II F 1 1 MM Action trekt in deel V&D-pand Goes 3 W2LD ferawei L- w 1 V. ijJ o moforsporf. fv NAT GEO de schermen voeren we voortdu rend gesprekken over verlenging van contracten." „Die vraagt het dubbele om het contract te verlengen. Dan heb je het over bedragen van acht cijfers. Discovery heeft Delta op 5 april een brief gestuurd met de somma tie om de zenders op 5 mei uit de lucht te halen." Discovery laat desgevraagd we ten dat 'er geen sprake is van ver dubbeling'. Maar hoeveel meer wel, zegt ze niet. Van der Hulst: „Het is prima als een aanbieder veel geld wil beta len voor exclusieve content. Maar dan vinden wij dat onze klanten de keuze moeten hebben om daar wel of niet voor te betalen. Disco very biedt die keuze niet. De enige optie is: doorgeven aan al onze klanten. Dat is onacceptabel. Als we deze exorbitante eis accepte ren, volgen anderen straks ook. En betalen we over een paar jaar twee keer zoveel voor een stan daardpakket." Discovery bevestigt dat ze de zenders niet beschikbaar wil stel len in een extra pakket. „We wil len dat deze beschikbaar blijven voor iedereen in Nederland", al dus Discovery-woordvoerder Anja van Ginhoven. „Net als Delta sluiten die ook con tracten met tv-aanbieders, zoals Discovery. Die contracten lopen een keer af. De looptijden zijn ver schillend. Wij hebben de pech dat we een van de eerste zijn. Het is te kortzichtig om te denken 'ik ga naar een ander want die zendt Eu rosport wel uit'." OVERSTAPPEN? Van der Hulst: „Met Fox hebben we een contract waarin we meer flexibiliteit hebben over hoe we zenders doorgeven. We kunnen Fox in het standaardpakket stop pen; dan betalen alle klanten mee. Of we bieden het aan als be- taalpakket en dan betalen alleen de mensen die Fox willen zien." We hebben het over bedragen van acht cijfers om het contract te verlengen „We kijken naar kijk- en luister onderzoeken en doen zelf onder zoek. Omdat we zien dat Fox zo'n populair pakket is, stoppen we die in het basispakket. De Discovery- zenders zijn veel minder po pulair. Uiteindelijk sluit de directie contracten met content-aanbieders." „Er zijn er verschil lende, zoals NPO, RTL, SBS en Disco very Networks. Ze bieden allemaal meerdere kana len aan. Achter geïnvesteerd met veel nieuwe se ries en exclusieve (sport-)content' Ze noemt de reacties op het be sluit van Delta om haar zenders uit het basispakket te halen 'hart verwarmend'. „We weten dat we veel fans hebben in Zeeland, maar dit hadden we niet verwacht." „Allereerst verplicht de wet ons om alle publieke omroepen en rampenzenders gratis door te ge ven", zegt Van der Hulst. „Dat is niet alleen Omroep Zeeland, maar bijvoorbeeld ook de Belgische VRT en de Duitse ARD. Daarnaast stellen zenderaanbieders eisen. In het geval van Discovery Networks: we kunnen niet alleen Discovery Channel of Eurosport doorgeven. Ze eist dat we ook een B-zender als ID in het pakket opnemen. An ders krijgen we de A-zenders ook niet." Een deel van de enorme winkel ruimte is sinds gisteren verhuurd aan Action, dat van de Houttuinen aan de rand van de stad verkast naar het centrum. Het gaat om 1100 vier kante meter, bijna een verdubbe ling van de huidige winkelvloer. Het is de bedoeling dat de Action deze zomer opent, onder meer de entree van het winkelpand moet nog worden verbouwd. Wat er met de Action-winkel bij het Molen plein gebeurt, is nog niet duidelijk. Volgens makelaar Paul Fermont waren de gesprekken met Action al langer gaande. Ook Hudson's Bay, het Canadese bedrijf dat zich na de ondergang van V&D op de Neder landse (warenhuis)markt begaf, was nog even in beeld voor het complex. Verbouwing De verbouwing van het pand is in middels begonnen. Het wordt hele maal gestript en verdeeld in vier aparte winkelruimten. Het deel dat nu is verhuurd aan Action, be slaat zo'n veertig procent van het totale begane grondoppervlak van het V&D-pand. Er zijn volgens Fermont ook ge sprekken gaande over verdere in vulling met een regionale horeca- partij over het gedeelte waar voor heen La Place was gevestigd en met Als alles doorgaat, zoeken we voor 350 vierkante meter nog een gegadigde een landelijke keten. „Als dat door gaat, blijft nog 350 vierkante meter over, daar zoeken we nog een gega digde voor." Voor wat betreft de bovenverdie ping is Fermont in gesprek met de gemeente om daar woningen van te maken. Goes heeft een beleid ten aanzien van wonen boven winkels en stimuleert dat ook, maar verdere details moeten nog worden uitge werkt. Wethouder Derk Alssema, die gisteren samen met Fermont de 'verhuurd'-biljetten op het raam plakte, sprak van 'heel mooi nieuws'. „We hechten als gemeente aan een bruisende binnenstad en die stond onder druk door het ver trek van grote ketens als V&D." Sinds een halfjaar is volgens Als sema sprake van een dalende leeg stand in het centrum en de komst van Action naar de beeldbepalende locatie aan de Dam/Schuttershof betekent een impuls voor dat deel van de stad. Volgens de concept-detailhan delsvisie die de gemeenteraad bin nenkort bespreekt, is het aantal winkels in de gemeente sinds 2009 teruggelopen van 392 naar 354. Vooral in de branches Vrije tijd en In/om het huis vielen klappen. Toch is het totale winkelvloerop pervlak in de gemeente iets ge groeid, met twee procent. In de afgelopen jaren was sprake van een stijging van de leegstand, met name in de binnenstad. Ston den in 2009 nog ongeveer tien pan den leeg, dit jaar is dat opgelopen tot veertig met in totaal ruim 8.300 vierkante meter winkelvloeropper vlak. Dat was inclusief het V&D- pand met 2.300 vierkante meter. Een kwart van de aangeboden ruimten staat structureel leeg, dat wil zeggen langer dan drie jaar. dinsdag 2 mei 2017 CHANNEL de vuist met Discovery Waar gaat het met Discovery Networks mis? Aanbieders moeten investerin gen toch kunnen terugverdie nen? Concurrenten wrijven zich in de handen en roepen: kijk bij ons naar Eurosport. Fox komt wel in het standaard pakket. Hoe zit dat? - Mariska van der Hulst, Delta Op basis waarvan wordt dat be paald? Welke zijn er? Louis Mangold, initiatiefnemer van de petitie moetblijven.nl, heeft bekeken of overstappen de moeite waard is. „Ik heb onder andere met Online.nl en Telfort gesproken, maar alle maal waarschuwen ze dat ook hun contracten met Dis covery op een gegeven mo ment aflopen. Dan blijkt over de hele linie dat Discovery Networks meer geld wil zien. Overstappen is de oplossing niet. Delta en Discovery moe ten er samen uit komen." Zijn petitie is inmiddels al meer dan 3500 keer onderte kend. Wie wil overstappen kan terecht bij aanbieders als KPN, XS4all en Tele2. Prijzen en voorwaarden verschillen onderling van elkaar. De Con sumentenbond wijst op een test (eerste kwartaal 2017) van alles-in-1-providers (tv, in ternet, telefoon). Zeeland- net/Delta kabel staat op de tweede plaats met het rap portcijfer 8,0, na XS4all (glas vezel) dat een 8,4 scoort. Be halve naar de kwaliteit, is ook gekeken of tv, internet en te lefoon veel storingen hadden. Op het onderdeel tv-storingen was Delta de enige in de test die het goed deed, aldus de Consumentenbond. Even naar het begin. Hoe be paalt Delta welke zenders in het standaardpakket komen? mm v- De kogel is door de kerk: dis count-winkelketen Action ves tigt zich definitief in het leeg staande, voormalige V&D-pand aan de Schuttershof in Goes. Luc Oggel Goes - Paul Fermont, makelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54