O CD O Schutters op schot 12 ZEELANI Zeeuws talent in prijzen op het NK Van Goethem oogst lof in Radklassiker DERBYVANDEZAK Piot de Winter (77) zag zondag meer dan vijftig jaar Patrijzen 'voorbijvliegen'. De supervrijwilliger kreeg een rondvlucht als afscheidscadeau Fi* MTB Drie Zeeuwse schaaksters werden tweede bij het Nederlands jeugdkampioenschap in As sen. Eliza de Jong uit Goes en Lydia Dubbel dam uit Hoek presteerden dat in de A-reeks, terwijl Iris Schelleman uit Axel dat in de B- reeks deed. Eliza de Jong en Lydia Dubbeldam werden na een week schaken gedeeld tweede met drie andere speelsters. Op basis van weer- standspunten werd De Jong derde en Dubbel dam zesde. Iris Schelleman werd bij de meis jes B ongedeeld tweede. Van de vijf andere Zeeuwse spelers eindigen alleen Nina de Put ter (Terneuzen) en Laura Tiggelman (Oost- Souburg) bij de meisjes C ook in de toptien. Brian 'Breakaway' van Goethem heeft zich gisteren in de Radklassiker weer van zijn be ste kant laten zien. De wielrenner uit Sluiskil (Team Roompot-Nederlandse Loterij) zat vrijwel de gehele wedstrijd mee voorin en fi nishte als 24ste. Dat hij ook aan het eind van de wedstrijd over een kleine 220 kilometer nog vooraan te vinden was, mag knap ge noemd worden. Na een 160 kilometer du rende vluchtpoging werd hij bijgehaald door een groep achtervolgers, maar de Zeeuws- Vlaming pikte direct aan. Op de meet was Van Goethem elf seconden langzamer dan win naar Alexander Kristoff, maar hij stond niet met lege handen. Na zijn lange dag in de aan val kreeg hij de bergprijs uitgereikt. Karten Schoondijke VLISSINGEN Op zaterdag had RCS-spits Marlo Janisse door zijn drie doelpunten tegen 's-Heer Arendskerke (4-1-zege) de koplo per in het PZC-topscorersklasse- ment achterhaald. Een dag later was deze koploper (Daniël Wissel van Zeelandia Middelburg) weer gevlogen door een zuivere hattrick tegen Roosendaal (5-1-zege). Met nog twee speelrondes op het programma blijft de strijd om de schutterskroon, om de opvolging van regerend Zeeuws topscorer Ar jen de Koeijer, niettemin springle vend. Soufian Dooms van Breskens kwam door zijn vijf doelpunten te gen Corn Boys (9-1-zege) de top tien binnen, maar met zijn totaal van 29 (doel)punten zal ook hij geen bedreiging meer vormen voor het leidende duo. jong, dus ik ging ervan uit dat hij nog een poosje wilde leven", lacht het erelid. Poppetjes De piloot vloog met het drietal over verschillende Bevelandse en Walcherse steden en dorpen. De Zeeuwse highlights ontbraken niet. Na iets meer dan een kwar tier spelen verscheen het vliegtuig boven de sportvelden in 's-Heer- enhoek. Bij een aantal mensen bleef het bezoekje niet onopge merkt. Diverse handen gingen de lucht in. „Ik herkende de spelers niet. Het waren net kleine poppet jes." Het duel tussen de rivalen ein digde in een 2-3-nederlaag voor Patrijzen. Het deerde De Winter weinig. De inwoner van 's-Heer- enhoek loopt al vanaf zijn elfde le vensjaar rond op de club. In de loop der jaren slikte hij al tal van sportieve tegenslagen. „Degradatie 's-Heerenhoek. „Ik heb nauwelijks thuis- en uitduels gemist door de jaren heen", vertelt de oud-secre taris een dag later, terwijl hij door het jubileumboek van Patrijzen bladert. Veel van het duel zag hij niet, bekent hij. Maar De Winter was wel degelijk in de buurt. Hij vloog met een vliegtuig boven het terrein, als cadeau voor zijn jaren lange verdiensten voor de club. Terwijl vriendin en dochter De Winter uitzwaaiden, steeg het vliegtuig op vanaf Vliegveld Mid den-Zeeland. De clubman werd vergezeld door zijn zoon en schoonzoon. „Het was hart stikke leuk. De piloot was erg Voor veel voetballief hebbers in de Zak van Zuid-Beveland was zondag een bijzondere dag. Voor de laatste keer in de geschiedenis stonden Patrijzen en buurman Luctor'88 tegenover elkaar op de laatste dag van het weekend. Zowel de bezoe kende club (na een fusie met Heinkenszand) als de thuisploeg stapt over naar het zaterdagvoet bal. Nota bene erelid Piet de Winter was afwezig op het sportpark in Topscorer dinsdag 2 mei 2017 X NK-succes voor (vlnr) Eliza de Jong, Lydia Dubbeldam en Iris Schelleman. SCHAKEN Brian van Goethem (Team Roompot-Ne derlandse Loterij) pakte de bergprijs. WIELRENNEN De wielrensters van Jos Feron Lady Force zijn in de driedaagse Elsy Jacobs (Luxemburg) negende geworden in het ploegenklassement. Nancy van der Burg legde in de proloog (acht tiende) de basis voor haar 28ste plaats in het eindklassement. Samen met Dani Christmas reed ze in de eerste etappe in de top vijftien. Bij wedstrijden voor G-renners tijdens het af scheidsfeestje van Tom Boonen is Irma van Duijn uit Schoondijke als derde bij de vrouwen geëindigd. Bij de mannen werd Walter Pollet uit Hulst achtste. Wielrenner Arjan Poleij uit Kruiningen boekte gisteren zijn derde zege van dit sei zoen. De nieuweling bleek in Ramsel de snel ste in de sprint. Hij bleef bij de nieuwelingen Sam Meijdam en Sander Huybrechts voor. I Zoë Mulder is zesde geworden in de MTB Bun- desliga in het Duitse Heubach. Voor de rijdster uit Heinkenszand was het de laatste test voor de UCI Junior Cup, die ze in Lon den rijdt met de nationale selectie. Tim van Dijke werd dertiende bij de junioren, broer Mick viel uit. I Karter Ruben Boutens bereikte voor het vierde opeenvolgende jaar het podium in het Pools Indoor Kart Kampioen schap. In Szczezin werd de Middel burger derde. Boutens won vijf voorrondes én de halve finale. i Voetbalclub Schoondijke ziet komende zomer al zeker drie spelers vertrekken. De zondag-vierde klasser ziet de broers Andrew en Brian Wesbeek naar Oostburg overstappen, ter wijl Nouredine Zaha op zijn beurt naar Breskens verkast. a co Het speciale afscheid Len Wolters 's-Heerenhoek 3A zat 3Azat 3Azat 3A zat 3A zat Zeelandia Middelburg RCS ZSC'62 Tholense Boys 2Ezon 29 3Azat 26 4B zat 34 3Bzat 22 Luctor'88 Yerseke Kwaly -r. Terneuzen 'v vv; *r: Arnemuiden MC. 11 J Breskens Arnemuiden Clinge WHS Steve Schalkwijk Yordi Nijland Tom Rijk - Goes Hontenisse Daniel Wissel Marlo Janisse Robin Provoost Niels Hopmans Rutgervan Rossum Arjen de Koeijer Can Kiran Jarco Boogaard Soufian Dooms KniHSUllL«lWKj Ronaldo Meijer MWnmRMiTJS i Mervin Niemantsverdriet m cï mm Thomas Leegwater iEflBWHnvHEiavunrit Arvin de Witte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71