ondraaglijk, ze moest die tijdelijk uit handen geven. „Huubs zelfdoding was voor mij een signaal: ik ben niet goed genoeg. Door die onzekerheid kon ik er niet echt voor de kinderen zijn en moest ik de zorg tijdelijk aan anderen overlaten. Ze hebben tien maanden op een internaat in de buurt gewoond. Heel heftig, maar noodzakelijk. Pas toen mijn vertrouwen groeide, kon ik het allemaal weer zelf doen." Voor rouwen staat geen tijd. Moeilijke momenten zijn er steeds opnieuw. „In mijn eentje cadeautjes uitzoeken voor de verjaardagen van de kinderen, in mijn eentje inschatten welke middelbare school goed zal zijn voor de oudste. Je realiseert je steeds weer dat het niet is zoals het zou moeten zijn", zegt Petra. Zelfs toen er een nieuwe liefde was. „De meiden konden proeven van een nieuwe vaderfiguur, maar na drie jaar kwam er een eind aan de relatie. Op nieuw waren we met zijn drieën, en kwam het verdriet van tien jaar geleden in alle hevigheid boven. En weer een droom aan diggelen." „Af en toe huilen, dat doe ik nog steeds", zegt ook Margot - inmiddels gelukkig met een nieuwe man. „Al is het nu vooral omdat ik het zo erg voor de kinderen vind. Die missen voor altijd hun vader. En ik had het Huub gegund om langer van ze te kunnen genieten." Een nieuwe liefde? Stephans vrouw was daar duidelijk over. „Ze zei: 'Je bent te jong om alleen te blijven'. Eerst dacht ik: nooit. Maar natuurlijk wil ik uiteinde lijk weer met iemand op de bank kunnen zitten. Iemand met wie ik kan huilen en lol kan maken. Iemand die de last minder zwaar maakt." 41 magazine 25 i t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82