Rik van de Westelaken nog geen topscorer bij NET5 20 M Tijdens de eerste repetitie in Kiev heeft 0G3NE een goede stap gezet richting de finale van het Songfestival. De glitterpakjes, ingetogen presentatie en danspasjes zorgen voor meer enthousiasme bij de bookmakers. VINCENT LUISTERT RADIO 5 over 6's ochtends, Radio 2. Een vrolijk koortje. „Een hele hele hele hele goe demorgen!" Ekdom In De Ochtend. Ja, ook een hele goeiendag zeg. We gaan even lekker met elkaar wakker worden. Gerard - laat ik Gerard schrijven, dat klinkt luchtiger dan Ekdom - Gerard kijkt naar buiten en ziet dat de dag begonnen is. Er is licht. Dat was een week geleden nog wel anders. Dat kwam omdat de zon toen nog later opkwam. Schneider in'Hendrik Groen' laterend gelach klonk er exact twee jaar gele den tijdens de eerste Nederlandse Songfes tivalrepetities. De scheurjurk van Trijntje - 'Ik accentu eer de sterkste kanten van mijn li chaam' - Oosterhuis zorgde in het perscentrum voor geheel andere emoties dan de Oranje-delegatie vooraf hoopte. Het werd het begin van een pijnlijke lijdensweg door Eurovisieland. Gisteren daalde er zomaar een ap plaus neer over drie dames van OG3NE na hun eerste oefenuitvoe ring van Lights Shadows. In fonke lende creaties, nota bene van de hand van dezelfde ontwerper als van Oosterhuis' ravijndiepe decolleté jurk, overtuigden ze niet alleen de pers maar ook de vertegenwoordi gers van de internationale wedkan toren. Die lieten de Nederlandse in zending stijgen van de 18de naar de 13de plek. Allerminst reden voor al te groot optimisme, maar wel hoopge vend voor kwalificatie voor de eind strijd. Eerste tien Om dat te bereiken, moetOG3NE over ruim een week bij de eerste tien eindigen in de tweede halve finale van het festival. „Ik heb daar steeds meer fiducie in", analy seerde commentator Cornald Maas na afloop van de twintig mi nuten oefenen op de gigantische bühne van het Exhibition Centre van Kiev. Volgens Maas ligt de sleu tel van de warme ontvangst bij de sobere podiumpresentatie van het trio. Dit liedje past in het rijtje van Douwe Bob en The Common Linnets „Juist daardoor lukt het om het emo tionele verhaal achter de song Lights Shadows is een ode aan de zieke moeder van de drie, red.) over te brengen. Omdat de tekst niet te na drukkelijk wordt verbeeld, voelde ik de lading veel beter." Gebruikte Douwe Bob vorig jaar een stilte van tien seconden als ge heime wapen om zich van de concur rentie te onderscheiden, OG3NE kiest voor vrij traditioneel. Een voor zichtig dansje over de LED-vloer waarop kaarslicht is te zien, en op de lichtgevende wanden ontluikende bloesem, in elkaar verstrengelde han den en enkele fragmenten uit de lied tekst. Maas: „Misschien is Lights Sha dows muzikaal niet zo eigentijds als eerdere inzendingen van bijvoor beeld Douwe Bob, Anouk en The Common Linnets, maar toch past dit lied in dat rijtje, zie ik nu. We geven op het podium weer een stijlvol visi tekaartje af. Ik weet zeker dat dat ook internationaal opvalt. De voorteke nen zijn goed." Cameraplan Dat vonden de dames zelf ook. Ze vertelden na afloop dat de eerste kennismaking met Kiev hen prima was bevallen. Voor wat betreft hun optreden zei Amy Vol nog enkele de tails te willen veranderen tijdens de volgende repetitie. De Nederlandse regisseur Rolf Meter heeft een ca meraplan opgesteld dat elk shot apart vermeldt. De regie in Kiev volgde die voorschriften gisteren nog niet geheel op. „Maar we zijn al erg tevreden", aldus Amy. „De act staat heel goed." Op het podium kwam er gisteren een antwoord op één van de zwaar- Rik van de Westelaken kan nog geen potten breken bij NET5. De tv-zender had de maandagavond gevuld met twee programma's van de presentator. Zowel Peking Express (270.000 kijkers) als de eerste aflevering van Rik over de grens (138.000 kijkers) wisten geen topscore neer te zetten. De magere cijfers zijn een hard gelag voor de nieuwslezer, die juist bij de NOS vertrok om het programma Rik over de grens te kunnen maken. „Ik had de be hoefte de diepte in te gaan, om mensen die een heel ander leven leiden dan ik langer te spreken. Het leven is er een stuk rijker van geworden. Ik verander echt", zei hij eerder tegen in deze krant. Moederzender SBS6 behaalde juist mooie kijkcijfers tegenover Rik over de Grens. Mr. Frank Visser Doet Uitspraak was om 21.30 uur goed voor 931.000 belangstellen den. Daarmee zette de zender een veel hogere score neer dan de commerciële concurrent RTL4. Die stelde teleur met het nieuwe programma Het Roer Om: Ons Droomhotel. Met 480.000 kijkers zat de reality- reeks over families die een hotel of gastenverblijft openen ver on der het zendergemiddelde van RTL4. Gorillaz in Ziggo Dome Stiekem wil ik nog steeds een Hollywood- carrière Gerard zit er kwiek bij. Mag ook wel voor dat geld; hij staat, lees ik in het jaarverslag van BNN-VARA, voor 288.000 euro op de rol. In datzelfde jaarverslag staat ook dat Giel Beelen flink heeft moeten inleveren. Hij ver diende in 2016 nog slechts 380.000 euro. Dat is maar twee keer de balkenendenorm. Sterkte Giel, ik hoop dat je de eindjes aan el kaar kunt knopen. Weet dat er mensen zijn die van minder kunnen rondkomen, ik ben er een van. Het lukt heel goed, ik hoef niet naar de voedselbank, echt niet, af en toe naar een restaurant, dat wel, maar daar valt goed mee te leven. Gerard strooit meteen aan het begin van de show al met leuke weetjes. Rijkswater staat heeft afgelopen winter 75 miljoen kilo zout op de Nederlandse wegen gestrooid. Dat is en hele- hele- hele- heleboel. 75 mil joen kilo, en dan hadden we nog een winter tje van niks. Bellen met Rijkswaterstaat, Ge rard. Soms kwamen ze hier al langs als het plus 4 graden was. Nee, Gerard belt niet. Hij vertelt dat de da mes van OG3NE, die Nederland vertegen woordigen op het Eurovisie Songfestival, jurken dragen die ontworpen zijn door de man die de Trijntjejurk maakte, waarover heel Nederland zeker een maand lang in alle staten was, twee jaar geleden. Dat was wat ja, de Golfoorlog was er niks bij. Bellen die ontwerperGerard; nee, het is nog te vroeg. We kunnen beter even luisteren naar Oasis. Gerard belt wel met John Scheurkogel. Goeie peer. Hij heeft 5.000 speciale Feyenoord-ro- zen ontworpen, drie euro het stuk. Het zijn geen gekweekte, maar rood-wit gespoten ro zen. Kunnen we misschien zondag al in de vaas zetten. Zo gaat het voort. Leuke, rustige gesprekjes, plaatjes en een mooi liveoptreden van Kim Janssen, onthoud die naam. Maar of dat nou 288.000 euro moet kosten, zo'n ochtendshow? Het is een hele hele hele hele hoop geld. woensdag 3 mei 2017 PC Gerard TONEEL Beau Schneider (28) en Plien van Bennekom (46) spelen de hoofdrol in de toneelbewer king van Hen drik Groen: Po gingen iets van het leven te maken. Daarin staat het leven van een 83-ja- rige centraal. MUZIEK OG.3NE Stefan Raatgever K 44 —Cornald Maas De virtuele band Gorillaz is op 21 november in de Ziggo Dome in Amsterdam. Het multimediapro- ject van Damon Albarn en Jamie Hewlett met stripfiguurtjes in de hoofdrol, presenteerde onlangs een nieuw album, Humanz. Tygo Gernandt bekent in Veronica Magazine groot te dromen. Reageren? vincent@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20