over Eindelijk prijs voor Vitesse Rik van de Westelaken gaat de grens Ruim eenderde klopt aan voor hoger advies vervolgonderwijs Jolanda en Rik I mu- Dat blijkt uit een evaluatie van de Wet eindtoetsing PO van het mi nisterie van Onderwijs. Als uit de resultaten van de eindtoets blijkt dat een leerling goed gescoord heeft, klopt een derde van de ou ders bij de school aan voor een ho ger schooladvies. Bij ouders die gemiddeld of hoogopgeleid zijn, gaat het zelfs om de helft van de ouders. Dat betekent dat de juffen en meesters van groep 8 zich na de meivakantie weer schrap kunnen zetten voor deze gesprekken, want dan maken de meeste scholen de resultaten van de eindtoets be kend. 6o procent van de ouders met kinderen die hoger scoren op de toets dan verwacht, heeft een gesprek met de school. Gedrag Sinds drie jaar moeten alle basis scholen bij leerlingen van groep 8 een eindtoets afnemen. Met de uitslag wordt gecontroleerd of scholen een passend schooladvies hebben gegeven. Als kinderen ho ger scoren dan in het schooladvies staat, moeten scholen het advies heroverwegen. Uit de evaluatie, waarvoor ook ouders zijn geïnterviewd, blijkt P Vorig jaar kreeg een op de vijf kinderen die de toets erg goed maakte alsnog een hoger advies voor een vervolgopleiding dat een op de zeven ouders denkt dat de school het advies moet bijstellen bij een hoge eindtoets score, maar dat is niet zo. De school moet nog eens goed afwegen of het schooladvies juist is, maar neemt in die weging meer factoren mee dan alleen de score op de eind toets. De ontwikkeling en het ge drag van een leerling spelen bij voorbeeld ook een rol. Vorig jaar kreeg een op de vijf kinderen in groep 8 die de toets erg goed maakte alsnog een hoger advies. Naar beneden bijstellen is sowieso niet aan de orde, ook niet als leer lingen de eindtoets minder goed hebben gemaakt. Bijna de helft van de ouders denkt dat een bij stelling naar beneden wel moge lijk is.P16 Nieuwsmedia »P13 SPORT 1 t/m 3 P16 Ouders pushen school na goede eindtoets kind Bijna de helft (44 procent) van de basisscholen voelt zich na de uitslag van de eindtoets onder druk gezet door ouders die wil len dat hun kinderen naar een hogere vervolgopleiding gaan. Bettine Winters Den Haag i Wolken en pzc.nl neerslag Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1