. „Ik heb ge leerd dat je dat pas mag doen als hij echt van jou is. Dus nog even wach ten maar." Bosz haakt direct in. Hij verloor met Feyenoord in 1992 (Monaco) en 1996 (Rapid Wien) twee keer de halve finales van de Europacup 2. „Toen heb ik die beker ook niet aan geraakt, maar dat heb ik daarna ook nooit meer gedaan..." Nu als coach van de rivaal staat Bosz weer in de halve finales van een Europees toernooi. De grootste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. De grootste wed strijd uit het leven van alle selectie spelers. Niemand speelde eerder een halve finale van een Europees toernooi. En daarom tintelt het in Amsterdam. Dat de titel voor het derde jaar op een rij niet wordt ge pakt? Deze dagen hoor je er even niemand over. In Europa gaat het weer over Ajax, dat gevoel telt nu. Stillegenieter Aanvoerder Klaassen omschrijft het zo: „Mijn vader heeft me veel verteld over de successen van vroe ger. Daarom is het extra speciaal voor mij om nu zelf zo'n grote wed strijd te spelen en deel uit te maken van de geschiedenis van Ajax. Dat maakt me trots. Of mijn vader trots is? Tegen mij zou hij dat niet zo snel zeggen, maar van anderen hoor ik van wel. Hij is een stille genieter." Zoals zo velen genieten van dit Europese seizoen van Ajax dat deze maand een absolute climax moet bereiken. De basis daarvoor moet worden gelegd in het eerste duel met Lyon. Voor letterlijk iedereen iets nieuws dus. „Ik voel ook dat het écht een grote wedstrijd is", zegt Klaassen. „Maar in de voorberei ding moeten we normaal doen. Dan houd je de spanning het best onder controle. Het voelt goed." Op verschillende supporterssites van Ajax wordt opgeroepen om de sfeer van 15 mei 2011 te evenaren. Toen trilde de Arena van zindering tijdens de kampioenswedstrijd te gen FC Twente. Klaassen schuift zijn stoel iets naar voren en glun dert. „Ik kan niet wachten. Tegen Feyenoord en Schalke 04 was het al echt genieten. Dat bleef maar gaan, joh. Het is niet dat je daardoor je vermoeide benen niet meer voelt, maar het voelt wel alsof je niet met elf maar met 50.000 mensen op het veld staat." Ik heb geleerd datje de beker pas mag aanraken als hij echt van jou is Het Europese jaar van Ajax is voor alsnog natuurlijk bewonderens waardig, maar juist omdat de blik op de titel zo troebel is, zorgt de wedstrijd tegen Lyon ook voor een extra portie druk. Gevoed door deze gedachte: knap natuurlijk zo'n halve finale, maar straks is het sei zoen afgelopen en blijft de prijzen- kast weer onberoerd. De laatste tastbare prijs voor de Amsterdam mers dateert alweer van 2014 toen Ajax kampioen werd. Drie jaar dus. Het geeft de wed strijd vanavond weer eens een extra laag. Want bijzonder is een halve fi nale voor een Nederlandse club so wieso al. Zeker een finaleplaats in zo'n groot toernooi werd in het Het immense spandoek vóór de wedstrijd had als een rode lap op een stier kunnen werken. Maar op de eretribune was de verontwaar diging bij de bonzen van Atlético groter dan bij de spelers op het veld, die de kleinerende woorden mis schien niet eens zagen. „Milaan, Lissabon, zeg eens hoe dat voelt?" stond er levensgroot boven de beel tenis van de Europa Cup. De Real- supporters wreven daarmee extra zout in de wond van de twee finales die Atlético verloor. Maar tot werkelijke inspiratie of nóg meer wraakgevoelens op het veld leidde dat niet. Atlético deed vooral denken aan de ploeg die veertien jaar lang geen enkele kans had in de stadsderby. Tussen 1999 en 2013 wonnen de roodwitten niet eenmaal van de grote buur. Daar deed het duel gisteren een beetje aan denken. Ondanks dat nog een bloedhete return in het Calderón volgt, met dat doldrieste publiek dat wél op wraak is belust, lijkt Atlético kansloos, vooral om dat het niet dat belangrijke uitdoel- punt kon scoren. Waarmee het lus trum van 'Atléti' tóch zonder die grote Europese prijs blijft. In de laatste drie jaar waren de roodwitten sterker en overtuigen der in de Madrileense derby op het Europese podium. Al trok Real elke Het dienstverband van Pa trick Kluivert (foto) bij Pa ris Saint-Germain blijft mogelijk beperkt tot één seizoen. De Franse club zou komende zomer Antero Henrique van het Portugese FC Porto willen aantrekken als nieuwe technisch directeur, schrij ven verschil lende Franse media. Kluivert (40) is sinds juli 2016 werk zaam bij PSG. woensdag 3 mei 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO I Tom-Jelte Slagter begint vrijdag op Sar dinië aan zijn vierde Ronde van Italië. De wielrenner is opgenomen in de selectie van zijn Ameri kaanse ploeg Cannondale- Drapac. In 2012 en 2015 reed hij de Giro uit. l De Italiaanse bond heeft Kevin Stroot- man (foto) voor twee duels ge schorst, nadat hij een schwalbe maakte tegen Lazio (1-3 verlies). Hij versierde wel een penalty. l Zlatan Ibrahi movic is met succes geope reerd aan zijn knie. Of hij aan een tweede seizoen bij Ma- nllnited begint is onzeker. Zijn contract loopt af en is niet verlengd. Ajax kan beker Daniël Dwarswaard Amsterdam Davy Klaassen VOETBAL Champions League, halve finales. Real Madrid - Atlético Madrid 3-0 (1-0). 10. Ro naldo 1-0,72. Ronaldo 2-0,86. Ronaldo 3-0. Programma. Vandaag, 20.45 uur: AS Monaco - Juventus. Returns op 9 en 10 mei. Europa League, halve finales. Programma. Vandaag, 18.45 uur: Ajax - Olympique Lyon. Morgen, 21.05 uur: Celta de Vigo - Manchester United. Returns op 11 mei. O Q. (0 Real Madrid Atlético Madrid Hoe onzichtbaar hij lange tijd ook kan zijn, Cristiano Ronaldo zette Real Madrid gisteren met één been en drie doelpunten in de finale van de Champions League. Atlético deed in de derby veel te weinig: 3-0. Edwin Winkels Madrid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22