C9 Waak voor prestatiedruk Werk aan Tractaatweg start bij Zwartenhoek Praatje 16 ZE FESTIVAL HRIEPS GEZELLIG 'Hewoon as Oaltied' was het motto van het 23ste Hriepsfestival. Niets te veel gezegd, want behalve vertrouwd was het zaterdag ook 'hezellig as oaltied'. Gekke outfits Wij komen pas kijken Commentaar Als uit de resultaten van de eindtoets op de basisschool blijkt dat een leerling goed heeft gescoord, dringt een derde van de ouders bij de school aan op een hoger schooladvies. Bij ou ders die gemiddeld of hoog opgeleid zijn gaat het zelfs om de helft. Daardoor voelt bijna een op de twee scholen zich onder druk gezet om kinderen naar een hogere vervolgopleiding te laten gaan. Door een school te pushen een kind naar een hogere vervolgop leiding te 'sturen', zetten ouders ook hun eigen kroost onder druk. Het is tekenend voor de druk van de maatschappij om te preste ren. Want waarom accepteren ouders niet dat hun kind een lagere opleiding gaat volgen dan waar ze zelf op hoopten of wat ze zeifin gedachten hadden? In de maatschappij is een sfeer ontstaan om te streven naar het al lerhoogste. Kennelijk is er ook een tendens dat ouders het toekom stige geluk van hun zoon of dochter koppelen aan de hoogte van de opleiding en de positie op de arbeidsmarkt. Natuurlijk gunt iedereen zijn kind het beste. Maar het beste bete kent niet automatisch de hoogste opleiding. Het beste is kiezen voor wat een kind aankan, waar het zich gelukkig voelt, waar het niet op zijn tenen hoeft te lopen en waar het zich op zijn manier en in zijn tempo kan ontplooien. Als in de jaren na de basisschool blijkt dat het kind meer in zijn mars heeft dan gedacht, kan het al tijd nog naar een hogere opleiding doorstromen. Basisscholen die zich onder druk laten zetten, moeten zich ook achter de oren krabben. Op tal van manieren hebben ze zich jaren lang een beeld gevormd van de vaardigheden van een kind. Het toegeven aan de druk van ouders om na een eindtoets dat beeld bij te stellen, is het verloochenen van de eigen principes. Het beste is kiezen voor wat een kind aankan, waar het zich gelukkig voelt Het gaat om voorbereidende werk zaamheden. Ter hoogte van Zwar tenhoek komt een nieuwe ontslui- tingsweg voor het glastuinbouwge bied bij Westdorpe. De smalle weg door buurtschap Batterij wordt daarmee ontlast. Vlakbij is in de Tractaatweg, bij de afslag naar de hoofdweg richting Hulst, een ongelijkvloerse kruising gepland. Om de nieuwe ontslui- tingsweg en de ongelijkvloerse kruising aan te kunnen leggen, moet de grond eerst goed inklin ken. Vanaf volgende week maandag wordt zand aangebracht als voorbe lasting, zodat een stabiele onder grond ontstaat. Het zandtransport vindt plaats over de Tractaatweg. De Graafjansdijk en andere lokale routes worden vermeden om de hinder voor omwonenden te be perken. Verkeersregelaars zijn aan- Om buurtschap Batterij bij Westdorpe te ontlasten, wordt een nieuwe weg aangelegd wezig om fietsers en ander wegver keer te begeleiden. De werkzaam heden zullen ongeveer tot half juni, duren. De ongelijkvloerse kruising bij Zwartenhoek is één van de drie in de verbrede Tractaatweg die voorjaar 2019 klaar moet zijn. ALMANAK Na lange tijd zag die inwoner zijn dorpsgenoot weer. Mooi moment voor een praatje, dacht hij. Want hij was toch wel be nieuwd hoe het met zijn buur man gaat. Of de verbouwing een beetje loopt, hoe het met zijn vrouw is, of hun zoon al bijna klaar is met zijn opleiding, dat soort dingen. 'Social talk', zeg maar. Deze inwoner is wars van het sociale leven dat zich af speelt op het wereld wijde web. Zijn dorpsgenoot hecht daar meer waarde aan. Op de vraag: „Hoe gaat het?", antwoordde de dorpsgenoot: „Kijk maar op Fa- cebook." En weg was hij. Dronken opA58: rijbewijs kwijt Brandweer redt papegaai Politiehond Robbie vindt verdachte SCHORE Motorrijder gewond bij val maandag 1 mei 2017 Aannemer Boskalis begint vol gende week maandag bij Zwar tenhoek met de verbreding van de Tractaatweg. Harmen van der Werf Westdorpe Tip? redactie@pzc.nl RILLAND Een 40-jarige man uit Zwijndrecht is zaterdag middag ter hoogte van Rilland op de A58 aange houden omdat hij met te veel drank op achter het stuur zat en flink te lang zaam reed. De man bleek bijna vijf keer zoveel te hebben gedronken als toegestaan. Zijn rijbewijs mocht hij direct inleveren; bovendien zal hij zich over enkele maanden voor de rechter moeten verantwoorden. POORTVLIET De brandweer heeft gis termiddag een papegaai gered tijdens een brand in een woning in de Stoofstraat in Poortvliet. Bij de brand kwam flink wat rook vrij. Na de mel ding rond 14.00 uur rukte de brandweer van Sint- Maartensdijk en Tholen uit. Het vuur was snel onder controle en met een rookverdrijver werd de rook uit de woning ge blazen. Niemand raakte gewond. DOMBURG Speurhond Robbie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een verdachte man opgespoord die zich in een sloot in Domburg probeerde te verstoppen. Dat meldde het honden begeleidersteam van de politie Zeeland/West- Brabant via Twitter. Rob bie werd ingezet nadat een verdachte situatie was gesignaleerd. Met de aanhouding werd volgens de politie vermoedelijk een inbraak voorkomen. Een motorrijder is gis termiddag gewond ge raakt toen hij op de Rijksweg bij Schore uit de bocht vloog. Het on geval gebeurde rond 14.30 uur ter hoogte van de Kanaalweg. Het slachtoffer is met onbe kende verwondingen per ambulance naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. 'Ik kom hier voor de sfeer, fantastisch' Diane (links op de foto) uit Vlissingen en Daniëlle uit Gapinge komen al vier jaar als tandem naar Hrieps. Ze komen met zijn tweeën en fietsen - op een tandem natuurlijk - gezamenlijk van en naar Gapinge naar het festivalterrein. En Daniëlle en Diane vinden het leuk zich (ook weer het zelfde) te verkleden. Diane: „Dit jaar hebben we voor gothic gekozen. We waren al eens als duiveltjes en een keer in het rood-wit-blauw met rode pruiken. Nu wilden we graag een mooie zwarte pruik op." De outfit komt overigens niet overeen met hun stemming. De dames hebben de hele dag lol. Favoriete bands hebben ze niet zo zeer. „We komen voor de sfeer en de gezelligheid." Jacey (Arnemuiden), Melissa, Milan (beiden Serooskerke) en Jort (Veere) lopen 's middags nog wat onwennig rond. De meiden (beiden 13) en jongens (beiden 14) zijn voor de eerste keer op Hrieps. Zo'n fes tival in eigen streek, daar moesten ze gewoon eens naar toe. Favoriete bands hebben ze niet direct, hoewel ze de dj's (Paul Elstak voorop) in feesttent Café Die Lange zeker niet aan zich voorbij laten gaan, meldt Jort. En voor de rest kijken ze hun ogen uit op het festival terrein. Ze zeggen het niet, maar de verwondering en verbazing zijn van de gezichten te scheppen: Wat kunnen die oude vaders en moeders en zelfs opa's en oma's nog tekeer gaan op een dotje muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49