r 22 Racisme Ajacieden weten dat 'zwaarste tegenstander' Ajax - Olympique Lyon, morgen in de halve finale van de Europa League, is het grootste clubduel binnen de landsgrenzen sinds 2005 (halve finales van AZ en PSV). Nederland snakt weer naar een Europa Cup. Maar hoe kan Olympique Lyon worden verslagen? Kort Complimenten van de VN De commissaris voor de mensenrechten van de Verenigde Naties heeft de actie van de Ghanese middenvelder Sulley Muntari, die uit protest van het veld liep na een racisme- incident tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Pescara, inspirerend genoemd. De mid denvelder van Pescara kreeg zondag geel na dat hij bij de scheidsrechter zijn beklag deed wegens racistische spreekkoren. Daarop ver liet hij boos het veld. Club Brugge komt dichterbij Titelhouder Club Brugge heeft gisteravond in de Belgische kampioenspoule de achter stand op koploper Anderlecht verkleind. De nummer twee was thuis met 2-1 te sterk voor nummer zes Zulte Waregem. Daardoor liep het verschil met Anderlecht terug tot vier punten. De club uit Brussel kwam zon dag bij AA Gent niet verder dan 0-0. Hersenschudding Bouhanni Rocchi Ajax Dat ene zinnetje waart als een soort echo rond de Amsterdam Arena. 'Lyon is de moeilijkste tegenstan der die we konden treffen.' Davy Klaassen zei het, net als Joel Velt- man. En sindsdien zegt eigenlijk ie dereen het. Alhoewel. Op Hakim Ziyech na dan. Volgens hem is Manchester United een betere ploeg. Als dwarsdenker deed de middenvelder even niet mee met de napraterij. Over Celta de Vigo, die andere halve finalist, hoor je niemand. Natuurlijk is het collectieve ge voel over de tegenstander Lyon wel te verklaren. Voetbalminnend Ne derland zag hoe de Fransen speel den met AZ in de tweede ronde van de Europa League. AZ werd voor jo ker gezet met de 1-4 en 1-7 neder lagen. Alleen die wedstrijden van Lyon liggen in het vaderlandse ge heugen. Maar Olympique Lyon is óók de ploeg die dit seizoen in Frankrijk al dertien keer verloor en vierde staat op 26 punten van koploper AS Mo naco. De eerste drie plekken in de Franse competitie zijn uit zicht. Maar precies daarin schuilt juist ook het gevaar. Net als in Amster dam is daar het credo: alle ballen op de Europa League. Winst van het toernooi is voor Lyon de enige ma nier om volgend jaar Champions League te spelen. Oud-international Wilbert Su- vrijn (54), ex-speler van Montpel- lier, woont nog altijd in Frankrijk en volgt de Franse competitie op de voet. Ook hij vindt dat Lyon de fa voriet is, maar ziet wel degelijk kan sen voor Ajax. „Omdat Lyon altijd initiatiefrijk wil spelen. Het is geen laffe ploeg. Maar belangrijker: de centrale verdedigers zijn de pro bleemgevallen bij Lyon. De achter hoede is trouwens al jaren het pro bleem. Kijk eens naar het aantal te gentreffers in de Ligue 1: 42 in 34 wedstrijden. Dat zegt genoeg." Natuurlijk is Lyon een gerenom meerde subtopper in Europa, maar de hoogtijdagen van begin deze eeuw zijn geweest. Al zijn de meest magere jaren wel voorbij. Meer dan ooit leunt de ploeg daarom op spe lers die zelf werden opgeleid: Nabil Fekir, Corentin Tolisso en Alexan dre Lacazette. Die laatste, een veel scorende spits, gaat de wedstrijd tegen Ajax door een blessure niet halen. Achter de naam van Tolisso stond een vraagteken, maar hij is er zeer waar- schijnlijk wel gewoon bij. Terwijl Ajax met een geïmproviseerde ver- Er zijn kansen voor Ajax, omdat Lyon altijd initiatiefrijk wil spelen. Olympique is geen laffe ploeg Nacer Bouhanni heeft een zware hersen schudding overgehouden aan een valpartij in de slotetappe van de Ronde van Yorks hire, zo meldde zijn ploeg Cofidis gisteren na onderzoek in een ziekenhuis. De Franse sprinter heeft niets gebroken. Wel verloor hij na de valpartij even het bewustzijn. Bou hanni klaagde gisteren over hoofdpijn en had problemen met zijn gezichtsvermogen. Quintana haalt niet meer in Nairo Quintana is er niet in geslaagd de Ronde van Asturië op zijn naam te schrij ven. De Colombiaan kon gisteren Raül Alar- cón tijdens de derde en laatste etappe niet meer uit de leiderstrui fietsen. De Spanjaard gaf zijn eindzege nog meer glans door ook de slotrit naar Oviedo op zijn naam te schrijven. Quintana won zondag wel de ko- ninginnenrit van de Ronde van Asturië. Quote van de dag 'Belangrijkste is dat we één keer vaker scoren dan opponent' dinsdag 2 mei 2017 VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN GO I Wielerploeg Sky heeft Gianni Moscon (23) zes weken geschorst. De Italiaan deed vrijdag na de derde etappe van de Ronde van Romandië racistische uitlatingen in de richting van de Fransman Kévin Reza van de FDJ-ploeg. 43 Scheidsrechter Gianluca Rocchi (43) leidt morgen het EL-duel tussen Ajax en Olympique Lyon. De Itali aan floot Ajax eerder al tegen Manchester United en Anderlecht. Ook Lyon heeft Daniël Dwarswaard Amsterdam Ajax is de laatste 6 thuisduels met Franse clubs ongeslagen. Na verlies tegen Auxerre ('96) volgden in Amsterdam 3 zeges en 3 gelijke spelen. A Amin Younes (I.) was een plaag —Wilbert Suvrijn Supporters van Feyenoord, jong en kwiek, maar ook oud en bedlegerig, verzamelden zich gisteren langs het trai ningsveld bij Feyenoord. FOTO ANP 21 De 21-jarige Django War merdam speelt vanaf de zomer drie seizoenen bij FC Gronin gen. De speler is dit jaar door het hoofdste delijke Ajax verhuurd aan PEC Zwolle. WIELRENNEN - Zinedine Zidane maakt de opdracht voor Real Madrid in de halve finales van de Champions League makkelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22