Woorden u T Ml 1 John Neimeijer en herder Sao naar NK africhten Oorzaak brand in schuur bij Lewedorp onbekend 4 2 MARLEEN BLOMMAERT l t t'A Column Een zonnige zondagochtend. De bloesems geven hun laatste pracht prijs aan de wind. Hulst slaapt op de verjaar dag van de oude koningin. Aan de noordzijde kabbelt rustig de Schelde en aan de zuidzijde komt de handel met het Vlaamse land langzaam op gang. Zoals het is en zoals het was. Het brok in mijn keel laat zich moeilijk wegslikken. Ik stop een kaartje in de bus bij een meisje dat, uitbehandeld, slechts nog dat wilde: Een bak met lieve kaarten. De postbode komt noch vandaag noch morgen. 'Een kus en een knuffel' schreef ik. Hoewel ik het meen uit de grond van mijn hart ben ik me te gelijkertijd bewust van de bijna stuitende onmacht in deze woor den. Ik zou haar woorden van hoop, woorden van genezing willen aan reiken. Een wereld tevoorschijn toveren waarin meisjes van 15 niet hoeven te lijden. Waarin ze mogen dromen, mogen dollen, mogen feesten, mogen vechten met hun moeders, mogen gieren met hun vaders, hun diploma mogen opha len in te warme aula's en vervol gens de wereld in mogen trekken, mogen struikelen en mogen vallen maar waarin ze uiteindelijk altijd weer opstaan. Bij gebrek aan die woorden geef ik haar een teken van leven en een welgemeende groet. Op de rand van haar leven is dat het enige dat er voor haar nog toe doet. Daarmee laat ze ons in alle oprechtheid en eenvoud zien dat wanneer alles ophoudt slechts het meest basale menselijke contact het belangrijk ste is. Ze houdt ons een spiegel voor. Voor wie daarin durft te kij ken. Ze is de prachtige vrouw uit een lang geleden verloren gegaan verhaal. Een Romeinse of Griekse godendochter. Een inspirerend mens, ook al ik ken ik haar alleen uit de verhalen. Een Koninklijke dame die oog in oog met een mon ster met een eenvoudige vraag ons tot nadenken stemt. En een majes tueuze indruk maakt. Eén lief ansichtkaartje sturen aan: Sabine Wortelboer, Dullaert- straat 33,4561 KA, Hulst Ze houdt ons een spiegel voor. Voor wie daarin durft te kijken DESTELLING Eens Oneens Toos Henk POLLEMSEIZOEM BARST WEER LOS Massale steun petitie tegen Delta Wens Sabine is vervuld Grap met sleutels met nummer TERNEUZEN Dow moet extra fakkelen John Neimeijer en Sao waren zater dag één van de veertien koppels die meededen aan de wedstrijd. Tien tallen kijkers volgden elke bewe ging op het terrein van de kring groep Zuid-Beveland van de Ver eniging van fokkers en liefhebbers van Duitse herdershonden (VDH) in Hansweert. De deelnemers en hun honden doorliepen drie on derdelen: speuren, appèl en pak- werk. „De hond moet uitstralen dat hij graag wil werken en dat alles leuk is om te doen", vertelt Jan Scheele, voorzitter van de VDH af deling Zeeland. Bij elk onderdeel konden maxi maal 100 punten worden behaald. „Maar je moet minstens 3 keer 70 punten hebben om te slagen", zegt Scheele. „Het is dus niet zo dat je op twee onderdelen maximaal kunt scoren en op een onderdeel slechts tien punten." Na John en Sao eindigde - net als vorig jaar - Ko Dieleman uit Seroos- kerke met Drago van de Hornhütte op plek twee. Het brons ging naar Olga Boer uit Hellevoetsluis met De hond moet uitstralen dat hij graag wil werken en dat alles leuk is Leon van de Clattenburg. Twee deelnemers kwamen van buiten Zeeland. Die hadden dispensatie om mee te doen aan de Zeeuwse kampioenschappen. John en Sao komen dus uit op het Nederlands Individueel Africhtings Kampioenschap (NIAK). Die titel strijd wordt op 26 en 27 augustus gehouden in Apeldoorn. kW A J* De Veiligheidsregio Zeeland meldde zaterdagavond rond kwart over tien dat er sprake was van een middelbrand, maar schaalde dat kort daarna op naar een grote brand. Drie blusvoertuigen, een au toladder en een waterwagen van de brandweer werden ingezet. De brandweer zette in op het be schermen van de nabijgelegen wo ning en een grotere schuur met paarden. De brandweer besloot de schuur gecontroleerd te laten uit branden; er was geen gevaar meer dat het vuur zou overslaan. De offi cier van dienst gaf iets voor half twaalf het sein 'brand meester'. Bij de brand is asbest vrijgeko men. Die is neergekomen in de om geving van het schuurtje; uitslui tend op het eigen terrein. De stich ting Salvage is ingeschakeld om de eigenaar te ondersteunen bij het af handelen van de schade. maandag 1 mei 2017 Vandaag: Ouders moeten uitslag van eindtoets respecteren Reageer op pzc.nl Weekend: Ik kijk liever Discovery dan live Eredivisie voetbal 6.096 reacties Paul Kusters MIDDELBURG Massaal wordt een peti tie op internet onderte kend waarin Delta wordt opgeroepen om de televi siezenders van de Disco very Networks te blijven aanbieden. Gisteravond stond de teller op 1.348, maar dat aantal loopt ra zendsnel op. Het hele weekend regent het op sociale media en de web site van de PZC kritiek op Delta om Discovery Channel en Eurosport te schrappen. De petitie staat op moetblijven.nl. HULST De laatste wens van Sa bine Wortelboer om zo veel mogelijk kaartjes te krijgen, is vervuld. De postbode heeft het huis van de 15-jarige kanker patiënte uit Hulst overla den met lieve berichtjes. „De post is geweest, ik zit hier te janken. Kijk nou hoeveel liefde. GEWEL DIG echt! Dank je wel na mens Sabine", twitterde Ellen van de stichting No Guts No Glory. GOES Een grappenmaker heeft door heel Goes sleutels verspreid met een groene hanger waar een mobiel nummer op staat. De politie roept alle eer lijke vinders op deze niet meer naar het bureau te brengen. Een wijkagent schrijft op de facebookpagina 'Poli tieteam Oosterschelde- bekken' dat de politie het nummer heeft gebeld en het om een grap bleek te gaan. Tot in de verre omtrek was het gisteren te zien, een metershoge vlam bij chemieconcern Dow in Terneuzen. Het bedrijf kampte met een storing in één van de drie kra kers, in kraker 3. Om die weer veilig op te kunnen starten, moesten eerst alle leidingen schoon zijn. John Neimeijer uit Kortgene en Sao van Scalindjo, zijn Duitse herder, zijn zaterdag Zeeuws kampioen geworden op het pro vinciaal africhtingskampioen- schap. Met een score van 280 van de 300 punten hebben ze voldoende punten behaald om naar het Nederlands africhtings- kampioenschap te gaan. Jeffrey Kutterink Hansweert - Jan Scheele, voorzitter VDH JÊ Hond Leon van Clattenburg in actie, foto johan van derheijden Het is nog niet bekend wat de oorzaak is van de brand die za terdagavond een schuur ver woestte aan de Oude Kraaijert- sedijk tussen Lewedorp en 's- Heer Arendskerke. Er zijn geen gewonden gevallen. Jeffrey Kutterink Lewedorp De schuur was niet te redden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2