u 17 Met nog meer bands dan in voorgaande jaren bleef de ge moedelijke sfeer gewoon in tact op het Grijpskerker festi val Hrieps. Vaste gasten als Band zonder Banaan, WC Ex perience, Mooi Wark (met het zilveren jubileum in zicht dé opvolger van Nor maal) en hoofdact Surrender zorgden zoals altijd voor volle tenten. De hoog op de verlanglijst van de organisatoren staande Dirty Daddies trokken waarschijnlijk nog het allermeeste volk naar een hoofdpodium, want daar kon tus sen acht en negen 's avonds echt geen kip meer bij. Fans van een keur aan hardrockbands haalden hun hart op in de rocktent waar een groot scala aan tributebands het repertoire van bands als Se- pultura, Slayer, Pantera, AC/DC, Motörhead en Metallica ten gehore bracht. In de rockabillytent vierden oude helden als The Juke joints triomfen en ontdekte het publiek oude en nieuwe parels, die rockabilly, bluesrock, coun- tryrock, variété- en ballroommuziek ten gehore brachten. Daarnaast konden mensen dj's, solozan gers en levensliedzangers als Wolter Kroes, Peter Beense en Lesley Williams (André Hazes-imitator) horen. Natuurlijk zijn er honderden fans die speciaal voor één of meer artiesten naar Hrieps komen. Maar er zijn er waarschijnlijk nog meer die voor het festival zelf komen. „Favorieten? Nee joh. Ik kom gewoon voor de sfeer. Die is hier elk jaar fantas tisch", zegt Vlissinger Marinus. Bier Struinen over het grote en toch intieme festivalter rein is een belangrijk onderdeel van die bijzondere 'ambiance'. Een frietje, een pannenkoek, een broodje shoarma of worst of een van de talloze an dere snacks scoren; een pint drin ken én mensen kijken. Onder de vijfduizend Hriepsgan- gers blijken er vaak opvallend veel te zijn, die je kent: „Hé jij hier ook." Twee mannen uit Biervliet ont moetten zelfs onverwacht hun ei gen vrouwen. Die waren met de bus van vijf uur gekomen bij wijze van verrassing. Of ze in dezelfde bus met hun echtgenoten teruggingen, was aan het begin van de avond voor de dames nog on duidelijk. Want de mannen hadden de raad van de zanger van WC Experience - een Brabantse feestband, die al om twee uur 's middags optrad - duidelijk niet in hun oren geknoopt. Zanger Patrick Marcelissen waarschuwde de bierdrinkers dat ze 'nog tot één uur 's nachts door moesten'. Een van de echtgeno tes hoofdschuddend bij het invallen van de avond: „Het zal mij benieuwen of-ie Surrender haalt." Zijn er hier nog boeren? Handen de lucht in!!! Fan van het eerste uur maandag 1 mei 2017 T Het publiek gaat uit zijn dak tijdens het optreden van Band zonder Banaan, foto's ruben oreel René Hoonhorst - Wiliam Bossong, bassist Mooi Wark Wapperende haren bij Skulls from Hell van gitarist Mach. Het T-shirt van AC/DC had een maatje groter mogen zijn. Maar Mar- tijn Versluijs - 'ik kom al vanaf een van de eerste edities naar Hrieps'- uit Oostburg heeft dan ook 'zo maar een shirt uit de kast getrok ken'. „Ik ga wel naar coverband High Voltage, maar ik vind veel meer bands goed." Martijn gaat helemaal los bij The Juke Joints. „Van die band ben ik echt fan. De mannen kennen me, ik mag soms een deuntje mondharmo nica meespelen." Als-ie niet meedoet, moet Martijn wel dansen op de stevige bluesrock van The Juke Joints. Zelfs de tegen de zeventig lopende fotograaf kan niet stil blijven staan als John van der Broek er een scheurende solo op mondharmonica tegenaan gooit. Band zonder Banaan is een van de vaste gasten tijdens Hrieps. www*surreI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40