Werk op de boot Geld geluk Trudy en Hans wonen in Leeuwarden op een schip. Ze hebben ieder twee uitwonende kinderen. Trudy heeft één kleinkind, Hans drie. wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „We hebben onlangs een flinke aanschaf gedaan. Een pelletkachel." Hans: „Op een bedrag van 5.000 euro kreeg ik 1.400 euro subsidie." Trudy: „Dat is om ervoor te zor gen dat mensen van houtkachels afstappen, vanwege de overlast." Hans: „Het gaat om het milieu. Ik doe ook zo veel mogelijk bio logische boodschappen, al is dat wat duurder." Trudy: „Ik ben milieubewust, hoor. Maar een auto hebben vind ik wel belangrijk. Mijn hele fami lie woont in mijn geboorteplaats Heiloo. Als ik met het openbaar vervoer moet, duurt het lang." Hans: „Omdat die pelletkachel een zakelijke aanschaf is, krijg ik de btw terug." Trudy: „Hans beheert die zake lijke rekening. We hebben een gezamenlijke rekening voor privé. We zijn tien jaar samen en hebben een samenlevings contract." Hans: „Leuk dat Leeuwarden in 2018 culturele hoofdstad is. Voor mij als kunstenaar biedt dat mogelijkheden." Trudy: „Je verkoopt je schilde rijen nu ook wel." Hans: „Ja, hoor. De prijzen van mijn werk variëren van 300 tot 3.000 euro." Trudy: „Afhankelijk van de maat." Hans: „Sinds ik gepensioneerd ben, heb ik meer mogelijkheid om te schilderen. Ik werkte in de Leeuwarder gevangenis." Trudy: „Ik werkte vroeger bij een bank, daarna in de thuis zorg. We leerden elkaar kennen op Oerol." Hans: „Elk jaar met Oerol lig gen we met ons schip De Elisa beth bij Terschelling." Trudy: „Dat zijn werkvakan ties. Er slapen dan gasten." Hans: „Volgende keer gaan we met een ander schip, een tjalk van vrienden. Met De Elisabeth wil ik niet meer varen, de motor wordt te oud." Trudy: „Het nadeel van de bed and breakfast vind ik dat je al tijd thuis werkt. Daarom doe ik ook vrijwilligerswerk bij het filmhuis in het Fries Museum; gezellig met collega's." Hans: „Trudy wikt en weegt altijd enorm voordat ze iets koopt, ik ben veel impulsiever. Nieuwe kleren voor mezelf koop ik nooit." Trudy: „]e hebt bijna alleen maar werkkleding. Ik vind dat als je met mij mee naar de film gaat, iets aan moet dat heel is, en zonder vlekken." Hans: „Ja, hoor." Trudy: „Als we uit eten gaan, doen we dat in een simpel eetcafeetje. Hans betaalt cash." Hans: „Het komt vaak cash binnen, dan gaat het er ook cash uit. De gewone bood schappen doe ik. Ik ben in twintig minuten klaar. Per week geef ik too tot 200 euro uit." Trudy: „O, ja? Ik heb geen idee joh." 'ALS WE UIT ETEN GAAN, DOEN WE DAT SIMPEL' „Sparen doen we nauwelijks." Trudy: „Jawel. Voor de kleinkinderen, op hun eigen rekening." Hans: „Een tientje per maand. Daar kunnen ze later een brom mer voor kopen." Trudy: „Of hun rijbewijs halen. Ik vind sparen wel superhandig, voor de leuke dingen in het leven, zoals vakanties, anders komt het er nooit van. Want een boot kost altijd wat. Het gaat erin, maar het vliegt er ook uit." Hans: „We potten het niet op, maar we sparen vooral voor leuke dingen." Trudy: „Nu gaan we met twee andere stellen naar New York." Hans: „De reis en de Airbnb zijn betaald. Dat kostte een paar duizend euro." Trudy: „Nu sparen we voor het zakgeld." Hans: „Kunnen we daar een hamburger kopen." <1 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto KARELZWANEVELD Trudy van Tricht (62) Gastvrouw bed and breakfast-schip Hans Hofman (68) Kunstenaar en schipper Gezamenlijk netto-inkomen: Trudy: kleding via AliExpress-alles was te klein Hans: verfafstraal- apparaat voor €3.000 - bleek je niet buiten te mogen gebruiken Trudy: tweede hands Nissan - nooit problemen mee Hans: het schip, in december 1999 gekocht Trudy: H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl Hans: 181 zaterdag 29 april 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75