Zaamslag moet nog aan de bak Spui en Cadzand niet in staat om te stunten Hoek stunt in Veen tegen titelkandidaat 13 FC Dauwendaele-Serooskerke 0-1: Het goede optreden van scheidsrechter Joseph Ngoumout was nog het meest in het oog springend op Middelburgse bo dem. Beide ploegen speelden geen goede wedstrijd en creëer den ook slechts sporadisch kan sen. Lange tijd leek een o-o-eind- stand dan ook een logische uitslag te zijn, maar in de 77e minuut te kende Alois Lockefeer op aange ven van Aron Wattel namens Se- rooskerke voor de winnende tref fer. FC Axel-SSV'651-0: Het duel le verde weinig spektakel op: veel middenveldspel zonder veel grote kansen. In de veertigste minuut kreeg SSV'65 een strafschop. Den nis Dorssers miste vanaf elf meter en voor SSV'65 was dat al de vijfde penalty die dit seizoen gemist werd. Vier keer leverde dat pun tenverlies op. Na de pauze leek de 0-0 op het scorebord te blijven staan, maar in de 85e minuut be zorgde Ivo Verstraeten via een SSV'er uit een hoekschop van Bart Rijckaert FC Axel de overwin ning. 0: „Een verdiende zege", sprak matchwinnaar Leander Duerink namens Terneuzense Boys. Hij scoorde met een stift vanaf de hoek van het strafschopgebied al voor rust de 1-0. „En wij kregen in de eerste helft vijf of zes goede kansen," aldus de doelpuntenma ker. Bart van Fraeijenhove, Jordi Maas, Len Eversdijk en Ruud Hoogesteger verzuimden echter de score op te voeren. Duerink: „De tweede helft verliep moei zaam en Dennis Rijnberg hield ons overeind." De doelman had het geluk dat vlak voor tijd een in zet van Nieuwdorp-speler Kevin van Iersel op de paal belandde. De Meeuwen-Zaamslag 0-0: De Meeuwen deed zichzelf alweer te kort door een overwicht aan kan sen en een beter veldspel niet om te zetten in drie punten. Na acht minuten raakte Yannick But na mens de thuisploeg al de paal en daarna was Menno de Nooijer twee keer dichtbij een goal. Mi- chiel Leijte en Peter Dieleman SSV'65 blijft dit seizoen maar missen vanaf elf meter kregen voor Zaamslag voor rust kansen. In de tweede helft drukte De Meeuwen Zaamslag tevergeefs ver terug. Een kopbal van Robin Davidse werd van de lijn gered, Pim Francke zag een inzet net voorlangs gaan en Delano Lange- zaal kopte de bal op de lat. DBGC-Oostkapelle 1-0: De ploeg van trainer Jaimy van Bloppoel verloor het uitduel met 1-0, maar Oostkapelle had volgens leider Michel Provoost alle reden tot kla gen. „Hun goal werd volgens mij gemaakt vanuit buitenspelpositie en wij hadden een strafschop moeten krijgen. Sjoerd Verhulst ging op snelheid het zestienme tergebied in en werd onderuit ge haald. De scheidsrechter was de enige die het niet zag", oordeelde Provoost. Protesten aan het adres van ar biter Van Vreeswijk kwamen de leider op een gele kaart te staan. De eerste helft kabbelde het duel rustig voort, maar na rust leek Oostkapelle kansrijk voor de winst. DBGC-doelman Roy Nieuwland bleek echter een flinke sta-in-de-weg voor Oostka pelle. In de 83e minuut scoorde Je roen Sep uit een voorzet van Dimri Vogelaar de enige goal van de wedstrijd. bij Prinsenland door de onder grens zakten. Maar we hebben bij vlagen ook heel goed voetbal laten zien." Aanvoerder Johan Vroeginde- wey prees het voetballend vermo gen en de saamhorigheid van de ploeg. „Het er voor elkaar staan was van groot belang. De trai ningsopkomst is de laatste tien KARAKTERISTIEK jaar niet zo goed geweest als dit seizoen. Op de training is veel ar beid geleverd. Daar is de basis ge legd voor het kampioenschap. We hebben een sterke en volwassen as, met jongens tussen de 25 en 30 jaar, die veel duelkracht hebben. Toen we de eerste zeven wedstrij den achter de rug hadden, wist ik al dat we het puur aan onszelf te wijten zouden hebben als we geen kampioen zouden worden." Michel Maaskant degradeerde met Kloetinge uit de hoofdklasse en met Bruse Boys vorig seizoen uit de eerste klasse. Hij genoot van zijn eerste titel, die volgens de middenvelder vooral te danken is aan een voorbeeldige Bruse men taliteit. „We geven nooit op en la ten elkaar niet in de steek. Karak ter, dat is onze kracht. In de eerste klasse zullen we de ruimtes klein moeten houden. De kleine kansen die we vandaag weggaven, worden in de eerste klasse afgestraft." Marco Groeneveld genoot net als Maaskant met volle teugen van zijn eerste titel: „Ik ben kapot!" De Zeeuws-Vlaamse zaterdag vierdeklassers konden zaterdag niet stunten in hun wedstrijden tegen titelkandidaten. Spui ver loor op bezoek bij Bevelanders met 5-1. Cadzand ging op bezoek bij Wemeldinge met 5-0 onderuit. Bevelanders-Spui 5-1: De ploeg van trainer Huseyin Dogan deed wat het moest doen: winnen en hopen op een misstap van De Noormannen. En dat gebeurde. De koploper speelde met 1-1 gelijk tegen Heinkenszand en Bevelan ders won overtuigend. Al na twee minuten opende Bajram Bajra de score en Mark De- prez zorgde voor de 2-0. Vanaf elf meter deed Kevin Seghers iets te rug: 2-1. Hierna liep Bevelanders simpel uit naar 5-1 door goals van Wesley de Haze, nog een keer De- prez en Thye van Halst. Wemeldinge-Cadzand 5-0: Den nis Wisse zorgde voor rust voor 1- 0. In de tweede helft was Wemel dinge heer en meester en liep het uit naar 2-0 dankzij Niels Kole. Barry Vleugel schoot de 3-0 knap raak en Kole mikte de bal hard bo ven de keeper voor de 4-0. Invaller en A-junior Joël de Vos bepaalde de eindstand op 5-0. Achilles Veen ging voorafgaand aan het duel aan de leiding in de hoofd klasse A van het zaterdagvoetbal. De ploeg had vijftig punten, even veel als Ter Leede en Spijkenisse. Om de hoop op de titel levend te houden, was een goed resultaat dus noodzakelijk voor de thuisploeg. Maar Hoek, dat niet meer mee doet om een (periode)titel, deed haar sportieve plicht in Veen. Hal verwege de eerste helft zette Patti nama zijn ploeg vanaf de penalty stip op voorsprong. Achilles Veen moest door de overtreding vooraf gaand aan de strafschop met tien man verder, na een rode kaart voor keeper Jorn Wagener. Na de pauze leek Guillaume Clinckemaillie Hoek in veilige haven te schieten (0-2), maar met het kampioenschap in gedachten knokte het tiental van Achilles Veen zich knap terug. Ro- win van Zaanen zorgde voor de 1-2 en Ronnie Reiniers maakte gelijk. Een zege zat er echter niet in voor de ploeg uit Veen. Sterker nog, in extremis zorgde Pattinama er met zijn tweede goal van de middag voor dat Hoek de drie punten mee naar huis nam. Met de zege deelde Hoek een flinke tik uit aan Achilles Veen. Omdat Ter Leede en Spijke nisse allebei wel wonnen, zakt de ploeg af naar de derde plek. Hoek bezet na 27 duels de zevende plaats met 38 punten. maandag 1 mei 2017 Op de dag dat Bruse Boys de titel pakte in de tweede klasse E leed Oostkapelle een paar ki lometer verderop in Oude Tonge een gevoelige 1-0-ne- derlaag bij DBGC. Zaamslag pakte wel een winstpunt bij De Meeuwen, dat voor de derde keer in de maand april een duel met 0-0 afsloot. Onderin lijken Oostkapelle en Zaamslag uit te gaan maken wie naast Dau- wendaele rechtstreeks naar de derde klasse degradeert. Klaas Verspoor Vlissingen Terneuzense Boys-Nieuwdorp 1- de sleutel tot succes Een gelijkspel tegen Den Bommel was voor Bruse Boys genoeg voor de titel, foto marieke mandemaker Bruse Boys-Den Bommel 2-2 (1-2). 26. Domenique van den Berge 1-0, 31. Johnno Bakker 1-1, 45. Bryan Bouwens 1-2, 54. Mats Wil- lemse (strafschop) 2-2. Scheidsrechter: L. van Heiningen. Gele kaart: Joey Bahnert, Patrick Verolme (Den Bommel), Michel Maas kant, Yarick Dorst (Bruse Boys). Rode kaart (twee keer geel): 87. Koen van den Berge (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 450. Robin Hamelink Vlissingen Hoek heeft zaterdag voor een stunt gezorgd in de hoofdklasse A. De Zeeuws-Vlaamse ploeg won door een late treffer van Josimar Pattinama met 2-3 op bezoek bij titelkandidaat Achil les Veen. Daniel Vervelde Veen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58