29 de eredivisie de meest krankzinnige ontknoping ooit Mr - - ganger te zijn, met Heitinga als diens rechterhand, en binnen Ajax werd de affaire al snel in een grote doofpot gestopt. Maar je hoeft maar een Kralingse betrokkene te bellen uit die tijd, of het regent grappige details. Ook zoiets: Ajax betaalde nooit, ondanks de winst van Excelsior op AZ, omdat PSV uiteindelijk profi teerde. „Als die jongens van'020' echte kerels waren geweest, had den ze gewoon betaald", zegt Danny Koevermans later, in 2007 de spits van AZ en - zoals de meeste hoofdrolspelers van die Mr' K lassr'i„-.v. dag - op de hoogte van de af spraak. Voorafhad Ajax-trainer Henk ten Cate nog gebluft. „Henk Kesler kan beter naar Tilburg komen met die schaal. Wij gaan het worden. Zeker weten." Die teksten werken als do ping op de spelers van Willem II, die zelfs bij 0-2 achter nog hun le ven lijken te willen geven. Ook in trigerend: uitgerekend Ibrahim Kargbo werpt zich als een grond- militair voor elke denkbare bal, de voetballer uit Sierra Leone die later in zijn carrière van omkoping be schuldigd zou worden. rSA Als die jongens van '020' echte kerels waren geweest, hadden ze gewoon betaald Dat doet hij ook bij de allesbeslis- sende bal in de slotseconden, een indirecte vrije trap in het straf schopgebied. Als deze bal er in gaat, is Ajax alsnog landskampi oen. Nog één goaltje is nodig. Nota bene Wesley Sneijder en Kenneth Perez staan bij de bal, de stress is overal daaromheen, en in alle wanorde is het de Spaanse mis koop Roger die schiet. Vol op de uit de muur vliegende Kargbo. Och, al die verhaallijnen. Bij Vi tesse is Aad de Mos trainer, de man die in de rust doodleuk zijn keeper wisselt. De Servische doel man Vladimir Stojkovic staat zelfs bij een achterstand opzichtig tijd te rekken en provoceert voortdu rend het Eindhovense publiek. De Mos grijpt in, zogezegd uit vrees voor escalatie. Bij Excelsior speelt Kees Luijckx, nota bene gehuurd van AZ, en vo luit spelend in de kampioenswed strijd van zijn werkgever. „Maf kees", schreeuwt Stijn Schaars na afloop woedend tegen Luijckx. Blunder Er zijn allerlei min of meer verge ten details, over de zuivere straf schop bijvoorbeeld die Vitesse- speler Fred Benson had moeten krijgen in de slotminuten. De blunder van Heurelho Gomes, bij de 2-1 van Theo Janssen. De tocht van de AZ-spelers naar de spelersbus, met het hoofd gebo gen, tussen de menigte door. Of neem nou de uitbundige ereronde van Willem II, nota bene na een o- 2 nederlaag. Verderop kun je Ten Cate horen schelden in de kleed kamer. „Klootzakken!," klinkt het, boos op alles, inclusief zichzelf. In Eindhoven is het waanzin nige feest ondertussen losgebar sten, maar ook daar blijft nóg een beklijvend moment over, als voor zitter Schuitema het veld op gaat om iedereen te feliciteren. Ronald Koeman krijgt een onhandige handdruk, en de trainer doet vooral geen moeite om het tafe reeltje wat vrolijker en gemakke lijker te maken. Een schouderklop in ijstijd is het. zaterdag 29 april 2017 GO Alle wedstrijden afgelopen PSV op 3-1 door Afellay AZ komt 2-1 achter door een doelpunt van Henrico Drost PSV komt op 4-1 door Farfan Huntelaar zet Ajax op 0-2 AZ maakt gelijk door Koevermans 5-1 voor PSV, doelpunt Cocu AZ komt weer achter (3-2) door Voskamp EINDSTAND N DER W1 Een doelpunt voor de eeuwig heid. Phillip Cocu (liggend) scoort de 5-1 voor PSV en maakt zijn club kampioen. FOTO ROBERT VOS vei M jr Ajax-trainer Ten Cate staat stijf van de stress, fotomilanrinck De Ajacieden liggen uitgeteld op het gras. fotomilanrinck Danny Koevermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29