Martens speelt foutloze partij KWF winnaar in strandloop Oemoemenoe lijdt recordnederlaag 18 Nathalie de Schepper pakt weer enige punt De hoofdklasser uit Terneuzen komt er in eigen huis niet aan te pas tegen De Warande. De Brabantse vrouwen zijn met liefst 5-1 te sterk. In de landelijke hoofdklasse voor vrouwen verloren de tennissters van Animo in Terneuzen ruim van De Warande uit Oosterhout. De koploper was met 5-1 te sterk voor de Zeeuws-Vlaamse vrouwen. Natascha van Strien (met speel- sterkte drie) startte voortvarend te gen vier-speelster Floortje Brou wers, maar kon het goede niveau niet tot het einde van haar partij vasthouden. Ze verloor in drie sets: 6-3 0-61-6. „Het gaat eigenlijk al de hele competitie niet zo best. Alleen in de eerste wedstrijd tegen TC Cash heb ik goed gespeeld. Mijn tegenstand ster had in de eerste set veel moeite met de spinballen die ik speelde, maar daarna lukte er van mijn kant niks meer", aldus de 24-jarige cap tain Van Strien. „Ik werd in de loop van de wed strijd vaster, terwijl Natascha wat geïrriteerd raakte", voegde de 28-ja- rige Brouwers van de Brabantse be zoeksters nog toe aan het verhaal van Van Strien. In de tweede partij verloor Renske Fraanje met ruime cijfers van Warande-aanvoerder Fanny Boudewijns: 1-6 0-6. „Het was een van mijn slechtste partijen dit sei zoen. Vooral de wind maakte het lastig. Zij sloeg veel diepe ballen op mijn forehand en ik maakte veel fouten", aldus Fraanje, die over een sterke cross backhand beschikt. „Ik heb rustig de bal in het spel gehouden. Het heeft met die wind geen zin om hard uit te halen", zei Boudewijns, die verder nog aangaf voor het kampioenschap te gaan met De Warande. Het was opnieuw Nathalie de Schepper die op vastheid het enige punt binnensleepte voor Animo. Ondanks een 5-2-achterstand won de uit Vogelwaarde afkomstige Ter neuzense met 7-5 6-1 van Michelle Cordemans. In de laatste enkelpartij verloor Anne van Strien kansloos tegen Selma van Gils. Het werd 6-0 6-2 voor de Brabantse. De Zeeuws-Vlaamse dubbel- combinaties Fraanje/Liselot Kaijser en De Schepper/Anne van Strien redden het niet tegen de Brabantse duo's Boudewijns/Van Gils en Brouwers/Cordemans. In de derde klasse van de lande lijke competitie voor gemengde teams speelde Tiola in IJzendijke met 4-4 gelijk tegen Smash Bergen op Zoom. Isabelle Leenhouwers en Ruben Haverbeke wonnen hun en kelspelen in straight sets van Esmee van Berkum en Jesse Brouwers. Hulstenaar Bram Donze had een extra set nodig tegen Luc van de Gruiter: 6-2 6-7 6-4. In dezelfde klasse verloor De Bos- kreek in Vlissingen verrassend van hekkensluiter De Schelde: 5-3. Jan Maarten van de Vrie won via de tie break van de derde set van Raoul Flipse. De overige punten voor de Bres- siaanders kwamen op naam van John de Waele, die een enkel won, en het mixedkoppel Maud Kuij- pers/Wouter de Feijter. In de vierde klasse bij de mannen versloeg koploper Hulster Ambacht de Middelburgse hekkensluiter MLTC zonder punten af te staan. De formatie uit Hulst liet geen spaan heel van de Walcherse ploeg. Het werd liefst 6-0 voor de Zeeuws- Vlamingen. In de Zeeuwse hoofdklasse ver sloeg koploper Animo thuis met 5-1 De Schelde. Ruud Martens speelde op r een foutloze partij tegen Ferry Sonnemans: 6-0 6-0. Kevin de Rooij tenniste de wed strijd van zijn leven tegen Jurjen Mooibroek en won na tweeën half uur met 7-6 (7-3) 6-4. Bij 5-4 in de tweede set brak De Rooij de service van zijn op ponent door bij 30-30 twee keer toe te slaan. „Ik heb enkele keren eerder tegen Jurjen getennist, maar toen ging ik te snel voor het punt. Hij countert heel goed. Daarom is het beter om te wach ten tot je bijvoorbeeld de kans krijgt bij een korte bal, al is het pas na twintig slagenwisselin gen", aldus Kevin de Rooij. Captain Jeroen Alliet klopte zijn collega Rogier van Housselt met twee keer 6-2. Laatstge noemde moest risico's nemen om kans te maken, maar daar door slopen er ook onnodige fouten in zijn spel. Voor het team uit Vlissingen pakte Sven Bakker een punt door met degelijk spel in twee sets van Kenny de Rooij te winnen. Regerend Zeeuws kampioen Sjef won in Cadzand met 5-1 van laagvlieger Asoc. Yuri Soberon, Steven Raes en Gert-Jan De- muynck zegevierden in straight sets over Philippe Stichelbaut, Pieter Jan Standaert en Jan Maar ten van de Vrie. Voor de formatie uit Cadzand redde invaller Tho mas Vuyts uit Knokke de eer ten koste van Remy Scherbeijn, die wedstrijdritme miste: 7-6 (9-7) 6-2. Onderin deed Zierikzee goede zaken door in Terneuzen met 5- 1 van Animo 2 te winnen. Alleen Jacco de Looff verloor van Björn Klaassen. De Goese Maan klopte Drive in Sas van Gent met 6-0. Komende zaterdag is in Aarden burg het titelgevecht tussen Sjef en Animo. Met een donatie van 1150 euro van de Kust- marathon en het in schrijfgeld van de 265 deelnemers aan de strandloop voor Hoop in Zoutelande kan er een leuk bedrag worden gestort naar het Koningin Wilhelmina- fonds dat onderzoek doet naar oorzaken van kanker en ontwik kelen van medicijnen tegen kan ker. De 10 kilometer zaterdag over het strand met opkomend water was een pittig karwei dat door Jan Hoppenbrouwers, een Nederlan der die in Knokke woont, het best verteerd werd na een close strijd met Arjo Verhage. Hoppenbrou wers noteerde een tijd van 39 mi nuten en 41 seconden op slechts tien seconden gevolgd door Ver hage. Erik Poppe had op plaats drie ruim twee minuten achter stand op de winnaar. Elise Stroo finishte als eerste vrouwen net boven de 50 minu ten, ruim voor Ingrid Koene en Petra Verhulst. De vijf kilometer ^Jan Hoppenbrouwers houdt tien seconden over in tweestrijd met Arjo Verhage werd een ruime zege voor Kevin Spruijt die met 21.41 de Duitser David Wolter ruim achter zich hield. Esma Guigui liep een sterke vijf kilometer en finishte op de derde plaats overall in 24.41. Lydia Haaze en Kim Spruijt werden tweede en derde. Bram Willemse was op de 2500 meter als eerste terug op de Boulevard van Zoutelande na 14 minuten en 27 seconden. De strandloop voor Hoop was een initiatief van Kustmarathon- man Lein Lievense en was een opmaat voor de 24 uurs KWF- wandelestafette op 19 en 20 mei in de omgeving van het Abdij plein in Middelburg. De rugbyers van Oemoemenoe le den zaterdag de grootste nederlaag ooit in de ereklasse. In Hilversum werd met 108-14 verloren van titel kandidaat RC Hilversum. Voorafgaand aan de wedstrijd te gen regerend landskampioenschap Hilversum was het voor iedereen duidelijk dat ervoor Oemoemenoe niets te halen was. De gehandicapte ploeg van de Ierse trainer Simon FitzGerald miste door werk en blessures te veel spelers om de kop loper in de kampioenspoule van de ereklasse ook maar enige tegen stand te bieden. Hoewel Oemoe menoe in de heenwedstrijd met slechts 15-24 van Hilversum had verloren, kwamen ze er op sport park Berestein totaal niet aan te pas. Tijdens de jaarlijkse buitenlandse tour verloor de Goese rugbyclub Tovaal twee duels in Liverpool. Liverpool Saint Helens RFC, de oudste rugbyclub ter wereld, ver sloeg Tovaal met 38-29. Maurice Boelhouwers, Giel Edam, Jorian Broekmeijer en Ernst Berman drukten de Goese try's en Sam Ri chel maakte een conversion. Tegen het veel minder sterke Wallasley RFC werd met 33-32 verloren. Bij rust was het 33-10. maandag 1 mei 2017 Titelkandidaat is Animo ruimschoots de baas Henk van de Voorde Vlissingen Renske Fraanje in actie namens Animo tegen De Warande uit Oosterhout. De Terneuzense vrouwen kwamen er niet aan te pas en gingen met 5-1 onderuit, fotocamileschelstraete H Koploper Hulster Ambacht toonde gisteren zijn klasse. MLTC werd met liefst 6-0 ver slagen. Henk van de Voorde Vlissingen Sjaak Sinke Zoutelande Hans Markusse Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63