Kashia: De bekerwinst is mijn Champions League, mijn WK 3 REACTIES EUFORISCH Guram Kashia vermoedt dat de bekerwinst als stimulans kan werken maandag 1 mei 2017 GO prijs voor Vitesse' Vitesse-keeper Eloy Room: „We speelden allebei niet goed. Zij schoten in de eerste helft op de lat, dat heeft ons even wakker geschud. Voor de rest heb ik niet veel te doen gehad. We waren helemaal klaar voor deze wedstrijd, maar in het begin kwam de spanning er even bij. We wisten dat we ons niet moesten laten verrassen door stan daardsituaties en vrije trappen. Uiteindelijk is het goed gekomen. Dit is wat de club nodig had. Onbeschrijfelijk." AZ-trainer John van den Brom: „Het is een zware avond voor ons. We be gonnen goed aan de wedstrijd. Hadden pech met de bal van Derrick Luckassen op de lat en kregen daarna nog enkele kansen. Maar we scoorden niet. Dan krijg je een slechte wedstrijd die twee kanten op kan gaan. Eén keer stonden we niet goed en toen lag de bal ook direct binnen. Dat was ook de beslissing in de wedstrijd. Ricky van Wolfswinkel heeft de finale bepaald met zijn twee goals." Vitesse-trainer Henk Fraser: „In de eerste helft hadden we het zwaar, maar in de tweede helft hebben we meer strijd geleverd. Daar ben ik trots op. We zijn in de wedstrijd gebleven en krijgen met Ricky van Wolfswinkel altijd onze momenten. Hij kreeg twee behoorlijke ballen en die gingen er gelukkig in. De druk was behoorlijk groot. Dat was denk ik in het begin ook een van de problemen, waardoor we niet durfden te voetballen." Vitesse-verdediger Kevin Leerdam: „Ricky is mijn vaste kamergenoot, we doen bijna alles samen. Daarom ben ik extra blij voor hem. We hebben geschiedenis met Vi tesse geschreven. Dat ik moest uitvallen was vervelend. Ik overstrekte mijn knie volledig. Mijn been werd meteen helemaal stijf. Geluk kig bleek na een eerste diagnose dat er niets kapot is. Ik ben blij dat ik het allemaal nog kan meemaken. Wij waren uiteindelijk fitter. En we hebben natuurlijk een topspits." Ricky van Wolfswinkel kopt de 1-0 binnen voor de neus van de grabbelende Tim Krul. foto pim ras ROTTERDAM Guram Kashia snoof nog eens door zijn neus, zuchtte en sprak tot zijn toe hoorders na afloop van de be kerfinale in de Kuip: „Jongens, jullie hebben niet door wat dit doet met mij. Deze bekerwinst is mijn Champions League. Mijn WK. Zo beschouw ik dat." Zeven jaar al speelt de verdediger voor Vitesse. „Ik heb liefde voor deze club en dit is het mooiste dat ik me kan bedenken. Zag je ons in de eerste helft? Dat was de druk van 125 jaar zonder prijs, ledereen hield me de afgelopen weken tegen in de stad. ledereen begon over de bekerfinale. Nu pas, met deze prijs, hoor ik tot de historie van deze club. „Ik kon hier vroeger in Georgië als klein jongetje alleen maar van dro men. Dan zag ik de beelden van Manchester United en dan wilde ik dat ook. Voor Ajax, PSV en Fey- enoord is een prijs winnen de nor maalste zaak van de wereld. Voor Vitesse niet. Kunnen jullie je het gevoel een beetje voorstellen?" Kashia vermoedt dat de beker winst en de daaropvolgende plaatsing voor de Europa League als stimulans kan werken. „Er wachten ons nu zes geweldige wedstrijden in Europa. Dat is niet alleen voor mij een geweldige sti mulans, maar ook misschien wel voor de spelers van Chelsea." Kashia wil zich aan de wedden schap houden door zijn haar geel te verven. Dat zou hij doen bij be kerwinst. „Dat ga ik doen. Al is het maar voor één dag, want ik wil wel mijn haar behouden. Het gaat so wieso wel goed met mijn wedden schappen. Bij de vorige, toen we van Feyenoord wonnen in de halve finale van het bekertoernooi, schoor ik mijn baard er volgens afspraak af." Kashia overweegt ook een kroe gentocht in Arnhem nu de eerste prijs in de historie binnen is. „Het zou heel goed kunnen dat men sen ons dronken tegenkomen in Arnhem. We hebben de laatste tijd als echte profs geleefd. Met discipline. Dan mag het nu wel een keer los gaan." Guram Kashia met de KNVB-beker, de eerste prijs voor Vitesse ooit. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28