£'l C9 Voorzichtig met toeristentaks Verkeersafwikkeling rond Plaatwerkerij m Nieuw apparaat voor bestraling bij het ZRTI Ingetrapt 2 DAG VAN DE ARBEID KASSA Commentaar In vrijwel alle Zeeuwse gemeenteraden wordt van tijd tot tijd ge discussieerd over de toeristenbelasting. Borsele is de enige uit zondering. Die gemeente doet niet aan deze heffing. Maar de rest komt steeds opnieuw in de verleiding de toeristenbelasting te ver hogen. Met dat geld kunnen mooie dingen worden gedaan. Niet al leen voor het toerisme, want het geld mag ook worden gebruikt voor andere doelen. Uit een landelijke vergelijking blijkt dat de Zeeuwse gemeenten relatief terughoudend zijn met hun tarieven. Met 1,12 tot 1,50 euro per overnachting is Zeeland zelfs spotgoedkoop in vergelijking met steden als Amsterdam (4,84 euro) en Rotterdam (4,36 euro). Dus de roep om snel meer te innen zal wel weer klinken. Gezien de kwali teit van het verblijf in Zeeland is dat niet eens zo onredelijk. Veel Zeeuwse gemeenten zijn al bezig met een inhaalslag. Die nog eens versnellen lijkt onverstandig. Toch zullen de gemeenten die het fi nancieel moeilijk hebben, de belasting wellicht iets meer willen verhogen dan ze al van plan waren. Dat is te verdedigen, zolang het zonder schokeffecten gebeurt. Er is ruimte om iets meer te vragen zonder meteen de concurrentiepositie van de toeristische sector aan te tasten. De meeste toeristen laten zich bij hun keuze van een vakantiebestemming niet leiden door de toeristenbelasting. Maar de relatief lage Zeeuwse tarieven dragen wel bij aan een concurre rende totaalprijs. En als de belasting laag is kunnen de onderne mers zelf net iets meer vragen. Dit voordeeltje moeten de Zeeuwse toeristische bedrijven behouden. Dat kan bij een kleine verhoging. Gemeenten die voor een extra verhoging kiezen, moeten goed na denken over de verdeling van dat geld. Investeren in toerisme be taalt zich altijd uit in banen en behoud van voorzieningen. Dus het is niet slim om er alleen gaten in de begroting mee te dichten. Gebruik extra inkomsten niet alleen om gaten in de begroting te dichten Bezorgde bewoners uit (vooral) de Wagenaarstraat en winkeliers uit Walstraat, Kleine Markt en omge ving mogen er op rekenen dat ope ning van het nieuwe zorgcentrum in de Plaatwerkerij niet tot ver- keersinfarcten leidt. De gemeente Vlissingen wil eenrichtingsverkeer in de straten rondom het gebouw instellen.Bewoners en bezoekers moeten straks bij de voordeur van het grote nieuwe bewonerscen trum kunnen komen aan de Peper- dijk. Maar Hellingbaan, Vrijgang en Wagenaarstraat zijn niet geschikt om auto's in twee richtingen te ver werken. Dus wordt een circulatie plan ingesteld wat er voor moet zorgen dat automobilisten ter be stemder plekke kunnen komen zonder overige verkeersdeelnemers Eenrichtingsverkeer en autoluwe inrichting moeten overlast voorkomen te hinderen of (veel) overlast te ver oorzaken voor omwonenden. Par keeroverlast verwachten gemeente en WVO Zorg niet, omdat zelfstan dige bewoners in het centrum ge bruik kunnen maken van een on dergrondse garage. ALMANAK „Kijk eens wat er voor de wc ligt!" riep moeder van boven. Va der zag een geel plasje op de vloer voor de pot. Na tien jaar waarschuwen, briefjes ophangen en smeken had de Goese papa het ineens he lemaal gehad. Hij rukte de deur van de slaapkamer open, sleurde de gamende puber van zijn bed en zette het hevig spartelende kind met zijn kousenvoeten in zijn eigen plas. Geschreeuw en gevloek en een moeder die op de achtergrond riep dat ze een grapje maakte, omdat het desinfectiemiddel zo veel op urine leek. Boekenmarkt in Middelburg Liederentafel verhuist De Friutkraam Buttinge Bij het ZRTI worden mensen die kanker hebben bestraald. Daarvoor staan er op de locatie in Vlissingen drie bestralingstoestellen. Dit jaar worden twee van de drie toestellen vervangen. De apparaten moeren periodiek worden vervangen, om dat ze zeer intensief worden ge bruikt. Omdat het om grote en complexe apparatuur gaat, neemt de vervanging van een toestel en kele maanden in beslag. Kleuring Het nieuwe toestel wordt maandag 1 mei in gebruik genomen en heeft de naam 'Basalt' gekregen. Basalt staat voor sterk, stevig, betrouw baar, robuust en symboliseert ge borgenheid. De kleuring is meestal grijs tot zwart en het wordt ge bruikt voor strandhoofden, golfbre kers en dijkbekleding. Daarmee heeft basalt een mooie link met Zeeland, motiveert het ZRTI. zaterdag 29 april 2017 Omwonenden en neringdoen den uit de buurt vrezen vooral verkeersoverlast als het zorg centrum in de Zware Plaatwer kerij dit najaar wordt geopend. Eenrichtingsverkeer moet pro blemen helpen voorkomen. René Hoonhorst Vlissingen Sander Jacobse, gemeente Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Inzameling voor basketbalclub Vlissingers kunnen bas ketbalvereniging Mara thon steunen door afge dankte elektrische appa raten en spaarlampen in te leveren bij de milieu straat. Zo verzamelen zij punten voor de landelijke actie Wecycle, die tot eind augustus loopt in 317 gemeenten. De 25 gemeenten met de meeste punten krijgen een cheque van 1000 euro. Dansgroep Vlissin gen won die vorig jaar. MIDDELBURG Middelburg staat zondag 7 mei in het teken van boeken tijdens de jaar lijkse boekenmarkt. Op de Markt staan van 10.00- 17.00 uur 140 kramen met boeken. Daarnaast kan publiek tussen 13.00- 17.00 uur binnenkijken bij ateliers in de binnenstad. MIDDELBURG De liederentafel Middel burg verhuist naar eetka mer de Likkepot in het Hofje bij de Lange Jan. De openbare meezing- avond moest door de grote opkomst verkas sen. Woensdag 3 mei is de laatste meezingavond van het seizoen. Tussen 20.00 en 22.00 uur kan iedereen gratis meezin gen. Ingang van de eet kamer via het poortje aan de Nieuwe Kerkgang. Middelburgseweg 38a, 4364 TC Grijpskerke T: 06 - 422 99 372 webshopfruitkraam@gmail.com Pinnen fean ook bij ons. Like ons op Facebook en doe mee met de acties! Bintjes, Bildstar, Frieslander, Frietaardappel 10 kg2.75 Lamsoor 200 grC 3.00 Prei kg0.99 Ananas per stuk1.75 Conference peer kg1.25 Framboos 2 doosjes3.00 Blauwe bes 2 doosjes3.00 Volop Hollandse aardbeien en asper ges, zeekraal. Binnenkort: eigen teelt nieuwe aardappel Eerstelingen Kom ook langs in onze kraam of bestel via onze webshop en we komen het gratis thuisbezorgen in heel Walcheren! www.fruitkraambuttinge.nl Aanbiedingen gelden van 29 april tZm 5 mei Openingstijden verkoop: Ma: 10.00 - 18.00 uur Di/wo/do/vr: 9.15 -18.00 uur Za: 9.15 -17.00 uur Zondag gesloten 'Op 1 mei verdien ik goud' Het Zuidwest Radiotherapeu tisch Instituut (ZRTI) in Vlissin gen neemt op 1 mei het eerste van de drie nieuwe bestralings toestellen in gebruik. In augus tus begint de voorbereiding voor de vervanging van het tweede toestel. Dat wordt in december in gebruik genomen. Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38