Hoedekenskerke heeft weer een eigen boodschappenwinkeltje ft 18 Dorpen maken plannen voor recreatie De dorpsraden zijn rond de tafel gegaan met de gemeente Goes en Staatsbosbeheer om het te hebben over de toekomst van het Poelbos. Tijdens het gesprek hebben ze al lereerst de belabberde staat van de paden aan de orde gesteld. Er zit ten scheuren in de fietspaden en er zitten ook bobbels in doordat de wortels van bomen het wegdek omhoog duwen. Ook de schelpen paden zijn toe aan een opknap beurt; die zijn ingetrapt en er groeit onkruid overheen. Boswachter Karei Leeftink er kent de problemen. „De grote ga ten zijn inmiddels gedicht om de veiligheid van fietsers te waarbor gen", zegt hij. „Het liefst zouden we het hele wegdek vervangen, maar daar hebben we simpelweg de financiële middelen niet voor." Onderhoud aan de wandelpaden is makkelijker te verwezenlijken. Met materialen van Staatsbosbe heer kunnen vrijwilligers uit de dorpen het onkruid onder handen nemen en nieuwe schelpen aan brengen. Dat hoopt Janny Verwei van Stichting Overlegorgaan 's- Heer Arendskerke dit najaar nog te doen voor het pad langs de vijver. Ondertussen worden grootse plannen gesmeed voor een recrea tiever bos. Verwei benadrukt dat We willen een plek waar kinderen kunnen klimmen en klauteren de dorpsraad van 's-Heer Arends kerke zo dicht mogelijk bij de na tuur wil blijven. „We willen een plek creëren waar kinderen en jon geren kunnen klimmen en klaute ren. Met water en boomstamme tjes bijvoorbeeld, net als in het Ka- pelse bos." De dorpsraad van 's-Heer Hen drikskinderen denkt daarnaast aan een trimbaan. Ook de komst van een 'lichte horecagelegenheid', zo als een theehuis, overwegen ze. „Het ontbreekt Staatsbosbeheer en de gemeente vooralsnog aan geld om een trimbaan te verwezenlij ken. Het zou kunnen dat onze ideeën sneller haalbaar zijn met de komst van een horecazaak", aldus Adri van Oosten, lid van de dorps raad in 's-Heer Hendrikskinderen. Oplossing Het is niet de eerste keer dat er plannen worden gemaakt voor het Poelbos. Eerdere pogingen draai den nergens op uit, omdat nie mand de kosten voor onderhoud en het keuren van eventuele trim- en speeltoestellen op zich wilde nemen. „Tijdens het recente overleg hebben de gemeente en Staatsbos beheer aangegeven bereid te zijn om mee te zoeken naar een finan ciële oplossing. Daarmee is de eer ste stap gezet", zegt secretaris Ver wei optimistisch. Beide dorpsraden gaan komende maanden los van elkaar hun plan nen verder uitwerken. Het is allemaal begonnen toen Quist drie jaar geleden in de ziek tewet terecht kwam. De werkdruk in het onderwijs was haar te veel geworden en ze belandde thuis op de bank. Maar stilzitten zit niet in de aard van het beestje, dus begon ze zich uit te sloven in de keuken. Ze plukte verse bramen en frambo zen en maakte er jam van. „Veel te veel. Daarom verkocht ik een paar potten op een tafel voor de deur", vertelt de eigenaresse. Dat sloeg aan. „Toen kwam de buurman, die had een boom vol pruimen. Mochten ook wel op het tafeltje. En een andere buurman, die had nog een zak met bonen over." Het tafeltje werd steeds vol ler en bekender en zo ontstond bij Quist langzaamaan het idee om er een echt winkeltje van te maken. Zaterdag was het dan eindelijk zo ver.Groenten, fruit, aardappelen en eieren. Het staat allemaal in de ga rage achter haar huis aan de Ach terweg. En voor wie wil, maakt ze er de lekkerste dingen van. „Men- sen kunnen hun avondmaal bij me bestellen, een taart voor de verjaar dag of lekkere hapjes", zegt ze. Dorpsgenoot Leo Fakkert (72) heeft daar al meer dan eens gebruik van gemaakt. „Stamppot, verse soep... Ja hoor, Corry weet wel hoe ze moet koken", zegt hij. „Het is lek ker, vers en makkelijk als je zelf weinig tijd hebt of slecht ter been bent." De komst van Vers'Hoed bete kent veel voor Hoedekenskerke, zegt voorzitter van de dorpsraad Dorien Kronenberg. „We hebben de afgelopen jaren allerlei voorzie ningen zien verdwijnen. Inmiddels hebben we weer een kapper, een snoepwinkeltje en een computer deskundige op het dorp. En nu ook een groentewinkel. Niet alleen handig voor je boodschappen, het is tegelijkertijd ook een ontmoe tingsplaats." IN DE REGIO Elvis tribute concert in Middelburg Knutselmiddag over bijen MIJN DORP, MIJN STAD Maandag maandag 1 mei 2017 BE' 'Poelbos is toe aan opknapbeurt' Een trimbaan, een theehuis en een speelbos. Allemaal ideeën die de dorpsraden van 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hen drikskinderen hebben voor het Poelbos. Ze willen het natuurge bied opwaarderen met meer re creatiemogelijkheden. Elodie Kint 's-Heer Arendskerke -Janny Verwei, dorpsraad Spontaan zin in een omelet maar geen eieren in huis? Voor de bewoners van Hoedekens kerke is dat geen enkel pro bleem meer. Corry Quist (63) heeft zaterdagmorgen Vers'Hoed geopend, een dorps winkeltje vol verswaren. Elodie Kint Hoedekenskerke Corry Quist was goed gemutst tijdens de opening van Vers'Hoed. Ze droeg een feestelijke hoed. foto johan van der heijden MIDDELBURG Elvis-historicus Arjan Deelen houdt in samenwerking met de Nederlandse Elvis Presley fanclub vanavond een con cert om de Elvis Presley te herden ken. Het is dit jaar namelijk veertig jaar geleden dat Presley overleden is en dit wordt herdacht door middel van een con cert. Op het podium staan drummer Bob Lanning, percussio nist Eddy Graham en achtergrondzan geressen The Sweet Inspirations. Zanger is de Ameri kaan Dwight Icenho- wer. Drummer Bob Lan ning en percussio nist Eddy Graham stonden begin jaren zeventig met Elvis op het podium. Ach tergrondzangeres sen The Sweet In spirations deden dat bij alle shows. Het concert begint om 20.00 uur in de Stadsschouwburg in Middelburg. Kaartjes zijn te besten op www.zeelandthea- ters.nl en kosten 28,50 euro per stuk. KAPELLE Het Fruitteeltmu seum in Kapelle houdt woensdag 3 mei een kinderacti viteit over bijen. Deelnemers en hun begeleiders krijgen dan spelenderwijs informatie over het nut van bijen. Daar naast knutselen ze zelf een 'blije bij'. De activiteit begint om 13.30 uur. Meedoen kost 4,50 euro, be geleiders betalen zes euro. FIETSTOCHT VOOR GOEDE DOEL °jecf«n in Nepal m BORSSELE Jozine Werkhoven, Heieen van Vlaardingen, Coby van Westen en Marjo Wisse (vlnr) wachten lekker in het zonnetje bij de Catharinakerk in Borssele tot ze de eer ste tosti's kunnen gaan bakken voor hongerige fietsers. Voor de protestantse kerken van Borssele, Lewedorp en 's- Heer Arendskerke stond de zaterdag volledig in het teken van de goede doelen-actie voor Stichting Projecten in Nepal. Zo'n 35 mensen namen deel aan een fietstocht en in elke kerk werden spulletjes en lekkers verkocht. De actie heeft in totaal 728,55 euro opgebracht, foto johan van der heijden GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling Anita Berrevoets; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur - Di gitaal Café; vanaf 13.00 uur - Activitei ten voor senioren, waaronder hand werken, bridge, ta feltennis en schilde ren; Hospice Het Clara- hofje, 's-Heer Hen- drikskinderendijk 100,19.00-21.00 uur - Open Huis; HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5, 13.00-17.00 uur - Kaarten en biljarten; HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten onder begeleiding in de Beweegtuin, de training bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uit houdingsvermogen 'S-HEER ARENDS KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur - Digitaal café; KRABBENDIJKE Zorgcentrum Ter Weel, Willem Kos terlaan 1,14.00 uur - Wandelproject 'Elke stap telt'; Dorpshuis de Meiboom, Kerk- polder 30,14.00- 16.00 uur - Sjoelen en Biljarten voor se nioren; KRUININGEN Hof Cruninghe, Lan- geviele 41,13.30- 15.30 uur-Crea tieve middag waar bij gehandwerkt kan worden, o.a. breien en haken; RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur - Kaarten voor senioren; WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00- 10.00 uur- Allevo Lessen 'Bewegen voor 50+'; WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur - Digitaal Café; YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewe gingsuur voor seni oren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46