li 9 '.V ,-9' CORDEJONGE BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Eritreeërs De internationale bijeenkomst van de Internationale Eritrese jongerenorganisatie YPFDJ werd verboden (14 april), om wille van de publieke veiligheid. Een tiental Eritrese asielzoekers gelokt met geld, gratis vervoer, onzinnige beloften, maakten amok bij het conferentiecentrum en op basis daarvan werd de con ferentie verboden. De wereld op zijn kop, enkele amokmakers als aanleiding, om een internatio nale conferentie te verbieden. Voortaan is elke politiek onwel- vallige bijeenkomst te verbieden; schakel gewoon enkele amokma kers in. De conferentie was een volledig vreedzame bijeenkomst, zelf heb ik nog politie rondgeleid in het congrescentrum, tot hun tevre denheid. Personeelsleden van het conferentiecentrum hadden te maken met beleefde conferentie deelnemers. Het was voor hen onbegrijpelijk waarom de bijeen komst werd beëindigd. Een burgemeester heeft eerder de plicht om vreedzame bijeen komsten in het kader van de vrije meningsuiting kansen te geven, in plaats van te beletten op basis van enkele ingezette amokma kers. Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11 Kuitaart Parkeren Het ADRZ te Goes heeft een jaar geleden betaald parkeren inge voerd, zogenaamd om carpoolers te weren. Dit was volgens mij een onzinnig argument. Bezoekers omzeilden dit regime en zetten hun auto bij de Ont- moetingskerk. Ook dit mag nu niet meer (18 april). Men zal beta len! Verder was te lezen: het ADRZ maakte vorig jaar 8,2 miljoen euro winst. Dit jaar wordt dat naar verwachting 6 miljoen. Fi nancieel staat het ADRZ er goed voor! Ik denk dat het ADRZ-bestuur zich mag schamen om deson danks van de gewone man par- keergeld te eisen. Het zou beter zijn om het parke ren kostenloos te laten of de eer ste vier uur vrij te geven. Men kan dan op ziekenbezoek maar ook naar een polikliniek, zonder parkeerkosten. Het gaat toch om ons aller wel zijn? Gerard van Schellen Molenstraat 18, Wemeldinge Berenklauw Ooit plantten wij een reuzenbe- renklauw (21 april) in onze tuin, om er later weer vanaf te willen - JH lfixj A: De reuzenberenklauw. fotolennekelingmont v\ (brandwonden en gevaarlijk met kinderen). Prima remedie: zorg dat er geen zaad ontwikkelt, maai of snij de bloemkoppen af met een bos- maaier en vernietig ze. Houd dit een aantal jaren vol, omdat er veel zaad in de grond zit. De aan houder wint. Wij zijn beren klauw-vrij. C. van de Sluis Noordstraat 52, Retranchement Brouwerseiland Onlangs publiceerde deze krant een samenvatting van het rap port van bureau Twynstra Gudde over de economische ef fecten van de bouw en realisatie van het project Brouwerseiland. Het rapport werd gemaakt in op dracht van de Coalitie Bescherm de Kust. „Een trucje uit de hoge hoed", noemde de projectontwikkelaar dit twee dagen later in diezelfde krant. Hij veegde met oubollige taalgebruik kritiek van de hand. Dat zijn we al vaker tegengeko men. Tot tweemaal toe heb ik de pro jectontwikkelaar verzocht mij in zage te geven in de onderbou wing van zijn uitspraken, maar er komt niets. Mijn conclusie is: het is duimzui- gerij op de Brouwersdam. Rob de Waijer Veldzigt93, Oostkapelle PZC ONLINE Soms vraag je je af of de #VVD ook de grootste is geworden met behulp van trollen. 6E&T SP0&1HBLD6N zaterdag 29 april 2017 PC Vi- v ;i-- .- .1 4'. v MMKill11 -•* /"v1'? A 5 f UW REACTIE 'Ik kwam gewoon niet toe met mijn pensioen.' Martha V. (77) uit Gent zegt dat ze geen andere uitweg zag dan drugs dealen vanuit haar appartement. Het par ket eiste gisteren twee jaar cel en een geldboete tegen de vrouw. 'De ouderen van tegenwoordig', zegt Mag gie Meeusen op Facebook. Jessy Van Der Kroon kan er niet om lachen: 'Het zou kunnen dat zij inderdaad een te karig pensioen had.' Roxanne Hemelsoet zegt: 'Nou, dat is ook niet echt booming business als je 5000 euro na 2 jaar hebt. Weet niet wat een gram van die rommel kost... Suc ces Martha H.' TWITTER Guido Klerk @GKIerk Volgens VVD-voorzitter Henry Keizer is de over name van uitvaartbedrijf De Facultatieve in Den Haag op een integere manier verlopen. Dat zei Keizer, de koper van het bedrijf, giste ren bij een ingelaste pers conferentie. Keizer werd in één klap multimiljonair door de dubieuze overname. Deskundigen beschrijven de deal als een treffend voorbeeld van de graaicul tuur. ONLINE TOP-5 1. Trein botst en ontspoort: hele dag geen treinen tus sen Roosendaal en Bergen op Zoom 2. Gentse oma (77) dealde speed: 'Ik kwam gewoon niet toe met mijn pensioen' 3. Delta wijzigt tv-pakket- ten 4. Bestuurder zwaarge wond na botsing met cam per 5. Damen Schelde: kabinet moet snel marineschepen vervangen Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie 1 facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45