I 1 5 De trouwkleding van het koningspaar, foto robin utrecht zaterdag 29 april 2017 t!£C"ï1£)f 4*7? 148 van de in totaal 150 genodigden (twee waren verhinderd) genoten gisteravond van een vorstelijk diner met koning Willem-Alexan- der en koningin Maxima, foto robin utrecht ningspaar allemaal een hand mogen geven bij de zogeheten 'passade'. Niet als ze hun plek ontwaren aan tafel, hun eigen naam teruglezen in sier lijke letters op een naamkaartje dat rust op een prachtig servies. Niet als ze zien dat er een klein glaasje witte wijn op ze staat te wachten en een iets groter kristallen glas water. Niet als ze lezen dat ze vanavond zalmtompouce met gerookte forel als voorgerecht krijgen, een gebakken rundersteak in dragonsaus met baby witlof, haricots verts en aardappelkroketjes als hoofd gang, om te eindigen met een hazel- nootschuimtaartje met geroosterde hazelnoten in een saus van romige ka ramel en een mokka. Dat komt allemaal straks, eerst kijkt Pieter Moelker, in het dagelijks leven consultant, eens goed om zich heen in die statige zaal, stelt zich voor aan zijn buurvrouw-voor-één-avond ('u ook nog gefeliciteerd, zegt hij tegen de enige tafelgast die een hoofddoek draagt) en komt nog even terug op de korte ontmoeting met de koning en koningin van zojuist. Mond „Dat is toch heel raar, hoe zoiets gaat. Je neemt je voor iets te zeggen, maar als je voor ze staat komt er iets anders uit je mond. Ik heb de koning gefelici teerd. Maxima ook, met de verjaardag van haar man. En ik heb ze bedankt voor de uitnodiging. Zij feliciteerden mij ook. Ze wisten hoe oud ik ben ge worden, hoe ik heet en waar ik van daan kom, want dat werd omgeroepen toen ik ze een hand mocht geven." Want een mooi stel bij elkaar, de groep van 148 mensen (twee feestvar kens waren verhinderd) die na het di- Ze wisten hoe oud ik ben, waar ik vandaan kom en hoe ik heet - Pieter Moelker ner, de koffie, de rondgang door de ex positie in de paleisgangen die sinds gisteravond 50 uur te bewonderen is, op de Dam op een gigapixel-foto gezet wordt. Willem-Alexander: „Laten we het een 'usfie' noemen, want 'wifi' is vast een beschermd merk." 76 mannen en 74 vrouwen, bleek na loting door de notaris. De koning: „En dat ging helemaal eerlijk." De oudste gast is mevrouw Richardson, 100 jaren en 1 dag jong. Geboren op Sint Maar ten, overgestoken naar Aruba en nu woonachtig in Brunssum. Voorwaar een inwoonster van Willem-Alexan ders koninkrijk. Zij zit in haar rolstoel. Een gast stapt tijdens de rondlei ding met tranen in zijn ogen op Wil lem-Alexander af. „Bedankt dat u dit wilde organiseren." Hij lacht. Ieder een lacht. De koning ook, hardop. Wat een afterparty, voor al die jarigen. scriptie van W.A. van Oranje, over 'de Nederlandse reactie op de beslissing van generaal De Gaulle om uit de organisatie van de N.A.V.O. te treden. 1965-1966'. Op een scherm in de kast schie ten beelden voorbij uit dat decen nium, zoals van de Bijlmerramp en de lullo's van Jiskefet die een pizza bestellen. Ook prachtig: de Joker Flipper- flipperkast waarop Willem- Alexander, Friso en Constantijn urenlang speelden op paleis Huis ten Bosch heeft een plek op de expositie, die vrijwel zeker langer dan alleen dit weekeinde te zien blijft. De vraag naar gratis toe gangsbewijzen was zo groot, dat wordt nagedacht over verlenging. Het schaatspak van Evert van Benthem en de fiets en de gele trui van tourwinnaar Joop Zoetemelk.Foras robin utrecht '7>2006 HWIt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5