Doolhof Van iets komisch wordt wel gezegd dal het iels tragisch is, vermeerderd met de factor tijd. recensie in de wereld van Sirenen (THB, €20). Dat komt omdat Joseph Knox direct en in korte frag menten een spervuur van personages en plot lijnen op je afvuurt. Maar na die wie-is-wie sleurt de Britse debu tant de lezer snel mee in de onderbuik van Manchester, waar rechercheur en anti held Aidan Waits undercover de strijd aanbindt met de lokale drugsmaffia. De angst, de twijfel, de dreiging zijn door het beeldende taalgebruik van Knox bijna tastbaar. Heel knap dat hij in dat kille circuit herkenbare personen van vlees en bloed weet te introdu ceren. Op naar deel 2. Annemartvan Rhee BESTE BOEKEN schrijver leest Ik lees nu... Als ik schrijf, lees ik... Een boek dat indruk maakte... Wat ik altijd nog wil lezen is... magazine 17 PLUNDEREN In De grote boeken roof volgt de Zweed Anders Rydell de nazi's die in heel Europa boeken vernietigden. (AC, €28) WEETJES Van de slag om de Grebbeberg tot onderduikers: WOU uitgelegd voor 11-tot 16 jarigen. (Karakter, €17) ZIGEUNERWEES Mist in augustus vertelt het waar gebeurde verhaal van de wees Ernst (10) in nazi-Duits- land. (Xander, €20) EERSTE ZIN Tijdwachters, Simon Garfield bezoeking Thriller ★★★w Het kost even moeite om je onder te dompelen Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. Van Ted van Lieshout verscheen onlangs Schuldig kind. De dikke Boer Boris. Ik heb net een boek voor volwas senen geschreven, dus mag ik nu wegduiken in mijn eigen prentenboek. niets. Althans geen boek. Als ik een boek lees, moet ik altijd vechten tegen de neiging om het te willen verbeteren, en dat is lastig als je net zelf een boek aan het schrijven bent. Jasper en zijn knecht van Gerbrand Bakker, uit de prachtserie Privé-domein. Over een schrijver die zich met zijn moeilijk opvoed bare hond terugtrekt in de Eifel en daar óók niet gelukkig wordt. Pijnlijk en ontroerend. De Harpij van Daan Rem- merts de Vries. Het heet heel goed te zijn, maar ik heb angst voor een boek dat zo dik is. 716 bladzij den, moet je weten! Ontevreden Knox schrapte 50.000 woorden. Hij moest er om huilen, maar het moest, het was niet goed genoeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74