De Belgen komen! Domburg Belasting elders vaak hoger Klanten boos op Delta om wijziging programmering Toeristen betalen in Zeeland niet het toptarief. De toeristenbelasting is elders aan de kust al snel 50 cent tot 1 euro per nacht hoger. 95-jarige Kees de Kok maakt de reis van zijn leven gem. Veere Viiftien iaar is ze Maar Sabiene heeft helaas geen heel leven meer voor zich. Het ernstig riek^mo'i^euH Hulst wil nu nog maar één ding. Heel veel kaartjes, Maandag vierende Belgen de Dag van de Arbeid. En dat doen ze massaal in Zeeland. Middelburg heeft binnen Zeeland het hoogste tarief en staat landelijk op de 84ste plaats lijk op de 84e plaats. De overige tarieven in Zeeland zijn Tho- len 1,00 euro, Kapelle 0,95 euro, Terneuzen 0,76 euro, Goes 0,7 euro, Reimerswaal en Hulst 0,65 euro per persoon per overnach ting. Haarlemmer meer vraagt per toerist per nacht 5,86 euro en daarmee is de 'Schipholgemeente' met afstand de duurste, gevolgd door Amsterdam en Utrecht (4,84 euro). Rot terdam en Den Haag, die ook aan de Noordzee grenzen, heffen een tarief van respec tievelijk 4,36 en 3,35 euro. De Zeeuwse (toeristische) ge meenten heffen met tarieven van tussen de 1,12 en 1,50 euro per over nachting per nacht relatief weinig toeristenbelasting. De goedkoopste kustgemeente is echter directe buur Goeree-Overflakkee waar een toerist nog geen euro per nacht be taalt. Maar dit Zuid-Hollandse eiland is met een tarief van slechts 95 cent een uitzondering. De meeste ge meenten langs de Nederlandse kust vragen (veel) meer dan de Zeeuwse, blijkt uit tarieven voor 2017 die bureau LocalFocus op een rijtje heeft gezet. Alleen Schagen, Katwijk en Hol lands Kroon (kop van Noord-Hol land) hebben tarieven op Zeeuws niveau, maar in acht kustgemeen- ten in Noord-en Zuid-Holland moet meer dan 2 euro betaald wor den. Ook de gemeente Bergen zit met 1,80 euro nog boven de duurste Zeeuwse kustgemeente Vlissingen (1,50 euro). Waddeneilanden Op de Waddeneilanden varieert het tarief van 1,50 euro (Vlieland) tot 1,73 euro (Schiermonnikoog). De gemeente Veere vraagt 1,25, Sluis 1,20, Noord-Beveland 1,14 en Schouwen- Duiveland 1,12 euro per toerist per nacht. Die laatste twee hebben, na Goeree-Overflak- kee, de laagste tarie ven langs de Neder landse kust. Veere, Sluis, Noord-Beveland en Schouwen-Dui- veland zijn in Zee land het meest afhan kelijk van toeristenbe lasting. Schouwen-Dui- veland alleen al is goed voor ruim vier miljoen overnach tingen per jaar. Elke cent verhoging levert voor deze gemeente meer dan 40.000 euro op. Overigens heffen 79 gemeenten in Nederland geen toeristenbelas ting. De gemeente Borsele is de enige in Zeeland waarvan een hotel of camping geen bijdrage wordt verwacht voor de gemeentekas. Middelburg heeft binnen Zee land het hoogste tarief: 1,60 euro. De Zeeuwse hoofdstad staat lande- It ZEELAND4 TOTO CAMILE SCHELSTRAETE ZEELAND 2 ZEELAND 4 Tarief voor toeristen relatief laag Theo Giele Vlissingen ZEELAND 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37