22 ZE Carin van Santé (56) uit Scharendijke is bijna achttien jaar PZC-bezorger. „Als het nog zo stil is, geniet je veel meer van de omgeving." BEZORGER CARIN VAN SANTÉ Wil je ook bezorgen? Zonder goede krantenbezorgers ontvangen de abonnees geen krant! zv chttien jaar geleden ben ik begonnen met kranten bezorgen. Mijn zoon stopte er- ^W^^^^mee. Waarom neem ik het niet over?' dacht Carin van Santé uit Scharendijke. „Het com bineerde goed, want overdag wilde ik thuisblijven voor de kinderen." Behalve zondag staat ze elke dag om kwart voor vijf op om de kran ten te gaan bezorgen. Meestal heeft ze daar geen problemen mee. „Wel als het koud is of regent. Dan baal ik weieens. Maar je moet toch, of je nu wilt of niet. En ik kom tijdens mijn route genoeg mensen tegen die ook naar hun werk gaan. Dus ik ben niet de enige. En nu begint het mooiste seizoen: de zomer." Tijdens het bezorgen geniet ze van de omgeving. „Het is helder, je ziet sterren. Als het nog zo stil is, kun je veel meer van de omgeving genie ten. Je ziet van alles. Zo zag ik een paar keer een groep reeën op de weg staan. En een fazant zat altijd om dezelfde tijd op dezelfde plek. Net alsof hij me groette. Dat zijn mooie dingen." Als ze thuiskomt, ligt de hele dag nog voor haar. „Je hebt lekker be wogen en dan heb je de hele dag nog voor jezelf Maandagmiddag bezorg ik ook nog folders. Verder ga ik dinsdagmiddag wandelen en naar de film. Ook ben ik bij de voet bal trainster van de meiden groep. Dat is zaterdagmid dag. Dan ben ik 's avonds echt uitge put, want 's och tends heb ik ook de kranten al gedaan. Maar je krijgt toch energie van die mei den." In alle vroegte komt ze regelmatig ande ren tegen. Vaak dorpsbe woners, maar in dit seizoen ook toeristen. „Ik kom regel matig dronken jongeren te gen. Dan vragen ze de weg of maken ze een praatje. Of ze lig gen te slapen op het gras. Een keer wilde er een meehelpen, hij was dronken. 'Prima', zei ik, 'loop maar mee'. Hij heeft een stuk mee gerend en ging toen weer terug." De krant is op zaterdag het zwaarst. Dat heeft Carin geweten. „Opeens stond ik met mijn stuur in mijn handen en lag de rest van de fiets op de grond. Doormidden gebro ken. Moest ik weer helemaal terug om een reservefiets te halen." Het is fijn om te merken dat men sen je werk waarderen. Dat ervaart ze regelmatig. „Sommigen zeggen 'Oh Carin, je mag op zaterdag ook wel iets later komen, hoor. Dan hoefje er niet zo vroeg uit.' Maar dat gaat niet, anderen willen hem wel gewoon op tijd hebben." Tus sen negen en half tien gaat ze naar bed: het is de volgende ochtend weer vroeg dag. „Het is weieens jammer dat ik bepaalde tv-pro- gramma's mis of niet wat langer op visite kan. Ook is het lastig dat het erg moeilijk is om ver vanging voor het weekend te vin den. Je kunt niet even een weekendje weg. Maar ik doe dit met plezier, anders zou ik gelijk stoppen. Je moet kijken naar de positieve din gen. En dat doe ik. Ik geniet van de omgeving, ben eigen baas en vul mijn dag verder in zoals ik het zelf wil." maandag 1 mei 2017 'Je hebt de hele dag nog voor jezelf Joanne Karkdijk Heb jij geen moeite met vroeg opstaan en ben je op zoek naar een goede bijverdienste? Dan past het bezorgen van de krant bij jou! Meld je direct aan voor een wijk in jouw buurt op: www.krantenbezorgen.nl Carin van Santé uit Scharen dijke. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53