VERDUBBEL JE SALARIS >LEN 19 »Tanja van Belzen vertrekt voor minstens twee jaar naar Cambodja Nationaal Salaris Onderzoek Onrecht in de wereld, daar heeft Tanja van Belzen uit Goes nooit tegen gekund. Nu gaat ze er ook iets aan doen. In 1 7 minuten Haar huis, haar baan, haar familie en vrien den. Tanja van Belzen (36) laat alles en ie dereen in Goes achter zich. Ze vertrekt in september voor ten minste twee jaar naar Cambodja om daar als vrijwilliger te gaan werken in de sloppenwij ken van hoofdstad Phnom Penh. Aan haar woning in de Goese Polder hangt een groot bord van de makelaar: 'Verkocht'. De eerste voorbereidingen voor het grote avontuur zijn duidelijk al getrof fen. Er is geen weg meer terug. Van Belzen is opgelaten. „Ik heb er heel veel zin in, maar het is ook su per spannend. Ik kan op dit mo ment nog niet bevatten wat me te wachten staat." Ze wordt namens Mercy Teams International uitgezonden om als sociaal werker aan de slag te gaan in de sloppenwijken van de Cam bodjaanse hoofdstad. Daar zal ze mensen met uiteenlopende pro blemen gaan ondersteunen. „Mis handeling, seksueel misbruik, ar moede, verslaving en kinderhan del zijn daar aan de orde van de dag", zegt Van Belzen. Hoe ze mensen met zulke heftige proble men kan helpen? „Vaak alleen al door naar ze te luisteren en met ze te praten. Soms ook door prakti sche dingen; zoals een bezoek brengen aan het ziekenhuis, aan gifte doen bij de politie, of kilo- zakken rijst geven om alle honge rige buikjes te voeden." Praten, dat is nog wel even een dingetje. „De arme Cambodjanen in de sloppenwijken zijn vaak niet opgeleid en spreken geen of ge brekkig Engels", vertelt Van Bel zen. „Daarom ga ik meteen op taalcursus om de lokale taal te le ren. Dat is erg moeilijk. Het lijkt in geen enkel opzicht op onze Ger maanse talen. Tot ik het onder de knie heb, doe ik het met de hulp van lokale medewerkers en han den en voeten. En ach, emoties be grijp ik in elke taal." Van Belzen heeft nooit tegen onrecht gekund, zegt ze. Maar dat ze er ook echt iets aan wilde doen, begon pas vier jaar geleden. Toen bezocht ze een aantal zendelingen in Zuid-Afrika. Het vrijwilligers werk sprak haar heel erg aan. Maar Mishandeling, misbruik, verslaving en kinderhandel zijn aan orde van de dag alles achterlaten? Nee, dat zag ze echt niet zitten. „Een vriendin kwam met het idee om eerst eens iets voor kortere termijn te probe ren. Zo vertrok ik vorig jaar voor vier weken naar Oeganda. Daar werd me duidelijk dat ik in het ontwikkelingswerk helemaal op mijn plek ben. Het voelt als mijn roeping." Ze besloot zich aan te melden bij Operatie Mobilisatie en kreeg te horen dat er plaats was in Cam bodja. „Het werk sluit aan op mijn beroep als psychiatrisch verpleeg kundige en de geestelijke armoede in het land gaf voor mij de door slag. Ja, het is een corrupt land met veel problemen. Misschien is het maar een druppel op de gloeiende plaat. Maar het feit dat ik armen in nood kan helpen, is voor mij super waardevol." Van Belzen moet straks elke maand rond zien te ko men van giften, sponsoren en ac ties die het zogenoemde 'thuis frontteam' voor haar organiseert. In ruil voor al dat geld, wil Tanja zich verantwoorden aan al haar sponsoren. Ze is van plan om iedere week, of twee weken, een blog te schrijven over haar be levenissen aan de andere kant van de wereld. „Misschien ga ik zelfs wel vloggen", denkt ze hardop. „Als ik het daar niet te druk voor heb." intermediair BNYENRODE method may learn maandag 1 mei 2017 BE Ontwikkelingswerk als roeping Elodie Kint Goes Tanja van Belzen heeft haar huis al verkocht en is klaar voor haar reis naar Cambodja, fotomarcelledavidse -Tanja van Belzen Zie ook: www.tanjagoescam- bodja.wordpress.com op elk in je carrière business universiteit DOE MEE EN WIN EEN EXTRA MAANDSALARIS!* Doe mee aan het Nationaal Salaris Onderzoek 201 7. Dankzij dit grote, landelijke onderzoek kun jij je salaris en je arbeidsvoorwaarden straks vergelijken met mensen in dezelfde functie als jij. Ga snel naar intermediair.nl/salaris. Doe mee en maak kans op een extra maandsalaris! bruto modaal maandinkomen t.w.v. 2.846.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47