Delta onder vuur om schrappen zenders IÉ 5 Auto botst op camper Schrik door keukenbrand Smijten met kliko's 112 NIEUWS Delta maakte gisteren een reeks wijzigingen van het basis- en het pluspakket bekend. Ze komen vlak nadat Delta de tarieven voor inter net, tv en telefonie heeft ver hoogd. Het betekent dat Discovery Channel, Animal Planet, ID en Eu rosport uit het basispakket ver dwijnen. Toegevoegd worden Fox Sports t (belangrijke Eredivisie wedstrijden), History, Nat Geo Wild, Motorsport.tv en Travel Channel. Ook het nieuwe kanaal Spike wordt straks gratis. Veel Zeeuwen zijn woest. Op de Facebookpagina en de PZC-site reageerden in korte tijd zo'n 200 mensen. Vooral het schrappen van Discovery en Eurosport valt slecht. Te meer omdat Delta niet duidelijk uitlegt waarom dat zo is. „Discovery Networks - waar Dis covery Channel, Eurosport, TLC en ID onder vallen - wil meer geld zien", zegt Delta-woordvoerder Mariska van der Hulst. „Het be drijf heeft veel geïnvesteerd in sportrechten. Onze abonnees zou den daardoor meer moeten gaan betalen." Hoeveel meer kan ze niet zeggen. „Maar het aanbod staat niet in verhouding tot de ge bruikelijke prijzen in de markt. Bovendien blijkt uit landelijk kijk en luisteronderzoek dat Discovery een marktaandeel heeft van 0,6 procent. Terwijl Fox Sports juist heel populair is. Daarom hebben we besloten de zenders van Disco very Networks te schrappen en Fox in het standaardpakket op te nemen." Wie al een abonnement had op Fox Sports 1 (van 4,95) gaat niet minder betalen. Ook aan het pluspakket worden nieuwe zen- Ook wij werden vanmorgen verrast door dit bericht ders toegevoegd en bestaande ge schrapt. Toegevoegd worden: Cl (Crime Investigation), Fine Li ving, ShortsTV, Stingray DJAZZ en BBC Entertainment toe. Disco very World, Discovery Science en Eurosport 2 verdwijnen. Woordvoerder Anja van Ginhoven van Discovery Networks betreurt de gang van zaken, maar hoopt nog op een oplossing. „Wij heb ben er alles aan gedaan om met Delta tot een nieuwe overeen komst te komen, maar helaas is dat niet gelukt. Ook wij werden van ochtend verrast door het bericht van Delta dat onze zenders vanaf volgende week definitief uit het pakket worden gehaald. We reali seren ons dat dit vooral voor onze Zeeuwse kijkers ontzettend frus- terend is. Vooral omdat we de af gelopen jaren enorm hebben geïn vesteerd in onze zenders met veel nieuwe series en exclusieve sport rechten. Voor de sportfans is het helemaal vervelend. Zeker mid den in het MotoGp-seizoen en met de Giro d'Italia voor de deur, die exclusief live bij ons te volgen is. Zeeland telt vele tienduizenden wielerfans. We zijn dan ook aan het kijken hoe we hen tegemoet kunnen komen. Overigens blijft wat ons betreft de deur gewoon open om met Delta verder te pra ten over een nieuwe overeen komst." De Zeeuwse filmer Joop Menting heeft samen met ingenieur Marjan van den Bos het initia tief genomen voor het project Ate lier Hedwige. Menting hoopt de site www.ate- lier-hedwige.nl op korte termijn uit te bouwen tot een 'commu nity', waar maximaal twintig kun stenaars - schilders, dichters, schrijvers, fotografen, componis ten, gamebouwers, filmers, land art-artiesten - actief kunnen zijn. Het maakproces van hun werk wordt via films, vlogs en blogs ge volgd. Wat ze maken, wordt te koop aangeboden. Met de op brengst worden reizende exposi ties gerealiseerd en wordt een drie meter hoog beeld van hertogin Hedwige de Ligne (1877-1938), naamgeefster van de polder, be kostigd. Menting: „Ik hoop op een artis tieke community van kunstenaars en kunstliefhebbers. Daarmee heb ben we drie doelstellingen voor ogen: afscheid nemen van de pol der, prachtige kunst verwerven en kunstenaars een podium bieden." Schilder en beeldhouwer Guido Metsers (1940) is één van de drie kunstenaars, die al actief zijn bin nen de Hedwigegroep. Hij heeft het beeld van de op een paard gezeten hertogin Hedwige de Ligne ont worpen. Het moet drie meter hoog worden en op een twee meter hoge sokkel worden geplaatst, het liefst in of in de buurt van de Hedwige- polder. Hij heeft een maquette ge maakt waarvan replica's worden verkocht in een gelimiteerde oplage van vierhonderd exemplaren. De Ik hoop op een community van kunstenaars en kunstliefhebbers opbrengst daarvan is bestemd voor de bekostiging van het werkelijke beeld. Schilder Adri Geelhoed (1957) uit 's-Heer Hendrikskinderen is bezig aan een reeks van 25 grote en achttien kleinere landschapsschil deringen van de Hedwige. Ook die worden als origineel of als replica op doek of canvas via de Hedwige- site verkocht, in een oplage van honderd per schilderij. Onno Rottier is planoloog en kunstschilder in Sint Jansteen. Hij werkt in de stijl van de Vlaamse Primitieven aan een schilderij van het middeleeuwse dorp Casuwele, een van de verdwenen dorpen van de Hedwigepolder. Ook dit werk wordt als replica in een beperkte oplage van honderdvijftig exem plaren verkocht. Menting heeft contact met schrijver Chris de Stoop, schilders Janneke Rottier en Anita de Kerf en fotograaf Ben Seelt. Zij gaan eveneens werk leve ren voor het project. Na de zomer wil Atelier Hedwige zich presen teren met een manifestatie in of vlakbij de polder, info: www.ate- Iier-hedwige.nl zaterdag 29 april 2017 PC COLIJNSPLAAT Bij een ernstig ongeval bij Colijns- plaat is donderdag net voor middernacht een persoon zwaargewond geraakt toen een auto achterop een camper botste. Het onge luk gebeurde op de 1e Del taweg. De auto raakte na de botsing van de weg en belandde in de sloot. De bestuurder is uit het voer tuig geknipt. Het slachtof fer is met een traumaheli kopter naar het ziekenhuis gebracht. De bestuurder van de camper raakte niet gewond. ZIERIKZEE In een huis aan de Speelmansplaat in Zie- rikzee heeft gistermorgen een keukenbrand gewoed. Daarbij raakte niemand ge wond. De brand ontstond rond 3.30 uur in de keuken. De bewoners werden wak ker van de rookmelders en alarmeerden de brandweer. De brandweermannen had den het vuur snel onder controle. Een ambulance kwam ter plaatse, maar bleek niet nodig te zijn. De brandweer heeft het huis geventileerd, waarna de bewoners weer naar binnen konden. De pre cieze oorzaak van de brand is niet bekend. Er is niet- mand gewond geraakt bij de brand. RILLAND In nacht van don derdag op vrijdag heeft een groep jongeren in Ril land een reeks kliko's om gegooid. De politie kreeg een melding van een buurt bewoner en kwam ter plekke. Daar hadden agen ten de daders al snel te pakken. Het probleem werd ook snel en sportief opge lost, meldt een wijkagent op Facebook: 'We hebben de jeugd kunnen traceren en in het kader van de feestelijke Koningsdag hen wat handschoentjes gege ven, zodat ze de troep weer op konden ruimen... Chapeau voor een aantal van de jongeren die deze alternatieve 'straf voortva rend oppakten!' Jeffrey Kutterink Middelburg Een storm van protest is opge stoken omdat Delta per 5 mei onder meer Discovery Channel en Eurosport uit het basis tele visiepakket schrapt. Wielerlief- hebbers missen daardoor be langrijke wedstrijden. Dat Fox Sports Eredivisie 1 (inclusief Fox sports go) gratis wordt, kan veel abonnees niets sche len. -Anja van Ginhoven, Discovery We kunnen de Hedwige niet zo maar plompverloren onder water zetten. Ontpolderen is voor de Zeeuwen iets bijzon ders, iets tegennatuurlijks bijna. Dus moeten we de ontpoldering met kunst markeren. Zegt Joop Menting. Jan van Damme -Joop Menting, filmer Adri Geelhoed aan het werk in de Hedwigepolder. (inzet)Maquette van het Hed- wige-beeld van Guido Metsers Schilderij van Onno Rottier. FOTO'S JOOP MENTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41