Atlético Madrid hoopt grote broer te vloeren Titelkoorts Feyenoord-fans maakt van Kuip bedevaartsoord 23 niet over de allersterkste defensie beschikt dediging moet spelen omdat Velt- man en Nick Viergever geschorst zijn. Juist de blessure van Lacazette is goed nieuws voor Ajax, vindt Su- vrijn. „Het is eigenlijk best gek dat hij nog altijd bij Lyon speelt. Die jongen scoort al jaren als een ra zende. Van zijn afwezigheid kan Ajax echt gaan profiteren." Tonny Bruins Slot bestudeerde voor de technische staf van Ajax te genstander Lyon weer tot in detail. Peter Bosz hecht er waarde aan, maar zal geheel in zijn stijl vooral naar zijn eigen team kijken. Ook hij beseft dat Ajax morgen in een volle Arena de basis moet leggen voor een unieke kans op de finale. Met een uitgerust elftal. Waar de ver moeidheid vorige week tegen PSV in woord en daad duidelijk werd, had Ajax nu het 'geluk' van een vrij weekeinde vanwege de bekerfinale. Nee, Lyon is geen Schalke dat voetballes kreeg van Ajax in de Arena. Maar een week later in Duitsland was er van dat overtui gende spel weinig over. Al zorgde daar juist de heroïsche ontsnapping voor euforie. Ajax heeft tegen Lyon het eerste scenario nodig. Suvrijn zegt: „In die vorm is iedereen te verslaan." Waarin de grote broer, of buur, toch weer aan het langste eind trok. Wreder dan hoe Atlético Ma drid drie keer de grote Europa Cup of Champions League aan zijn neus zag voorbijgaan, zonder er één gewonnen te hebben, is in het voetbal nauwelijks vertoond. En nu, een jaar later, staan ze er alwéér. Nog niet in de finale, maar wel met een nieuwe kans om re vanche te nemen op Real. In het minst overtuigende seizoen van de laatste jaren, die waarin de trucjes van de drukke Simeone aan de zijlijn uitgeput leken. Dat Atlético aast op ultieme revanche in halve finales van Champions League hij daar nog staat, vijfjaar na zijn komst, is al een mirakel. Godin, Luis Filipe, Koke, Gabi... de grote pilaren staan er nog steeds. Ook Juanfran maar die is geblesseerd. Anderen vertrokken, sterren als keeper Courtois en Diego Costa, beiden naar Chelsea. Griezmann kwam en is een goede vervanger gebleken. De Fransman moet de plaag van de Real-defen- sie worden, over de twee duels. Hij moet aan alle onrechtvaardigheid van de laatste jaren een einde ma ken voor het team dat niet zozeer be wondering oogst om zijn voetbal als wel om het on vermoeibaar be twisten van de heersende macht. Diego Simeone (foto) heeft een missie. Eentje die allang mislukt leek, toen Sergio Ramos in 2014 diep in blessuretijd van de Cham pions League-finale de gelijkma ker maakte en voor Real Madrid de weg bereidde voor een over rompeling van stadgenoot Atlé tico in de verlenging (4-1). Ieder een verwachtte na die anticlimax dat Simeone bij Atlético zou ver trekken; hij had de ploeg de Spaanse titel bezorgd, zowel als speler als nu als trainer. Maar de grootste Europese beker, dat was hem niet gegund. De onver wachte finalist zag de grote ver rassing enkele seconden voor tijd in rook opgaan. Net als in 1974, trouwens. Finale tegen Bayern München. Na 90 mi nuten was het 0-0, na 119 minuten stond er 1-0 op het bord in Brussel. Voor Atlético, dat Ajax als Euro pese meester zou gaan aflossen. Maar 30 seconden voor tijd maakte Schwarzenbeck 1-1 voor de Duitsers, en in een beslissings wedstrijd, enkele dagen later, was Atlético kansloos, uit geput. De kans was verke ken. Voorlopig. Of voor eeuwig misschien; ze moesten 40 jaar wachten tot de nieuwe kans zich aandiende; eentje die in 2014 dus vrijwel iden tiek en tragisch ein digde. Maar vorig jaar ston den die opstandige en fanatieke colchoneros (matrassenverkopers) er tóch weer, opnieuw tegen Real, in de grote finale. Nu hielden ze het langer uit, tot de strafschoppenserie. Wie het trainingsveld Varkenoord betreedt, kan het grote waarschu wingbord nauwelijks missen. De strenge boodschap van de leiding van Feyenoord aan de iets te fana tieke fans is duidelijk. Wie onge vraagd het trainingsveld betreedt of vuurwerk afsteekt naast het veld, riskeert niet alleen een stadionver bod maar ook een forse geldboete. Als Feyenoord die regels gisteren strak had gehanteerd, dan was het na afloop van de open training tij dens de meivakantie kassa geweest voor de koploper in de eredivisie. Op jacht naar selfies en handteke ningen kropen dolenthousiaste fans onder de afrastering door en klommen ze over de boarding. De titelkoorts neemt alsmaar toe in Rotterdam, waar de werkzaam heden aan de Coolsingel in rap tempo worden uitgevoerd zodat er maandag bij een eventuele huldi ging geen straten meer open liggen vanwege renovatiewerkzaamheden aan de trambaan. De enorme aanhang ziet de Kuip inmiddels ook doordeweeks al als een klein bedevaartsoord. „Ik sta gewoon op de foto met Justin Bij- low", schreeuwt een 14-jarige sup porter rond lunchtijd. Dat het over de zeer talentvolle, maar nog altijd maar derde keeper in de Kuip gaat, is voor even bijzaak. Feyenoord is extreem hot deze W Werkzaamheden aan trambaan op Coolsingel worden in rap tempo uitgevoerd dagen en iedereen vertolkt daarin zijn hoofdrol en bijrol. De beveili gers kijken elkaar wanhopig aan di rect nadat Giovanni van Bronck- horst de training heeft beëindigd. Australiër Brad Jones heeft zo'n honderdvijftig mannen, vrouwen en kinderen om hem heen staan. De doelman kan niet meer voor- of achteruit. „Aaah, ik heb een uur in de trein gezeten, alleen een selfie", klinkt het wanhopig uit de kluwen mensen om hem heen. Vanuit de Kuip stuurt het beveiligingsbedrijf maar snel meer manschappen. De gekte rond Feyenoord lijkt in middels nauwelijks nog te stoppen. De eerste landstitel sinds 1999 gloort. Jan de Rek, namens Ringel- berg Touringcars buschauffeur van de spelersbus van Feyenoord, zal er inmiddels slapeloze nachten van hebben. Hij moet de spelers zondag van Woudestein naar de Kuip bren gen en misschien wel in de weten schap dat hij inderdaad de lands kampioen aan boord heeft. Na de uitwedstrijd tegen Vitesse deed hij al eens drie kwartier over een stukje van hooguit vijftig meter omdat de weg vol stond met zin gende en dansende fans. En dan valt het woord Coolsingel ook nog eens overal. Veel spelers willen er niet over spreken. Maar dat werkt niet meer bij de Rotter damse aanhang. Daar zit de wed strijd op Woudestein al dagen in het hoofd. Daar denken ze aan de huldiging in de Kuip. Een volks feest op de Coolsingel. „Maar we moeten echt nog tweemaal spelen, mensen moeten pas gaan vieren als het écht binnen is", zegt Karim El Ahmadi. Er lijkt in Rotterdam nie mand te zijn die het wil horen. dinsdag 2 mei 2017 GO een zwakke plek voor Schalke-verdediger Thilo Kehrer. Ook de defensie van Lyon zou niet waterdicht zijn. foto pim ras Ajax-Olympique Lyon. Woens dag, 18.45 uur. TV: RTL7. De grote broer is gemeen. Twee keer liet hij zijn kleinere broertje aan de glorie ruiken, om hem op het einde toch te laten struikelen, onbedaarlijk in huilen te doen uitbarsten. Maar Atlético Madrid geeft niet op. Vanavond staat Atlético er weer, in de Champions League, op bezoek bij de grote broer, Real. Edwin Winkels Madrid Feyenoord telt af naar de kampi oenswedstrijd op Woudestein, waar een zege op Excelsior zondag de landstitel oplevert. De gekte rond de volksclub lijkt nauwelijks nog te stoppen. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23