M Groenewegen sprint naar eerste overwinning Russin staat ondanks alle controverse direct in halve finales 30 y De discussie in de tenniswereld blijft: verdient dopingzondaar Maria Sjarapova een wildcard? Gisteren won de Russin bij het WTA- toernooi in Stuttgart opnieuw K Ze startte de week met nul WTA- punten, maar Maria Sjarapova zou komende maandag zomaar op plek 120 van de wereldranglijst kunnen staan. De meest besproken tennis ster van het moment won gisteren in Stuttgart ook haar derde partij sinds haar dopingschorsing. Ze ver sloeg de Estse Anett Kontaveit (6-3 6-4). Ze lijkt een machine van 188 cen timeter lang. Twee dagen geleden noemde Sjarapova, die vijftien maanden langs de kant stond na haar positieve test op meldonium, haar spel nog roestig. Haar racket raakte ze tijdens haar schorsing een paar maanden niet aan, maar dat betekent niet dat ze heeft stilgeze ten. De roest is na een paar partijen weg. In Stuttgart heeft de vrouw, die zichzelf omschrijft als vechter, nog geen set verloren. Op de ranglijst klimt ze met het bereiken van de halve finale al naar plaats 262. Mocht ze het toernooi winnen, dan levert haar dit in totaal 470 punten op en nadert ze de top 100. Hoe sneller ze klimt, des te snel ler de discussie verstomt. Haar ren tree gaat al dagen gepaard met com mentaar over de beslissing van de toernooidirecteur in Stuttgart om Ze is een valsspeler en ik denk niet dat een valsspeler nog zou mogen spelen haar een wildcard te geven. Veel proftennissers zijn tegen de wild card, een rode loper hoort niet na terugkeer van een dopingstraf. Het laatste commentaar komt van Eu genie Bouchard. De Canadese ging een stapje verder en zei: „Ze is een valsspeler en ik denk niet dat een valsspeler in welke sport dan ook nog zou mogen spelen." Maar wie Sjarapova confronteert met de mening van collega's, krijgt een schijnbaar onbewogen blik als antwoord. Over de kwestie rond Bouchard liet de Russin weten er niets over te willen zeggen en bo ven dergelijke opmerkingen te staan. Daarnaast meldde Sjarapova niet meer te willen spreken over het dopinghoofdstuk, aangezien ze dat al meermaals heeft gedaan, zo als een dag eerder tijdens de pers bijeenkomst na haar eerste partij. Diva Ook daar, waar ze met een zwarte schoudertas op kwam draven - bij Sjarapova draait het nooit alleen om tennis, ook om presentatie - was ze vaak ontwijkend in haar antwoor den. Zoals het een diva betaamt: de kin omhoog, afstandelijk, professi oneel, beleefd. Op haar reactie na een aankondiging van een journa list van boulevardkrant The Sun: „O, God." Gevolgd door een zucht. „Ik denk niet dat The Sun ooit in Stuttgart is geweest, of wel? O, dit is de eerste keer? Maagden." Een lachje kan er nauwelijks vanaf. Ze had al lang kunnen stoppen. Een week geleden werd ze 30 en om het geld hoeft Sjarapova het niet meer te doen. Maar ze is een veel vraat. Op haar palmares prijken vijf grandslamtitels. De Russin houdt van een uitdaging. Tennis vergelijkt ze met een puzzel. „Ik hou ervan uit te zoeken hoe ik door een situatie kom en win." En dat deel is wat ze het meest gemist heeft toen ze langs de kant stond. Ook voor de toernooien in Rome en Madrid kreeg Sjarapova inmid dels een wildcard. De organisatie van Roland Garros maakt 16 mei pas bekend of zij Sjarapova een wildcard verstrekken. Zaterdag speelt Sjarapova in ieder geval al haar eerste halve finale. Een pikant treffen met de Frangaise Kristina Mladenovic, die een jaar geleden liet weten te twijfelen aan alles wat Sjarapova gewonnen heeft. De massasprint in de eerste rit van de Britse etappekoers werd ont sierd door een grote valpartij in de laatste kilometers, waarbij onder anderen Steven Kruijswijk tegen het asfalt smakte. De kopman van Lotto-Jumbo, die de Ronde van Yorkshire rijdt als laatste voorberei ding op de Giro, kon echter al snel weer op zijn fiets klimmen. Uit de eerste controle van de doktoren kwam ook geen schade aan het licht. Chaos Groenewegen kreeg niets mee van de chaos achter zich en kon einde lijk zijn eerste zege van 2017 vieren, al was het verschil met Ewan mi niem. De 23-jarige Amsterdammer, die in het voorjaar in de Ronde van Dubai en Parijs-Nice een paar keer net naast de zege had gegrepen, nam daarmee evenals vorig jaar di rect de leiding in het algemeen klassement van de driedaagse wed strijd. Groenewegen mag vandaag in de lichtblauwe leiderstrui rijden en zal de groene puntentrui 'uitlenen' aan Ewan. De sprinter verspeelde vorig jaar op de slotdag in Yorkshire zijn leidende positie aan de Fransman Thomas Voeckler. Nastase biedt excuses aan Luiten zevende in China Open Klitsjko voelt zich al winnaar zaterdag 29 april 2017 Sjarapova laat zich niet gek maken Maria Sjarapova is uitbundig na haar zege op Anett Kontaveit. fotoafp Lisette van der Geest Stuttgart —Eugenie Bouchard (23) Dylan Groenewegen komt jui chend over de finish, foto corvos SCARBOROUGH Wielrenner Dy lan Groenewegen heeft gisteren zijn eerste overwinning van het jaar geboekt. De Nederlands kampioen schreef net ais vorig jaar de eerste etappe van de Ronde van Yorkshire op zijn naam. Groenewegen was in de sprint net iets sneller dan de Aus traliër Caleb Ewan. TENNIS llie Nastase (70) heeft excuses aangeboden voor zijn uitspraken richting de tennissters Johanna Konta en Serena Williams. „Ik weet dat niets mijn woorden kan goedpraten. Ook de spanning van de wedstrijd niet", meldt Nas tase. Als coach van Roe menië had hij in een Fed- Cup-duel met Groot-Brit- tannië Konta beledigd. De ITF schorste hem om die reden. Eerder maakte Nas tase opmerkingen over de zwangerschap van Willi ams. „Laten we maar zien welke kleur de baby heeft. Chocolade met melk?" GOLF Joost Luiten staat op het China Open na twee dagen op een gedeelde ze vende plaats. De Neder landse golfer ging gisteren rond in 69 slagen, drie onder par, en gaf daarmee vervolg aan zijn goede start in de eerste ronde donderdag. Toen legde hij de achttien holes af in 68 slagen. Met deze resulta ten komt de Bleiswijker nu op zeven onder par. Dankzij zijn voorlopig zevende plek haalt Luiten probleemloos de schifting in het deelne mersveld van 156 golfers. Hij komt dus vandaag en morgen ook nog in actie op de Topwin Golf Country Club in Peking. Dan worden de derde en vierde ronde afgewerkt. Leider in het klassement is de Span jaard Pablo Larrazabal, die op veertien onder par staat. BOKSEN Profbokser An thony Joshua begint van avond op het uitverkochte Wembley als grote favoriet van het Engelse thuispu bliek aan het wereldtitelge vecht in het zwaargewicht tegen Vladimir Klitsjko (foto). De 41-jarige Oekraï ner kreeg gisteren tijdens de weging al een voor proefje van de vijandige ontvangst die hem wacht. Hij werd door duizenden Britse fans uitgejouwd. Het deed hem niets. „Ik voel me nu al de winnaar. Natuurlijk, de meeste toeschouwers zullen achter Anthony staan. Maar dit wordt mijn wedstrijd, mijn triomf, in mijn ring, op mijn avond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30