Waar houdt tolerantie op? Actie voor behoud varend erfgoed Parkeerkaart Afsluiting A58, N57 en N59 wegens onderhoud 2 RUZIE TELEVISIEZENDERS Wie buigt er eerst? Kabelbedrijf Delta of zenderaanbieder Discovery? De kijkers dreigen er de dupe van te worden. Commentaar Eind deze week spreekt Heieen Dupuis in Zeeland. Zij zal het Bevrijdingsfestival in Vlissingen beginnen met de Van Rand wijklezing, over de grenzen van tolerantie. Dat belooft boei end te worden. Want Dupuis kiest nogal eens een standpunt dat lang niet iedereen bevalt. Zij werd bekend met haar streven naar verruiming van de mogelijkheden voor vrijwillige euthanasie. La ter pleitte zij voor het (tijdelijk) sluiten van de grenzen voor asiel zoekers. Elders in deze krant neemt Dupuis vandaag een paar an dere ferme standpunten in. Ze hamert op het belang van een terug tredende overheid. Hef minder belasting en verminder de bureau cratie, dan komt het wel goed. Dupuis is er kennelijk van overtuigd dat de burgers veel meer verantwoordelijkheid aankunnen. Haar pleidooi is niet erg overtuigend. Dupuis onderbouwt slecht dat burgers in haar scenario eendrachtig de juiste en uitvoerbare keu zes zullen maken. Zij heeft wel goede voorbeelden van doorgescho ten regels en van overdreven controlezucht, maar die kunnen ook worden gebruikt in een pleidooi voor béter bestuur, dus niet nood zakelijk voor minder. Dupuis vindt onderwijs belangrijker dan ge zondheidszorg. Ook dit standpunt is voer voor debat. Zij wil dras tisch bezuinigen op de zorg. Haar observatie dat sommige medicij nen krankzinnig duur zijn, is helemaal juist. Maar het verhinderde Dupuis niet om de WD te vertegenwoordigen toen die partij nog zwaar inzette op marktwerking in de zorg. Is dat te rijmen? Toch is Heieen Dupuis een veelbelovende lector. Alleen al met haar erva ring als ethica kan zij goed uit de voeten in de Van Randwijklezing. Die gaat doorgaans over vrijheid en verdraagzaamheid. Van Dupuis mag worden verwacht dat zij een begin van inzicht kan geven in wat we moeten tolereren en wat niet. Waar grenzen nodig zijn om vrijheid te waarborgen. Heieen Dupuis kiest nogal eens een standpunt dat lang niet iedereen bevalt Cees Dogger van de Museumhaven Zeeland in Zierikzee en Peter Ha mer van de Historische Scheeps werf Meerman in Arnemuiden be pleiten de vorming van 'historische ensembles' van maritieme objec ten. De Oude Haven in Zierikzee en de binnenhavens van Goes, Mid delburg, Veere, Tholen, Kamper land en Arnemuiden worden on voldoende benut. Maar ook met ka rakteristieke getijdenhaventjes als De Paal in Zeeuws-Vlaanderen valt volgens hen meer te doen. De Museumhaven en Meerman hebben de handen ineengeslagen met de Vlaamse broeders in Baas rode en Rupelmonde. De vier wer ven houden op 12 mei in Zierikzee een symposium over de toekomst van het varend erfgoed. Ze hebben hun blik gericht op 2019, wanneer gemeenten binnen het kader van Vier werven houden een symposium over de toekomst van het varend erfgoed de nieuwe Omgevingswet moeten aantonen wat ze aan cultureel erf goed in huis hebben en hoe ze daar mee omgaan. Zeeland is naast Am sterdam aangewezen als pilotregio. Uit het symposium moet een stap penplan voortvloeien. ALMANAK Een klager is het niet, die veer tienjarige knul uit Renesse. Toen de dokter hem vertelde dat hij epilepsie heeft, verblikte of ver bloosde hij amper. Onderzoek zus, medicijntje zo? Ach, wat moet dat moet. Tot hij laatst op de enige overge bleven parkeerplek ver weg op een groot parkeerterrein knorrig uit de auto van zijn moeder stapte. „Heb ik een handicap, is het er één waar je niet eens een gehan- dicaptenparkeerkaart voor krijgt. Daar baal ik dan van." Epilepsie is niet het enige dat hij heeft. Humor heeft hij ook. Straatnaam voor Theo Middelkamp Laatste periode Ten Hengel (D66) Oud-kampioene in Delta Ride HULST Record vijftiende kunstgalerie Het is bal tussen kabel bedrijf Delta en Dis covery Networks. Ze gaan rollebollend over straat nadat on derhandelingen over doorgifte van tv-zenders zijn vastgelopen. Delta staat, zegt ze, met de rug tegen de muur omdat Discovery 'exorbi tante eisen stelt'. Discovery draait het om en is blij 'met de hartver warmende reacties van de Zeeu wen'. Als er niet snel een oplossing komt, missen Zeeuwse wielerlief- hebbers vrijdag de start van de Ronde van Italië. Want de Giro d'Italia wordt in Nederland en Vlaanderen exclusief door Euro sport uitgezonden. Precies op die dag loopt het contract af tussen Delta en Discovery Networks, waaronder Eurosport valt. Het is niet de eerste keer dat Delta in de clinch ligt met een tv-aanbieder. Vorig jaar knokte ze met Fox Sports. Ook die wilde meer geld zien. Nu vecht ze een robbertje met Discovery. „Steeds vaker is sprake van exclusieve uitzen drechten", vertelt Delta-woord voerder Mariska van der Hulst. „Die kosten veel geld en moeten worden terugverdiend." Dat bevestigt Discovery. Ze be nadrukt 'de afgelopen jaren op di verse fronten in zenders te hebben Discovery VLISSINGEN Weggebruikers moeten in mei en juni rekening houden met afsluitingen in ver band met het uitvoeren van groot onderhoud. De A58 gaat drie weekenden ge deeltelijk dicht: van vrijdag 19 mei 21.00 uur tot maandag 22 mei 06.00 uur vanaf aansluiting Ritthem tot Middelburg-Oost, in de richting van Goes. Van vrijdag 16 juni 21.00 uur tot maandag 19 juni 06.00 uur vanaf knooppunt De Poel tot knooppunt Stelleplas, in de richting Middel burg. En van vrijdag 23 juni 21.00 uur tot maandag 26 juni 06.00 uur vanaf knooppunt Stelleplas tot Arnemuiden, in de richting Mid delburg. Het onderhoud aan de N57 en N59 wordt 's nachts uitgevoerd, steeds tussen 20.00 en 06.00 uur: van maandag 8 mei tot woensdag 10 mei (twee nachten) en van woensdag 10 mei tot vrijdag 12 mei (twee nachten) tussen Stel lendam en Ouddorp. Van maandag 15 tot vrijdag 19 mei (vier nachten) is de weg over de Oosterscheldekering afgesloten en zal via de Zeelandbrug moeten worden gereden. Van maandag 29 mei tot woens dag 31 mei (twee nachten) is de N59 in beide richtingen afgesloten tus sen Oude Tonge en Den Bommel. dinsdag 2 mei 2017 ii Het varend erfgoed in Zeeland wordt in zijn voortbestaan be dreigd. Fondsen drogen op. Hoog tijd voor een verdienmo- del, bepleit het samenwerkings verband De 4 Werven. Marcel Modde Zierikzee Tip? redactie@pzc.nl NIEUW NAMEN Wielerlegende Theo Mid delkamp (1914-2005) ver dient in zijn geboortedorp Nieuw Namen een straat naam. CDA-raadslid Karei Martinet uit Heikant gaat zich daar hard voor maken bij de gemeente Hulst. Hij reageert op een verhaal in deze krant waarin Fons Bleijenberg, een 80-jarige vriend van Middelkamp, recent hier voor pleitte. Alleen nu nog een (blanco)straat vinden in Nieuw Namen. KOEWACHT Het Terneuzense raadslid dat ongetwijfeld het best van de tongriem is ge sneden, D66'er Charles ten Hengel uit Koewacht, vertrekt na de raadsver kiezingen van maart 2018. Hij vindt het ge noeg geweest, liet hij na de laatste raadsvergade ring weten. „Ik heb er in maart twee termijnen van vier jaar in deze raad op zitten. Je moet weg zijn, vind ik, voordat ze je echt beu worden." TERNEUZEN Ex-wereldkampioene wielrennen Trijntje Fopma doet 11 juni mee aan de eerste Zeeuws-Vlaamse editie van de Delta Ride for the Roses vanuit Ter- neuzen, meldt Frits Bak ker, voorzitter van het Zeeuws-Vlaamse organi satiecomité. Fopma (1953) won in 1975 het wereldkampioenschap bij de vrouwen in het Belgi sche Yvoir, een dag later gevolgd door Hennie Kui per bij de mannen. Aan de vijftiende kunst galerie in Hulst doet van 6 tot en met 28 mei een recordaantal van 34 kunstenaars mee. Zij stellen in etalages hun werken tentoon, de route is verkrijgbaar bij de VVV. Mensen die stemmen op het in hun ogen beste kunstwerk kunnen een waardebon winnen van 250 euro. Delta gaat op Jeffrey Kutterink Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66