100.000 I op de 17 Zor9Premfla^n hun Weo,e': 2016 Nederlanders staat rood studenten aflo«-Un maandelijkse aflossing niet volden "dieschuld PQr student Industrie groeit gestaag door Allochtone Nederlander koopt vaker biologische producten Aangeboren of aangeleerd? Valkuilen in Het is ook te ingewikkeld (Doe zelf de test!) het leven geworden... Gemeentes kunnen dit helemaal niet alleen aan het belang is door alle partijen onderschreven Mocht dit niet lukken dan is er de mogelijkheid om bij ministeriële regeling regels te stellen over informatie verzameling en -verstrekking", aldus Klijnsma. Volgens de Algemene Rekenka mer is het hard nodig dat Den Haag de regie neemt. „Het kabinet vindt het uit sociaal oogpunt niet aanvaardbaar en economisch niet verantwoord wanneer mensen buiten de samenleving staan. Dan klopt het niet als Den Haag stoï cijns blijft toekijken en zegt dat de verantwoordelijkheid van regis tratie bij de gemeenten ligt. Gemeenten kunnen dit helemaal niet alleen aan. Zij hebben ook niet bevoegdheid om een bemid delende rol te kunnen spelen", aldus de woordvoerder. De bedrijvigheid in de Neder landse industrie is ook in april blijven groeien. Dat blijkt uit gisteren vrijgegeven cijfers van de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi). De industrie vertoont daarmee al bijna vier jaar lang een opgaande lijn. Het aantal orders - uit binnen- en buitenland - nam vorige maand verder toe, net als de omzet en de werkgelegenheid. Hogere productievolumes leid den tot meer inkoop van grondstoffen, halffabrikaten en componenten. De sterkere vraag dreef ook de inkoopprijzen verder op, aldus de Nevi. Ondernemers in de industrie blijven positief ge stemd. De groei van de produc tie was overgens iets kleiner dan in de vorige maanden, maar bleef aanzienlijk in verge lijking met het gemiddelde op lange termijn. De inkoopmanagersindex kwam uit op 57,8. Een stand boven de 50 punten duidt op groei, daaronder op krimp. Daarmee presteert de Neder landse industrie beter dan gemiddeld in de eurozone. Werknemers DHL eisen betere cao Werknemers van DHL Express hebben een eerste plaagstoot uitgedeeld aan de leiding van het bezorgbedrijf. Via een kaartenactie is de actiebereid heid onder werknemers aan getoond. Vakbond FNV spreekt van 'een eerste waar schuwingssignaal'. De onder handelingen over een nieuwe cao voor de 1.200 medewerkers van DHL Express en DHL Avi ation liepen eerder vast. FNV baalt hiervan, ook al omdat de aandeelhouders vorig jaar wel een beduidend hoger dividend tegemoet konden zien. De vooruitzichten voor de RAI zijn in 2017 in financieel opzicht gematigd positief Het koopgedrag van 'nieuwe Nederlanders' verschilt sterk van dat van autochtonen. Zo doet de eerste groep vaker im pulsaankopen, blijkt uit onder zoek van GfK, dat 500 niet- Westerse allochtonen met een islamitische achtergrond on dervroeg. Zij geven vaker on verwachts geld uit en laten zich sneller tot een aankoop verlei den. Volgens het marktonderzoeks bureau geven de 'nieuwe Ne derlanders' ook vaker de voor keur aan A-merken: 40 procent tegenover 18 procent van de au tochtonen. Onderhandelen is voor hen heel gewoon. Ook zijn ze bereid langer te reizen om hun aankopen te doen en trek ken ze meer tijd uit als ze een maal in een winkelcentrum zijn. Allochtonen kopen vaker snoep: ruim de helft van de on dervraagden wekelijks, tegen over 29 procent van de autoch tone landgenoten. Ook gaat hun voorkeur vaker uit naar biologische producten. 48 procent prefereert biologi sche producten, terwijl dat vol gens GfK voor 24 procent van de autochtone Nederlanders geldt. dinsdag 2 mei 2017 DEEL 2 DEEL 3 DEEL 4 eigenlijk? —Woordvoerder Algemene Rekenkamer ZOETERMEER OM De koffie die erin zit gaat meestal wel op. Maar wat doe je daarna met het kopje? Afwassen? Of weggooien als het een plastic bekertje is? Het kan ook duurzamer, vinden ze bij lloha Coffee in Tokyo (Japan). Het kopje is gemaakt van koekjes deeg, dus eetbaar, foto reuters UTRECHT Jaarverslag van het beurs- en congrescentrum. Door het wegvallen van de AutoRAI en de BedrijfsautoRAI zullen de resultaten van de laat ste jaren niet worden gehaald. KOOPGEDRAG OP TE ETEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17