Kloetinge zonder moeite langs MZC'n 'Terechte kampioen' Baronie opnieuw te sterk voor Goes 12 Zeelandia Middelburg zet reuzenstap naar play-offs BRUSE BOYS KAMPIOEN .zv Een stunt van de bezoekers zou Kloetinge namelijk in de proble men hebben gebracht, maar het al gedegradeerde MZC'n mocht geen moment denken aan een zege of gelijkspel. De thuisploeg nam namelijk vanaf minuut één het initiatief en gaf dat in de 45 minuten voor rust eigenlijk geen moment uit handen. Na ruim een kwartier leverde dat de 1-0 van linksbuiten Xander van der Poel op, die de bal in de linker hoek tikte na een voorzet van rechtsback Timo Jansen. Weer een ruim kwartier later verdubbelde gelegenheidsspits Thijs van den Dries - van origine middenvelder - de score kop pend uit een hoekschop van Remco van Tiggele en kort voor rust knikte ook Tom Wuyts nog raak uit een afgemeten voorzet van Julius Bliek. De complete voorhoede kwam dus al voor rust tot scoren. De scorebordjournalist, teletekst- supporter of leek verwachtte een tevreden coach, maar de realis- tisch-kritische Van der Zouwen was dat niet. „Ik vond onze voor hoede niet kampioenswaardig", poneerde hij. Thijs van den Dries deed het nog best aardig, maar hij is natuurlijk een ge maakte spits. Vorige week heb ik hem daar pas voor het eerst opge steld. Tom Wuyts was slordig in zijn aannames en kaatsen en Xander van der Poel was niet echt dwingend aanwezig." Maar, zo wilde Van der Zou wen maar zeggen, hij kon weinig anders. „Joel Dekker viel dit sei zoen al een paar keer goed in, maar ik heb afgelopen week een hartslagmeting gedaan op de training en daaruit bleek dat hij een erg hoge hartslag heeft als hij alleen nog maar meegaat in het tempo van de anderen. Om dan nog wat extra's te brengen, is las tig. Nou, dan kunnen we ook nog niet beschikken over de gebles seerde Tom de Bonte en Mark Schuit heeft dit seizoen geloof ik pas tachtig minuten gespeeld. Er zijn dus maar weinig opties." De schrik zat er dan ook even goed in toen Van den Dries na een botsing in de eerste helft naar zijn knie greep. Hij kon door, kopte daarna nog de 2-0 binnen, maar ging al na vier mi nuten na rust naar de kant. Di rect na de pauze was Jaap Esser met wat knieklachten al vervan- De Bevelandse koploper heeft nog één punt voorsprong op Rijsoord gen door Can Özgan en die speelde - net als de andere Kloe- tinge-spelers - de tweede helft zakelijk uit. De laatste 45 minu ten hadden net zo goed zakelijk afgedaan kunnen worden. Van der Zouwen: „Ik hoop maar dat de jongens heel blijven en de blessures meevallen. Ge lukkig hebben we geen gele kaar ten gepakt. Voor Julius en Jaap zou dat een schorsing betekenen. Nu kan ik ze volgende week ge woon opstellen." En Bliek en Esser kunnen za terdag aan de bak, want dan neemt Kloetinge het in de voor laatste speelronde op tegen num mer vier Oranje Wit. Een week later wacht nummer drie WNC. „Rijsoord is onze grootste con current, want zij staan op één punt en spelen nog tegen VVGZ en Nieuw Lekkerland. Die win nen ze allebei", voorspelde Van der Zouwen. „Wij spelen niet te gen de minste ploegen, dus het wordt nog spannend de ko mende twee weken." Een klein jaar na de degradatie is Bruse Boys zeker van een terugkeer naar de eerste klasse. De ploeg pakte zaterdag de titel. B: ruse Boys beloonde zichzelf voor eigen pu- bliek voor een sterk Iseizoen. De ploeg uit Bruinisse kwam voor de tweede keer deze jaargang op eigen veld niet tot winst, maar had met nog twee wedstrijden voor de boeg aan een 2-2-gelijkspel tegen Den Bommel voldoende om bui ten schot te raken van de naaste belagers in de tweede klasse. De kampioensploeg bood met de titel de afzwaaiende doelman Mark Giljam een fraai verjaardags cadeau. De keeper, die op de schouders ging, trakteerde zijn medespelers op een douche van champagne. Het feest in Bruinisse vormde de bekroning van een ijzersterk seizoen, waarin Bruse Boys van meet af aan de koppositie innam. „We hebben geen goeie wedstrijd gespeeld", vond trainer Marco Groeneveld, die zei nog niet met de eerste klasse bezig te zijn geweest. „Na de 1-0 (kopbal Domenique van den Berge) was er niks aan de hand, maar na knullig balverlies (1-1) en een goede aanval stonden we met 2-1 achter." De thuisploeg kwam langszij uit een strafschop van Mats Willemse, die zijn eerste poging gestopt zag, maar een tweede keer mocht aanleggen om dat de Zuid-Hollandse keeper te vroeg van zijn doellijn zou zijn vertrokken. „We hebben in de eer ste periode veel wedstrijden met groot machtsvertoon gewonnen en zijn eigenlijk in die fase hele maal niet getest", keek Groenveld terug op het seizoen. „Daarna stel den ploegen zich op ons in en ge bruikten ze alle middelen om van de koploper te winnen. Dat leidde tot een slechte periode, waarin we De eerste helft van de Middelbur gers was niet om over naar huis te schrijven. „Ik miste veel in ons spel", zei trainer Rogier Veenstra. „We hadden moeite met hun 4-4- 2-systeem, bij balverlies was het veld te groot en aan de bal waren we slordig." De bezoekers profi teerden hiervan door al vroeg in het duel op 0-1 te komen. Via enig fortuin kwam Zeelan dia Middelburg nog voor rust te rug in de wedstrijd. Dennis Kova- cevic profiteerde van balverlies aan de zijde van Roosendaal: 1-1. Een minuut na rust onderschepte Yannick van de Woestijne de bal. Hij bediende Sander Ouwerkerk, die op zijn beurt het projectiel met veel gevoel op het hoofd van Ruben van Winkelhof legde: 2-1. Het slotakkoord was voor Da niël Wissel. De topschutter deed wat hij al het hele jaar doet: doel punten maken. Met een zuivere hattrick tilde hij de stand naar 5-1. De beslissing viel een kleine twin tig minuten voor tijd. Karelse om schreef het doelpunt als een 'lucky goal'. Nota bene Jonathan Constan- sia, die een verleden heeft bij Goes, kroonde zich tot matchwinnaar. De Terneuzenaar ging op eigen helft met de bal aan de haal. De dribbe laar leek zich vast te lopen op de zestienmeterlijn, maar zijn ge blokte schot kwam via de kluts te gen zijn hak aan, waardoor de bal over goalie Dennis Uyl vloog en Ba ronie met 0-1 won. Het duel in Breda eindigde in 2-1. Karelse zag een gelijk opgaand duel. „Ik kan mijn jongens niets verwijten. We hebben goed gevoet bald, met veel intensiteit. In totaal vielen er zes gele kaarten, verdeeld over de teams. Dat zie je niet vaak in deze klasse. Beide ploegen gingen er dus vol voor." In met name de eerste helft kreeg Goes een aantal grote kansen. In het tweede bedrijf trokken de Braban ders de kansenverhouding nage noeg gelijk. „Wij kregen vier moge lijkheden en scoorden niet één keer. Zij waren wel effectief. Dat maakt Baronie de terechte kampi oen." Een smet op het duel was de bles sure die Aart Veldhof opliep. De verdediger van Baronie (ex-Kloe- tinge) kwam na een duel met Goes- aanvaller Steve Schalkwijk onge lukkig ten val. Veldhof brak hierbij zijn kuitbeen. bobank maandag 1 mei 2017 Vooraf vreesde Kloetinge-trai- ner Arie van der Zouwen nog dat de spelers van zijn nieuwe club MZC'11 zich wel wilden laten zien op het Wesselopark, maar wie de Zierikzeeënaren zaterdag bezig zag in de Zeeuwse derby in de eerste klasse C zou eerder denken dat ze bang waren om de coach van de Bevelandse kop loper de titel te ontnemen. Mitchell Minnaard Kloetinge Peter van Kouteren Bruinisse E Zeelandia Middelburg is zo goed als zeker van nacompeti- tievoetbal. De zondag-tweede klasser won na een stroeve start met 5-1 van Roosendaal. Door het verlies van Rijen en Uno Animo is de vierde plaats al zo goed als binnen. Het ver schil met beide ploegen be draagt vijf en zes punten. Len Wolters Middelburg Ook de tweede topper tussen eersteklassers Goes en Baronie werd een prooi voor de Breda- naren: 0-1. De bezoekers lieten zien waarom zij de kampioens- schaal hebben bemachtigd en Goes niet anders dan tevreden kan zijn met de tweede plaats. „Zij waren volwassener en ef fectiever", concludeerde trainer John Karelse. Len Wolters Goes Bruse mentaliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57