Stilstaan bij kanker met Strandloop 'Koning Willem-Alexander en Maxima zijn heel fijne mensen' 20 ZE 250 deelnemers lopen 1150 euro voor KWF kankerbestrijding bijeen Een Koning om in te lijsten Lopen met in gedachten een aan kanker verloren dierbare. Dat maakte de 'Strandloop voor hoop' emotioneel. Ik heb bijna de halve familie in gedachten Voor de een was het een opwarmer tje, voor de ander 'gewoon' een leuke wandeling. Maar alle 250 deel nemers aan de Strandloop voor hoop in Zoutelande wandelden of renden zaterdag met iemand in ge dachten die aan kanker is overleden. Met elkaar liepen ze niet minder dan 1150 euro bijeen. Veel Zeeuwen zijn er voor in training: de SamenLoop voor Hoop Walcheren. Dat is een 24 uurs wandelestafette die op 19 en 20 mei op en rond het Abdijplein in Middelburg wordt gehouden. Al 25 teams hebben zich ervoor inge schreven. Al die teams voeren acties om geld in te zamelen voor KWF kankerbe strijding. Een ervan, die van Kust- marathon Zeeland, hield zaterdag een hardloop- en wandel-evene ment in Zoutelande: Strandloop voor hoop. Er waren parcoursen uit gezet van 2,5 (voor de jeugd), 5 en 10 kilometer vanaf de boulevard in Zoutelande over het strand richting Dishoek en weer terug naar de finish in Zoutelande. Elke deelnemer had wel iemand in gedachten. Zoals Chantal Boon- aerds uit Beek (bij Nijmegen). Zij is op vakantie in Zeeland en loopt 5 ki lometer hard. „Ik heb een collega en een goede vriendin van mij verloren aan kanker. Veel te jong natuurlijk. Ik denk heel vaak aan haar. Niet al leen nu. Maar met zo'n evenement sta je er extra bij stil, vooral ook dat je zelf gezond bent. En met het in schrijfgeld steun je belangrijk on derzoek dat toch moet gebeuren." Familie Voor Ellen van Zuilen uit Vlissingen is het meer dan 'aan iemand den ken'. „Ik heb bijna de halve familie in gedachten. Dat komt zwaar aan, maar het is zo. Het zit in de familie. Helaas. Mijn vader is 21 jaar geleden aan de ziekte overleden. Vorig jaar stierf een nicht. Ze was net een paar maanden ouder dan ik. En mijn jongste tante is begin dit jaar overle den. De emoties komen met zo'n evenement naar boven. Gelukkig ben ik zelf nog gezond. Dat hoop ik zo te houden." Bij de hardlopers won Jan Hoop- enbrouwers uit Vlissingen de 10 ki lometer. Hij deed er 39.41 minuten over. Hij werd op de voet gevolgd door Arjo Verhage uit Aagtekerke (39.51). Derde werd Erike Poppe uit Biggekerke (42.10). De vijf kilometer won Kevin Spruijt uit Meliskerke (20.41), gevolgd door David Wolter (23.09) uit Dusseldorf en Esma Gui- gui uit Goes (25.41). De 2,5 kilometer bij de jeugd werd het snelst gelopen door Bram Willemse (14.27). Carolien Rottier (50) uit Goes was één van de geluk kigen die vrijdagavond bij het koningsdiner in Koninklijk Pa leis Amsterdam mocht zijn. „Een onvergetelijke ervaring." Ze keek haar ogen uit in de bur gerzaal. „De tafels waren prachtig gedekt met de mooiste boeketten en achter elk bord vier glazen voor de verschillende wijnen. Bij iedere twee gasten stond een lakei, die ons glas na een paar slokken al weer bijvulde. Liet ik mijn servet vallen, werd-ie meteen opgepakt", vertelt Rottier verwonderd. „Ik zat zes stoelen bij Willem- Alexander vandaan", gaat ze ver der. Bij de ontvangst had Rottier het koningspaar al de hand mogen schudden. Ze had zich voorgeno men de majesteit te feliciteren, te bedanken voor de uitnodiging en te zeggen dat ze hem zo'n toffe man vindt. Maar dat laatste heeft ze uiteindelijk niet meer gedaan, geeft ze lachend toe. „Ik was niet zenuwachtig hoor, maar het is toch gek om opeens écht voor het Koninklijk paar te staan." De koningin heeft ze even later nog wel een compliment gegeven: „'Maxima, wat bent u toch mooi. En ook veel slanker dan op tv', zei ik tegen haar. 'Oh, wat lief, re ageerde ze, 'dank u wel'." Er was opnieuw gelegenheid tot persoon lijk contact tijdens het bekijken van een expositie. Rottier werd door de koning zelf rondgeleid. „Ik vroeg hem wat hij voor zijn ver jaardag had gekregen. Begon hij helemaal te stralen. 'Een heel mooie foto van mijn meisjes', zei hij. 'Een mooier cadeau kon ik me niet wensen'." Wat haar het meeste bij zal blij ven? „Dat Willem-Alexander en Maxima zulke fijne mensen zijn. Een nuchter stel dat begaan is met het volk. Daar mag Nederland heel blij mee zijn." PZC ONLINE Gelukkig geven beide bedrijven elkaar de schuld... #delta #discovery //5ö- Een kroonjuweel voor in de boekenkast BON KONINGSBOEK maandag 1 mei 2017 PC - Ellen van Zuilen, deelneemster A Strandloop. foto ruben oreel Jeffrey Kutterink Zoutelande Complete uitslag op atletiekzee- land.nl. Elodie Kint Goes KAARTEN VOOR SABINE Wetend dat ze niet lang meer te leven heeft, maakte de vijf tienjarige Sabine Wortelboer uit Hulst bekend dat ze nog één wens had: een heel grote bak met lieve kaarten krijgen. Het bericht op de PZC-Face- bookpagina werd niet alleen op ruim 100.000 tijdlijnen gezet, maar leverde ook een storm aan reacties op. 'Post is onderweg xxx dap pere meid. Heel veel sterkte toegewenst', schreef Esme ralda de Koster. 'Hoop dat je er ontelbaar veel ontvangt sterke beauty! Ons kaartje komt er ook aan', schreef In- grid Wevers. Het zijn slechts enkele van de meer dan 200 reacties, die eigenlijk allemaal dezelfde boodschap hadden: natuurlijk kreeg Sabine een kaart. TWITTER Kees Verburg @caverb 503 Veel boze reacties afgelopen weekeinde op het besluit van Delta om Discovery niet meer uit te zenden, maar Fox Sports wel. Discovery Networks wil meer geld zien, verklaart Delta het besluit. Discovery legt de schuld juist bij Delta. ONLINE TOP 5 1. Uitslaande brand verwoest schuur 's-Heer Arendskerke 2. Grappenmaker verspreidt sleutels met mobiel nummer in Goes 3. Grote zoekactie bij Oester- dam: surfer ongedeerd gevon den 4. Hrieps: gewoon goed 'als oaltied' 5. 'Ontwikkelingswerk is mijn roeping' Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie Él facebook.com/depzc (1 @pzcredactie kuhniararHon AUs>uu<u;ter O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Primera, The Read Shop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20