Toen dacht ik: nee man, fuck die houding. Ik wil helemaal niet dood. Ik wil leven. Maar dan zonder die angsten. Het is mijn belangrijkste beslissing ooit geweest: rechtop gaan staan, werk maken van het leven, zorgen dat je het zo inricht zoals je zelf wil. Ik wilde winnen van die negati- viteit en heb er een dagtaak van gemaakt uit die ellende te komen." „Het is een pijnlijk proces geweest. Ik moest al mijn angsten onder ogen komen. Ik had bijvoorbeeld ook een hypochondrische angststoornis. Ik dacht bij elk pijntje dat mijn leven op het spel stond. Dat leverde veel paniek op. Het heeft jaren geduurd. Van mijn 18de tot mijn 22ste ongeveer. Daarna was die de pressie niet meer leidend in mijn leven." „Mijn ouders wisten het gelukkig wel, ja. Ze reageerden heel nuchter. Tijdens een van mijn paniekaanvallen heeft mijn vader iets eenvoudigs, maar heel goeds tegen me gezegd: 'Wat is het ergste dat er kan gebeuren?' In al mijn radeloosheid Paspoort Tim Hofman Privé had ik daar geen antwoord op. Dat bleek de juiste stap om de pijn gewoon te voe len, in plaats van me zorgen te maken of die pijn er misschien aankwam. Zo denk ik tegenwoordig nog steeds bij tegenslag: voel dat verdriet gewoon, dan kun je het een plek geven en ernaar handelen. Ik heb daarvoor ook weieens hulp gehad van een psycholoog. Die gaf me handige handvatten. Maar ik wilde het vooral zelf doen. Niet nog een keer een steunpilaar zoeken om me aan vast te klampen. En ik heb harde keuzes gemaakt. Heb mensen die mijn verkeerde gedrag ver sterkten uit mijn leven geschrapt. Rigou reus ja. Maar als je depressief en angstig bent, kom je in een bepaald patroon te recht. Iedereen die dat patroon in stand houdt, staat tussen jou en het genezen in. Ik heb zelfs even het contact met mijn ouders geminimaliseerd. Niet definitief, hè. Toen ik sterk genoeg was, kon ik die relatie gelukkig weer oppakken." „Nee. Het kan inderdaad terugkomen, maar als ik bang ga zitten zijn, ben ik weer terug waar ik was. Die ellende van toen zal vast nog ergens in mijn rugzak zitten. En die gaat soms even open. Dat geeft niets. Voor het mislopen van een relatie ben ik nu bijvoorbeeld niet meer bang. Het ergste wat er kan gebeuren is dat je wordt gekwetst. Dat is rot, maar niet iets om je hele leven voor te vrezen. Liefdesverdriet is geen ramp. Terminale kanker, dat is een ramp. Of vijftig jaar bang en ongelukkig zijn door een ver keerde keuze, zoals een relatie. Een kleine twee jaar terug had ik lief desverdriet (Hofmans relatie met zijn programmaregisseur Kim Smeekes liep stuk, red.). Dat deed pijn, maar het was ook een gelegenheid om aan zelfreflectie te doen: wat kan ik hiervan leren? Zie het leven als een marathon: je wordt misschien moe onderweg, maar je weet steeds beter de kuilen in de weg te vermijden." „Heel goed, ja. Dit werk plaatst mijn eigen leven in perspectief. Het is niet het belangrijkste, maar het biedt me de mo gelijkheid tot zelfontplooiing. We waren dit seizoen op de grootste vuilnisbelt van Kenia, in Nairobi. Daar wonen kinderen, Hoe pakte je dat aan? Je moeder zegt dat ze je adviseerde je niet te schamen voor je somber heid. 'Laat het maar bestaan. Het hoeft niet altijd vrolijk.' Geboren 9 juli 1988 in Vlaardingen. Opleiding Taal Cultuur studies, Neder landse taal en Communicatie wetenschap (geen afgemaakt). Loopbaan Begint in 2011 aan een tv-opleiding aan de BNN Uni versity en wordt al snel door die om roep ingezet voor programma's als 24/7 en FC Gay. In 2013 wordt hij pre sentator van Spui ten en Slikken. Een jaar later begint hij bij Je zal het maar hebben. In 2016 zet hij het YouTube- programma #Boos op. Begin dit jaar verschijnt zijn eer ste dichtbundel, Gedichten van de broer van Roos. Zijn nieuwe pro gramma Trippers is op maandagen te zien om 21.45 uur op NP03. Relatie met video maakster Lize Korpershoek. Ben je niet bang dat die depressie terugkomt? Past een heftig programma als Trippers in dat leerproces? 121 zaterdag 29 april 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69