Beachboom weer echt op het strand Kunstenaars laten andere kant Middelburg zien met project Herbergen 7 In dit jubileumjaar met 800 jaar stadsrechten laat Middelburg zich van zijn beste kant zien. Vier kunstenaars gaan in hun project op zoek naar de minder gepolijste kant. B°G*S ONLINE VRIJWILLIGE OPENBARE VEILING Het wordt geen aange harkt ANWB- plaatje", waarschuwt muzikant Peter Sla ger. „Wij laten zien dat er méér is dan de Lange Jan en het stadhuis. Wij gaan de achteraf- straatjes in", kondigt grafisch ont werper Marieke van der Perk aan. „Het aangeveegde, het perfecte vind ik juist verschrikkelijk. Geef mij maar lelijke muurtjes", glim lacht fotograaf Marijn Kluijfhout. „En da's nog niet makkelijk in zo'n nette stad als Middelburg, met zulke keurige mensen", knipoogt muzikant Tonnie Dieleman. Herbergen staat los van de vie ring van Middelburg 8oo, bena drukken ze. De vier vonden elkaar vorig jaar al in deze gezamenlijke uitdaging. „We zien en horen alle vier andere dingen als we door de stad lopen", verduidelijkt Marijn. „Die vier visies mengen we." Hoe? Heel simpel gezegd: Peter en Tonnie maken liedjes en bren gen eind dit jaar een album uit. Marijn en Marieke maken posters die aansluiten bij de teksten van de liedjes. De posters worden op een oude drukpers gemaakt en zijn allemaal uniek, zegt Marieke. Ze hangen op vier plekken in de stad - De Vriendschap, Cinema Middelburg, Robuust en De Spot - en zijn te koop. Samen zijn ze vertrokken voor een lange zoektocht naar de ziel van Middelburg. Althans, naar hun kijk op die ziel. „We zijn meer bezig met de stad als concept, wat die voor ons betekent, naar onze plek daarin", schetst Tonnie hun uitgangspunt. Dat werd al duide lijk uit de eerste vrucht van hun samenwerking. Op de poster die Marijn en Marieke maakten, ver woorden Schouwenaar Peter en Zeeuws-Vlaming Tonnie hoe ze in Middelburg belandden: Brug over Tunnel deu Zo kom j ier. Het bijbehorende liedje heet 't Diep. De muzikanten schreven het in het loungehoekje in coffeebar Robuust op de Markt. Te midden van het publiek dus. Tonnie: „Mooi dat de muziek zich afspeelt in de open ruimte, onderdeel is van het dagelijks leven." Het tweede nummer is ook al ver af: Slechtvalk. Het gaat over een slechtvalk in de Lange Jan zit, ver telt Tonnie. „Prachtig hoe die vo- Voor mij staan kauwtjes symbool voor Middelburg. Wij leven in hun habitat gel daar over de daken scheert en duikt." Het beeld waarmee Marijn en Marieke dat combineren, is echter het silhouet van een kauw tje. „We krijgen flarden van een tekst en gaan daarmee aan de slag. Tekst en beeld hoeven niet hele maal te passen, het gaat om het ge voel dat erachter zit", vindt Ma rieke. En ze hebben iets met kauwtjes. Marijn: „Hun gedrag is fantastisch. Ze zijn nooit alleen, ze zijn heel sociaal." Tonnie: „Voor mij staan kauwtjes symbool voor Middelburg. Wij leven in hun ha bitat. Ze gebruiken alles: de gebou wen, het eten dat op straat ligt. De stad is hun speeltuin. Ze spelen. En misschien doen wij dat ook wel in dit project: spelen." De stad wordt groter naarmate ze zich meer in Middelburg ver diepen, merken de vier kunste naars. En op hun beurt laten ze dus zien dat er meer is dan het oog aanschouwt. „We durven ook kri tisch te zijn", waarschuwt Marijn. „Het slavenverleden is structureel doodgezwegen", merkt Peter op. „Daar kunnen we klanken en beel den aan wijden. We bezingen as pecten die minder in het oog springen. Het wordt geen loflied." Marieke: „De eerste poster was wel heel braaf. Dat gaat ook verande ren." Het tegengeluid dat ze laten zien en horen, komt juist voort uit het gevoel dat ze thuis zijn in Middel burg. Vandaar ook de naam Her bergen. Die heeft voor hen meer dere betekenissen. Tonnie: „Her bergen. Zoals de stad ons herbergt, onderdak biedt. Er zit ook het woord bergen in, in de zin van: omhoog halen. Dat doen wij ook met ons project, we halen dingen omhoog. En leg je de klemtoon anders, zeg je herbérgen: opnieuw bergen. Voor mijn part voor de ko mende 8oo jaar." De 21ste editie van Beach boom wordt weer echt op het strand gehouden. De dress- code is 'colourful'. Ton van den Nouweland Scharendijke Omdat het publiek er al jaren lang om vraagt en omdat het bo vendien weer eens wat anders is, keert het dancefeest Beachboom terug naar het strand. De asfalt- bult (ook bekend van Concert at Sea) wordt verlaten om enkele meters daarnaast, aan de vloedlijn, lekker in het zand te gaan spelen. Zo is Beachboom tenslotte ook begonnen. Headliners van de 21ste aflevering zijn het, door Afro Jack geïntroduceerde, nieuwe talent Fais en dj Quintino, die net terug is van een toernee door Azië. An dere namen zijn Mike Magoo, Funkerman, Cers en de vaste gas ten Erik E Roog en Santos Sua- rez. Beachboom is een ééndaags evenement op het strand van de Brouwersdam. Het jaarlijkse dancefeest wordt gehouden op za terdag 5 augustus van 14.00 tot 01.00 uur. Kaarten zijn te koop op beachboom.com/tickets. De ex clusieve VIB-kaarten zijn bijna uitverkocht. Vlissingen, Pablo Picassoplein 71 SYNCHRO (vlnr) Marijn Kluijfhout, Marieke van der Perk, Tonnie Dieleman, Peter Slager, foto lex de meester zaterdag 29 april 2017 WA Ook een nette stad heeft rafelrandjes Maurits Sep Middelburg -Tonnie Dieleman, muzikant - Het registergoed bestaat uit diverse ruimten waaronder; oefenruimte met zaal en podium twee parkeerplaatsen. - Het object is gelegen op eigen grond, afmeting ca. 230 m2 BVO - Geluidswerende constructies in vloeren, wanden en plafonds - De onroerende zaken worden opgeleverd 'as is where is'; - Dit object wordt verkocht namens l'escaut woonservice; - Notaris: Dhr. mr. E. Sturkenboom Sauer&Oonk Adviseurs Notarissen sturkenboom@sauerenoonk.nl - Makelaar: Synchro Bedrijfshuisvesting B.V. Dhr. P.S. Nienhuis p.nienhuis@synchrobedrijfshuisvesting.nl I BEDRIJFSHUISVESTING Ga voor meer informatie naar onze website: BOG-Auctions.com of neem contact op via +31 (0)33 -46000/6 I info@bog-auctions.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43