Promotie Louwerse in Nisse Titel Bruse Boys ijlt na bij Voetbal Awards De Bruijn op weg naar EK-finale bandstoten II 13 Louwerse liep in Zi met de San Remo-dochter naar scores van 64,41 en 61,76 procent. „In de eerste proef gaf Zelma mij een goed gevoel en liet ze zich fijn sturen. In de tweede proef werd ze wat heet en ging ze te veel lo pen. Maar de score was gelukkig goed genoeg voor dat ene winst puntje dat ik nodig had voor pro motie. En daar ben ik ontzettend blij mee", vertelde de zichtbaar opgeluchte Louwerse. Demie van Dijke (Borsele) schreef met de mooi bergop waarts en in balans lopende vos- ruin Architect de tweede proef op haar naam (64,85). De voor de Axelse Oranjerui- ters uitkomende Juli de Baerde- maekeruitMoerbeke stuurde in het ZZ-Licht de merrie Cypresse N twee keer op rij naar een afge tekende overwinning (64,00 en 63,86). Jeanine Zondervan (Goes) streek met de merrie Vega in de in handicap verreden klasse M in beide proeven met de zege (59,33 en 62,00). Bruse Boys werd gekroond tot Club van de Week. De eerste Zeeuws e kampioen leidde van start tot finish in de tweede klasse van het zater dagvoetbal en haalde het kampi oenschap zaterdag in een draak van een wedstrijd binnen tegen Den Bommel (2-2). Ook de trainer van de Bruenaren deelde in de vreugde. Marco Groe- neveld loodste de club in zijn eerste jaar bij de club terug naar de eerste klasse. Voor het eerst in zijn carrière mocht hij een kampioenschap vie ren. „En ik heb er intens van geno ten", zei hij. Aan hem volgend sei zoen de taak om als eerste trainer Bruse Boys te behouden voor de eerste klasse. Mirjam Dihoe scoorde voor MZC'11 met een trap uit de middencirkel Speler van de Week werd Daniël Wissel, die met een zuivere hattrick tegen Roosendaal zijn club Zeelan- dia Middelburg een stap dichter bij de nacompetitie bracht in de tweede klasse van het zondagvoet bal. Ook Mirjam Dihoe van MZC'11 scoorde drie keer (tegen directe concurrent Zuidland). Daarmee werd zij Speelster van de Week. Haar derde doelpunt was van grote schoonheid. Vanuit de middencirkel nam ze de uittrap aan en trof doel met een schot over ze ker vijftig meter. De doeltreffende kopbal van Kloetinge-speler Tom Wuyts in de eersteklassederby tegen MZC'11 (3- o-zege voor de Bevelandse koplo per) werd uitgeroepen tot Doel punt van de Week. Via een serie schitterende serie van 95 won De Bruijn, net als eer der zijn eerste, ook zijn tweede partij in de groepsfase. De Frans man Grégory Le Deventec werd met 100-14 naar huis gestuurd in slechts twee beurten. De Bruijn begon met 5 en maakt het met 95 uit. In de kwartfinale ging de Hul stenaar onverdroten verder en had dit keer aan vijf beurten genoeg om een andere Fransman de les te lezen. Jean Francois Florent trok met 120-12 aan het kortste eind. Frédéric Caudron, teamgenoot van De Bruijn bij Dallinga.com, versloeg in de kwartfinale de Ne derlander Michel van Silfhout en ontwijkt De Bruijn in de halve fi nale. De Belg moet afrekenen met Raymund Swertz, de regerend Nederlands kampioen. De Bruijn neemt het op tegen de Spanjaard Raul Cuenca. Er is dus een gerede kans op de ge droomde finale tussen beide spe lers van Dallinga. Titelverdediger Caudron won het EK vijf keer, waarvan de laatste vier op rij. De Bruijn zegevierde al zes keer, maar wel in het vorig decennium. Op de kleine tafel won Joey de Kok zijn eerste groepswedstrijd tegen de Nederlander Wil Janssen met 25-22 en verloor zijn vader Wim de Kok met 16-18 van land genoot Adri Verhoef. zorgt bijvoorbeeld voor teleurstel ling. Maar echte problemen heb ik als bestuurslid nooit meege maakt." Ook de overstap naar het zaterdagvoetbal zorgde volgens De Winter voor weinig reuring. „Deze wens speelde al langer bij de jongere senioren. Zij zijn de toekomst van de vereniging. De niet-spelende leden begrijpen dat. De stemming was behoorlijk eensgezind." Als jong jongetje droeg De Win ter voor het eerst het shirt van Pa trijzen. Hij doorliep alle elftallen, speelde in de hoofdmacht en hing toen hij een jaar of vijftig was zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Bestuurslid werd hij in 1966, toen de club in een bestuurlijke crisis verkeerde.De oud-secretaris ziet dat moment - de formatie van de nieuwe clubleiding - nog altijd als één van de hoogtepunten in zijn periode bij Patrijzen. „De vereni ging was op sterven na dood. Er waren nog maar twee bestuursle den. Met een groepje hebben we de koppen bij elkaar gestoken. Ie dereen besefte dat er iets moest gebeuren. Toen de rook was opge- De piloot was erg jong, dus ik ging ervan uit dat hij nog een poosje wilde leven trokken, hadden we een nieuwe leiding." Houten kistje Zonder enige ervaring nam De Winter zitting in het bestuur. Hij werd al snel secretaris en leerde het vak in de loop der jaren ken nen. „Met een paar dubbeltjes in een houten kistje begonnen we. Nu, een vernieuwd sportpark verder, kun nen we terug kijken op een stabiele periode." Eind vorig jaar vond de toenmalige secretaris het welletjes. Tijdens de ledenvergade ring in november legde hij zijn bestuurstaken na vijftig jaar neer. De club beloonde hem met het erelidmaatschap. „Daar spreekt veel waardering uit." Een definitief afscheid is het echter niet. „Ik ben nog lid van de sponsorcommissie en zit in de schoonmaakploeg. Op zaterdag draai ik kantinediensten bij de jeugd. Dat blijft mooi. Ik heb me voorgenomen dingen te blijven doen die ik leuk vind. We zien vanzelf wel wanneer het schip strandt." Kijk voor een video van de rondvlucht op pzc.nl/sport dinsdag 2 mei 2017 Een eerste en derde plaats op de dressuurwedstrijd van de Weelruiters in Nisse waren voor Marit Louwerse (Lewed- orp) met de merrie Zelma goed voor promotie naar Z2. Lucien Roelandt Nisse 1 Marit Louwerse had met haar merrie Zelma nog één bonuspunt nodig om te pro moveren naar de Z2-klasse. Bij de wedstrijd in Nisse haalde ze dat ene punt. Terwijl vrien din en dochter De Winter uit zwaaiden, steeg het vliegtuig op vanaf Vlieg veld Midden- Zeeland. De clubman werd vergezeld door zijn zoon en schoonzoon. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN A Het wel erg exclusieve uit zicht van Pa trijzen-erelid Piet de Winter bij het duel Pa- trijzen-Luc- tor'88 (2-3). Met het veertiende kampioen schap - een uniek aantal de laat ste decennia in Zeeland - scoorde Bruse Boys ook punten voor de Zeeuwse Voetbal Awards, een initiatief van CTV Zeeland en de PZC. Twee week- prijzen gingen na dit weekeinde naar Bruinisse. Rudy Boogert Vlissingen Jean Paul de Bruijn uit Hulst is op het Europees kampioen schap bandstoten op indruk wekkende wijze doorgedron gen tot de halve finale. Joop van den Oudenhoven Brandenburg van De Winter - Piet de Winter (77)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59