10 Noord-Korea boos na oefening VS Women Who Work behandelt Ivan- ka's leven tot het moment dat haar vader het Witte Huis betrad als president. Zoveel petten had de zakenvrouw, campagnestrateeg, echtgenote en moeder op tijdens de verkiezingscampagne, dat ze zichzelf naar eigen zeggen in de 'overlevingsmodus' zette. „Ik werkte en was bij mijn ge zin, ik deed niet veel anders. Ik wilde dat ik eerder kon opstaan om 20 minuten te mediteren en ik wilde wel bijpraten met vrienden die ik al drie maanden niet had ge zien, maar er zat niet genoeg tijd in een dag", schrijft Ivanka. Samen met haar man Jared Kushner runde Ivanka grotendeels de show tijdens haar vaders cam pagne, terwijl haar zaken en het gekoesterde gezinsleven gewoon doorgingen. Alsof het allemaal geen moeite kostte en de miljar dairsdochter niet werd omgeven door een legertje assistenten. Een voorpublicatie uit haar boek, waarmee ze werkende vrouwen wil inspireren, leidde tot veel reac ties, de meeste niet erg positief. Autoritair Rond het verschijnen van het boek komen in de Amerikaanse media inmiddels ook verhalen naar bo- Ik werkte en was bij mijn gezin, ik deed niet veel anders. Er zat niet genoeg tijd in een dag ven over hoe Ivanka Trump func tioneert als directeur van haar be drijven. Verschillende ex-werkne mers zeiden ontslag te hebben ge nomen vanwege de autoritaire manier waarop Ivanka met haar personeel zou omgaan. Het ex-model runt bedrijven tot in China en is daarnaast topadvi seur van de president. Ze zou een dempend effect hebben op haar soms licht ontvlambare vader. En ondertussen is tijd voor haar gezin haar heilig. In haar boek schrijft ze dat ze aanvankelijk wel voorzich tig was met het delen van foto's van haar kinderen op social media omdat dat haar geloofwaardigheid als zakenvrouw zou kunnen scha den. Om te laten zien dat ze geen supervrouw is, maar ook 'gewoon' een huisvrouw, zette ze een foto van zichzelf online, waarop ze staat te graven in haar tuin. 'Mijn haar zit in een slordige paarden staart, vuil op mijn wang. Ik ben altijd voorzichtig geweest met be weren dat het allemaal zo makke lijk is, want dat is het niet'. Weekends Na Trump Card: Playing to Win in Work and Life uit 2009 is dit het tweede boek dat de miljardairs dochter wijdt aan het managen van haar activiteiten. Ze staat erop haar kinderen Arabella (5), Joseph (3) en Theodore (1) regel matig zelf naar school en de op vang te brengen. Ze blijft uit prin cipe tot maximaal half 6 op kan toor en ontspanning in de week ends is heilig, schrijft ze. Net als voor haar vader, die in honderd dagen presidentschap al meer tijd op de golfbaan doorbracht dan president Obama in een jaar. Inmiddels heeft Ivanka haar za- kenactiviteiten tijdelijk opge schort, heet het, al is er in de Ver enigde Staten de nodige twijfel over de werkelijke scheiding tus sen business en politiek door de familie Trump. De opbrengst van het boek gaat overigens naar een goed doel, zoals staat voorgeschre ven in de Amerikaanse wet. Twee Amerikaanse bommen werpers zijn maandag over het Koreaans schiereiland ge vlogen tijdens een gezamen lijke oefening met de Zuid- Koreaanse luchtmacht. Dat zegt het Zuid-Koreaanse mi nisterie van Defensie. De oefening met de vliegtui gen, die vanaf Guam vertrok ken, is een antwoord op het Noord-Koreaanse wapenpro gramma, zegt Moon Sang- gyun, woordvoerder van het Zuid-Koreaanse ministerie van Defensie. Zuid-Korea be reidt zich zo voor op een mo gelijke kernproef van de noor delijke buren, die de laatste weken onder meer verschil lende mislukte tests met bal listische raketten uitvoerden. Noord-Korea spreekt op haar beurt over een roekeloze mili taire provocatie en 'een oefe ning in het nucleair bombar deren van belangrijke doel witten' op Noord-Koreaans grondgebied. De Verenigde Staten zouden met deze actie de landen 'op de rand van oorlog brengen', aldus het Noord-Koreaanse persbureau KCNA. Het was fantastisch, dank jullie wel Istanboel weert oprichter Wikipedia Na de blokkade van de on- line-encyclopedie Wikipedia is ook oprichter Jimmy Wales niet meer welkom in Turkije. Hij zou spreken op een con gres, maar de stad Istanboel heeft de uitnodiging gisteren ingetrokken. Het stadsbe stuur gaf geen reden op. Wikipedia is sinds zaterdag niet meer te lezen in Turkije. Volgens de Turkse autoritei ten staat in het digitale na slagwerk dat Turkije terreur organisaties ondersteunt en weigeren de beheerders dat aan te passen. Wangedrag loopt terug Wisseling van de wacht EU-toetreding opscherp woensdag 3 mei 2017 GO Ik ben ook geen supervrouw' In haar nieuwe boek Women Who Work rekent Ivanka Trump, dochter én topadviseur van Donald, af met 'mythe van superwoman'. Bob van Huët Rotterdam Ivanka houdt haar vader in toom, als het nodig is. fotoap PYONGYANG Koning Willem-Alexander kijkt met plezier terug op de viering van zijn vijftigste verjaardag. BLOKKADE De Duitse bondskanselier Angela Merkel schudt de hand van de Russische president Vladimir Poetin. De twee spra ken elkaar in Sotsji over onder meer Syrië, Oekraïne en de Russische bemoeienis met de Amerikaanse presidentsver kiezingen. Poetin ontkende die opnieuw tijdens de gezamen lijke persconferentie, foto reuters KRIJGSMACHT Seksuele intimida tie, corruptie, ver trouwelijke infor matie doorgeven... De afgelopen jaren kampte Defensie met fors wange drag, maar in een gisteren versche nen rapport blijken de schandalen in 2016 flink te zijn af genomen. Werden twee jaar geleden 115 mensen ontsla gen uit de krijgs macht, in 2016 waren het er slechts 69. BRUSSEL Nederland heeft een nieuwe ambas sadeur bij de EU. Na zes jaar de Ne derlandse belangen te hebben verde digd in Brussel, gaf Pieter de Gooijer het stokje gisteren door aan Robert de Groot. ERDOGAN De Turkse presi dent Erdogan staat erop dat de Euro pese Unie 'nieuwe hoofdstukken opent' in het toe- tredingsoverleg met zijn land. Doet de EU dit niet, dan valt er niets meer te bespreken en zegt Turkije 'tabee'. Erdogan reageerde op Eurocommissa ris Johannes Hahn, die zei dat Turkije onder Erdogan de EU de rug heeft toegekeerd. Ivanka Trump presenteert zich zelf het liefst als een gewone, werkende vrouw. FOTO REUTERS TOPOVERLEG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10