Tonnen schade bij brand in hotel II 6 Netwerk opbouwen in JobGroups De brand ontstond gistermorgen na dakbedekkingswerkzaamheden op een dak aan de achterzijde van het hotel. „De oorzaak staat nog niet honderd procent vast, maar vermoedelijk is er iets van een vuurtje blijven smeulen. Dat is overgeslagen naar een kamer op zolder, waarin onder meer verwar mingsapparatuur staat. Het vuur greep vervolgens om zich heen over de hele bovenverdieping", zei eige naresse Lianne Boone gisteravond. Ten tijde van het uitbreken van de brand hadden alle weekeindgas- ten het hotel aan de Badhuisstraat verlaten, 's Middags zouden de 21 kamers in deze meivakantie weer bezet zijn, maar daar kon door ern stige rook- en roetschade geen sprake van zijn. Ook het andere hotel van Boone, De Leugenaar aan de boulevard, zit vol. „Gelukkig hebben we iedereen bij collega-hotels in Vlissingen kunnen onderbrengen." City2Beach had net een rigou reuze renovatie achter de rug. Boone: „Op zolder zal een nieuwe verbouwing nodig zijn. En veel ka mers moeten opnieuw worden ge schilderd. Ook de hele voorraad voedsel voor de gasten en de lunch room is door rook, roet en bluswa ter onbruikbaar. De experts moeten nog komen, maar de schade zal ze ker in de tonnen lopen." Een buurvrouw, die boven uit zendbureau Zuidgeest woont, kon gisteren haar huis vanwege rook en roet 's middags nog niet betrekken. Met kat Simba overnachtte ze el ders. en eigenwaarde. Ook verwachten ze binnen korte of langere tijd pro fijt te hebben van hun netwerk dat groeit doordat ze elkaar kennen. Het eerste groepje deelnemers is begeleid door Niek Kaag, voorzitter van de stichting Werken en Leren en professioneel coach Wim Slab- bekoorn. Slabbekoorn bevestigt dat instellingen als het UWV en Ono nis cliënten zonder werk naar een baan zouden moeten begeleiden. „Die instanties doen ook hun best. Het is fijn om er niet langer alleen voor te staan Ze verwijzen je naar websites en wijzen je op vacatures waarop je kunt solliciteren. Maar als die solli citaties tot afwijzingen leiden, ge sprekken geen resultaat opleveren, ben je aan jezelf overgeleverd." Door ervaringen uit te wisselen met andere werkzoekenden onder- Werkzoekenden die al een tijdje niet aan het arbeidsproces deelne men, kunnen wat hulp gebruiken van mensen die in hetzelfde schuitje zitten. Door in een Job- Group met elkaar te praten onder het motto 'samen kom je verder' kunnen werklozen die tussen wal en schip vallen elkaar helpen. De eerste JobGroup, waarbij mensen op zeven maandagochten den bij elkaar kwamen, is achter de rug. Werkzoekenden uit Middel burg, Vlissingen en Terneuzen kwamen bij elkaar in een kerkzaal in Oost-Souburg. De deelnemers aan de - met hulp van de Protestantse Gemeente Vlis singen en Stichting Encour - opge richte JobGroup zijn nog niet onder de pannen bij een werkgever, maar hervonden wel hun zelfvertrouwen steun je elkaar, vult Slabbekoorn aan. „Anderen kunnen helpen uit te vinden welke functie goed bij je past en hoe je je moet presenteren in een sollicitatiebrief en in een ge sprek. Zo leer je al pratend en dis cussiërend nieuwe vaardigheden. En je leert mensen kennen, die jou in contact kunnen brengen met po tentiële werkgevers." De stichting Werken en Leren hoopt uitkeringsinstanties en ge meenten te overtuigen dat investe ren in JobGroups loont. „In alle Zeeuwse gemeenten, in veel steden en dorpen moeten JobGroups ko men om mensen te activeren en te motiveren", stelt Kaag. Aanmelden De tweede JobGroup komt maan dag 22 mei van 09.00 tot 11.00 uur en de zes daaropvolgende maanda gen samen in gebouw De Herberg aan het Bellamypark in Vlissingen. Werkzoekenden die willen deel nemen aan de JobGroup kunnen zich vóór maandag 15 mei aanmel den door een mailtje naar zee- land@jobgroups.nl te sturen. Deel name is gratis. MIJN DORP, MIJN STAD IN DE REGIO Vrijmarkt Abdijplein Repair Café Bingo in Het Bastion Lezing Ron Moerenhout dinsdag 2 mei 2017 LABYRINT Een brand in hotel City2Beach in Vlissingen heeft gisteren voor tonnen schade veroorzaakt. Het hotel is de komende dagen dicht en de daaronder gelegen lunch room houdt in elk geval vandaag ook de deuren dicht. René Hoonhorst Vlissingen 'Samen een baan zoeken werkt' -Roel, werkzoekende Middelburger Oost-Souburg Instanties als Orionis en UWV doen goed werk. Maar werkzoe kenden die niet zo snel een baan vinden, kunnen meer baat heb ben bij contacten met lotgeno ten. René Hoonhorst MIDDELBURG Er worden zaterdag wereldwijd labyrinten gelopen uit respect voor mens en natuur. Ook het Middelburgse Toorenvliedtlabyrint is vanaf 13.00 uur geopend. Dit labyrint is te vinden achter het historische buitenhuis in het Toorenvliedtpark. Er is gelegenheid tot een wandeldialoog in het park over bijvoorbeeld respect of leef baarheid. Aanwezigen kunnen een roos of andere bloem meenemen voor het Middelburg800 boeket in het hart van het labyrint, foto lex de meester AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren met o.m. biljarten, kaar ten en koersballen DOMBURG Hal Gemeentehuis, Traverse 1, 09.00- 17.00 uur-Ten toonstelling De verre reis van het Veerse vissertje door Dieuwke Parlevliet GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur - Soosmiddag voor 50+ met o.m. biljar ten; 18.30-19.30 uur - Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 tot en met 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur - Middag voor sociaal contact MIDDELBURG Kloostergangen Abdij, 12.00-17.00 uur - Expositie Het Zeeuws Palet; 't Zwin 1,12.30- 14.30 uur- Openstelling kle dingwinkel Leger des Heils OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00-16.30 uur- Koersbal OOST-SOUBURG De Ark, Oranjeplein 2,14.30 -16.30 uur - Inloopmiddag met allerlei spelletjes SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur - Seniorenvolleybal voor mannen VEERE Landschuurweg/ Kerkweg, 09.30 uur - Nordic Walking wandeling voor 55+ uit de gemeente Veere; Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur- Wekelijks Hand- werkcafé VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troelstra- weg 473,16.00 uur - Kleutergym VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, 14.00-15.30 uur - Soos voor senioren WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren met o.m. koersbal. MIDDELBURG Stichting Evene menten Middelburg houdt vrijdag een Kinder-kleedjes-vrij- markt op het Abdij plein in Middelburg. Kinderen kunnen een zakcentje ver dienen door spulle tjes te verkopen, een voorstelling te geven of muziek te maken. Deelname is gratis. De markt duurt van 08.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG Stichting Wijk Dau- wendaele houdt za terdag een Repair Café in het wijkge- bouw aan Kruitmo- lenlaan 125. Het Re- pair Café duurt van 10.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG Activiteitenvereni ging Het Bastion houdt zaterdag een bingomiddag aan Bastion 40 in Mid delburg. De bingo begint om 14.30 uur, de deuren zijn geopend vanaf 13.45 uur. Meedoen kost vijf euro. VLISSINGEN Auteur Ron Moe renhout geeft za terdag om 14.00 uur een lezing bij boekhandel 't Spui in Vlissingen over zijn boek Laatste boot naar Sint-He- lena, waarin de au teur zijn vijfdaagse boottocht van Kaapstad naar Sint-Helena be schrijft. De toegang is gratis, aanmel den kan bij boek handel 't Spui. De brand in de Badhuisstraat trok veel bekijks, fotodirkjangjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34