Boot zet de eindsprint in 16 Joey de Kok strandt, maar mag naar WK Zoutelande is wéér Zeeuws kampioen Antwan Tolhoek staakt de strijd Recht van de sterkste geldt in de Wim Hendriks Trofee. Thijs de Lange (Kattendijke) komt als zevende over de streep in Koewacht. i 9 WIELRENNEN WIM HENDRIKS TROFEE Op het Europees kampioenschap driebanden voor spelers onder 21 jaar werd de kwartfinale voor Joey de Kok uit Lewedorp het eindsta tion. De zege ging naar de Spanjaard Carlos Anguita. De Kok overleefde de groepsfase, maar verloor in de kwartfinale met 18-30 van Adrien Tachoire uit Frankrijk, later verliezend finalist. Uiteindelijk werd hij zevende, waar mee hij een ticket verdiende voor het WK in september. Jean Paul de Bruijn is goed begonnen aan het EK bandstoten. Hij versloeg de Griek Dionisis Tsokantas met 100-38 in 10 beurten. Vandaag speelt de Bruijn zijn tweede poulewedstrijd tegen de Fransman Grégory Le Deventec. De zaalvoetballers van Zoutelande hebben hun Zeeuwse titel met succes verdedigd. Schouwse Strandloper werd, net als vorig jaar, op doelsaldo verslagen. Zoutelande en Schouwse Strandloper won nen allebei hun eerste duels, van De Bruine/Bouman en ARBS. Het laatste duel, een directe confrontatie tussen de beide kop lopers, moest daarom de doorslag geven. Deze wedstrijd eindigde in een 1-1-gelijkspel, maar door het betere doelsaldo ging de titel naar Zoutelande. Z W Hulst won het toernooi voor bekerwin naars. De ploeg won alle partijen. Groene Ster Antwan Tolhoek heeft zaterdag opgegeven in de vierde etappe van de Ronde van Romandië. De renner uit Yerseke, dit weekeinde 23 jaar geworden, was ziek zo meldde zijn ploeg Team LottoNL-Jumbo. Tolhoek was aan een uitstekende week bezig in Romandië. De Bevelander bezette de 24ste plaats in het klassement op 21 seconden van leider Fabio Felline. Hij was tevens een be langrijke schakel voor zijn Sloveens kopman Primoz Roglic, die op het moment dat Tol hoek uitviel vierde stond in het algemeen klassement. Zonder Tolhoek aan zijn zijde werd de Slo- veen uiteindelijk derde. Tieleman Van Leiden De winnaar die na de finish lelijk ten val komt en de boog van de laat ste kilometer die omwaait; zomaar twee gebeurtenissen in de 35ste edi tie van de Wim Hendriks Trofee, die menig samenvatting misschien niet eens zullen halen. Dat had alles te maken met het attractieve koers verloop van de Zeeuws-Vlaamse kasseienklassieker. Jasper Schouten kroonde zich in Koewacht tot win naar van wat met recht een afval- koers genoemd mag worden. Dan eerst maar even over de randzaken. Het probleem van de ki lometer-boog kon ruim op tijd ver holpen worden en de schade bij winnaar Schouten viel mee na zijn valpartij. Met een ingepakte rech terknie vertelde de 23-jarige Flevo lander luttele minuten na binnen komst ter hoogte van de jurybus op de finishlijn over het incident. „Er was een soort wegversmal ling. Ik had mijn handen nog in de lucht van het juichen. Ik kreeg een zwiepertje, waarna ik botste op een fiets die langs de kant stond." Terwijl Schouten ondertussen de bloemen en kussen op het podium in ontvangst nam, zat Thijs de Lange tientallen meters verderop naast de weg uit te hijgen. De 22-ja- rige renner uit Kattendijke is als ze vende en beste Zeeuw geëindigd in een koers waar je hem gezien het vlakke profiel niet eens per se bij de eersten verwacht. „In het voorlaatste rondje (op circa twintig kilometer van de fi nish) moest ik er bijna af, maar toen kon ik nog net terugkomen. Daarna heb ik geen meter meer op kop ge reden. Zevende was het maximaal haalbare vandaag." Nummer één Schouten en num mer zeven De Lange maakten on derdeel uit van een koers die veel weg had van een uitputtingsslag. Een rommelige wedstrijd, die ge kenmerkt werd door de wind. Con stant scheurde het peloton - ook door toedoen van de verschillende kasseienstroken - in groepen en De eerste manche in de sterkste klasse bij de MX 2 4-takten en MX x werd gedomineerd door Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen. De Husqvarna-rijder nam al snel de leiding over van snelstarter Bo de Clercq uit het Belgische Waar schoot. Ook Boot wist de Belg te ver schalken, waarna er een prachtig gevecht om de leiding ontstond tussen Van Maaren en Boot. Laatst genoemde plaatste diverse aanval len, maar Van Maaren liet zich niet van de wijs brengen en won. Boot pakte in de tweede manche meteen snelstarter De Clercq bij de kraag en nam afstand. Nu moest Van Maaren in de achtervolging, maar ook Boot liet zich zijn lei dende positie niet meer afpakken. Beiden behaalden evenveel pun ten (97), maar het resultaat van de tweede manches is dan doorslagge vend voor de daguitslag. Deze was dus een prooi voor Boot, die de tweede manche won. Een spannende strijd in de MX 1- klasse bleef uit. Steven Ovaa won gemakkelijk, mede doordat zijn broer Casper in de eerste manche een slechte start kende en in de tweede met een lekke voorband naar de kant moest. Bij de MX 2 2-takt was er een strijd die tot de verbeelding sprak. Het was uiteindelijk Dailey van de Ketterij uit Vlissingen die het hoog ste podium mocht beklimmen. Hij deed het op dezelfde manier als zijn teammaatbij MC Mikkola, Boot. De eerste manclie werd een prooi voor Siemon Bezuijen uit Ouddorp. De tweede won Van de Ketterij. Bij de jeugd wonnen Max van de Ketterij uit Lewedorp (65 cc) en Danny van de Bosse uit Ovezande (85 cc grote wielen). maandag 1 mei 2017 BILJARTEN ZAALVOETBAL De ploeg van ZVV Zoutelande, die de Zeeuwse titel verdedigde fotoandrécijvat WIELRENNEN Voor tennisster Lesley Kerkhove, afkomstig uit Zierikzee, zat het WTA-toernooi in het Ma rokkaanse Rabat er al na één ronde op. Ze ver loor in het kwalificatietoernooi ruim van Teilana Pereira uit Brazilië: 6-0 6-4. Vorig jaar ging ze in Rabat ook al in de eerste ronde van het kwalificatieschema onderuit. Wielrenner Timo de Jong heeft de wedstrijd Kluisbergen-Zulzeke op zijn naam geschreven. Na 84 kilometer, waarin de Kapelberg twaalf keer beklommen moest worden, kwam hij solo over de finish. De Jong, afkomstig uit Goes, maakte onderdeel uit van een kopgroep van vijf man. Vier kilometer voor de meet, in de laatste klim, ontsnapte hij. I De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben het seizoen in de eredivisie afgeslo ten met een ruime nederlaag. Bij FC Eindhoven werd het 6-1. Groene Ster ging dramatisch van start. Na twee mi nuten had de Zeeuwse ploeg al vier treffers om de oren gekregen. Vlak voor rust werd het ook nog 5-0. In de tweede helft deden de Vlissingers via Hi cham El Kaddouri iets terug (5-1), maar uiteindelijk werd het nog 6-1. 5-1 Voetbalster Sha- rona Tieleman uit Terneuzen kan de landstitel met ADO Den Haag uit het hoofd zetten. Vorige week ging Tieleman in haar eerste play-off- wedstrijd, tegen Ajax, al met 1-0 onderuit. Vrijdag avond werd het tweede duel, met FC Twente, met liefst 5-0 verloren. Met nog vier wed strijden te gaan, heeft ADO Den Haag nu een ach terstand van der tien punten op koploper Ajax en is het daardoor kansloos. 0 Twee wedstrijden voor het einde van de competitie is Gert-Jan van Lei den met zondag hoofdklasser ADO'20 kampioen geworden en ge promoveerd naar de derde divisie. Met de uit Middel burg afkomstige aanvoerder in de basis won de ploeg uit Heems kerk met 2-1 bij SJC uit Noordwijk. Daardoor heeft ADO'20 een voor sprong van negen punten op Woezik uit Wijchen en kan de ploeg niet meer worden in gehaald. Schouten is niet Arwin Willemsen Koewacht Mark Boot heeft de eerste club cross van de MC de Sproeier op het circuit aan de Oude Polder weg in Wemeldinge op zijn naam geschreven. De crosser uit Kam perland moest er flink voor aan de bak en won dankzij een sterke tweede manche Herman Heuvink Wemeldinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61