Twee posities onduidelijk Geen twijfels in Alkmaar 27 Toen we in 1993 met Heerenveen de finale haalden, hadden we eigenlijk al gewonnen lectie van 1997 nog de grote wand in de catacomben. En in het Abe Len stra Stadion komt de zoen die Hee renveen-keeper Hans Vonk aan Ge rald Sibon geeft na het winnen van de beker in 2009 op een grote foto terug. Trots prijkt ook de afbeelding van de beker op het AZ-stadion, op een doek met daarnaast de jaren dat de club die prijs won. Medewerkers van de Alkmaarders spreken nog steeds vol verwondering over die dag in 2013 toen de doorgaans nuk kige trainer Gertjan Verbeek spon taan iedereen optilde, nadat het laatst fluitsignaal had geklonken. Volksverhuizing Maar eigenlijk hoeft de finalist niet eens te winnen. Foppe de Haan zette zichzelf en Heerenveen op de kaart in een finale die met 6-2 ver loren ging. „Toen we in 1993 met Heerenveen tegen Ajax speelden en er een hele volksverhuizing naar de Kuip tot stand kwam, hadden we eigenlijk al gewonnen." VITESSE BEKER FINALE zaterdag 29 april 2017 GO Spelers van FC Groningen maken in 2015 een selfie met de beker. Het is een hoogtepunt in hun carrière, foto pim ras Foppede Haan KNVB-bekerfinale AZ-Vitesse, morgen 18.00 uur. Op TV: SBS6 ZEIST Met geheime trainingen en wisselingen in zijn formatie heeft trainer Henk Fraser de voorbije weken bij Vitesse een rookgordijn opgetrokken voor de clash met AZ. Maar grote geheimen kent de opstelling van de club voor de bekerfinale niet. Eigenlijk worden slechts twee raadsels ontrafeld in de Kuip. Fraser moet nog een keuze maken voor de rechtsbackposi tie en die van schaduwspits. Af gaande op vorm en prestaties in de voorbije maanden ligt de keuze voor Keivin Leerdam in plaats van Kevin Diks op rechts voor de hand. De huurling van Fiorentina heeft bij Vitesse zijn topvorm nooit bereikt. Leerdam staat wel op het punt transfervrij te vertrekken bij Vitesse, heeft soms ook te veel op de automa tische piloot gevoetbald, maar is uiteindelijk stabieler. Op de positie van schaduwspits puzzelt Fraser al het gehele sei zoen. Dat duidt op ontevreden heid over de invulling van die cruciale plek in aanvallend op zicht. Fraser kiest tussen Nava- rone Foor, die zijn topvorm heeft bereikt, en de Braziliaan Nathan. Voordeel is dat hij met het duo van plek kan wisselen én dat Vi tesse moeiteloos kan overscha kelen naar een systeem met vier middenvelders. ZEIST Om duidelijkheid te creëren heeft AZ-trainer John van den Brom enkele weken geleden al de opstelling be kendgemaakt bij zijn spelers. „Uniek denk ik", zei de oefen- meester gisteren op de geza menlijke persconferentie bij de KNVB in Zeist. Daardoor weten we al dat Ron Vlaar de kans heeft om voor het eerst de bekerfinale te winnen. De eindstrijd van 2008, die werd gewonnen door Feyenoord, miste hij vanwege een langdu rige blessure. De editie van 2010 ging verloren tegen Ajax. Miniem was de rol van Stijn Wuy- tens in het bekertoernooi van 2012, dat werd gewonnen door zijn club PSV. Rechtsback Jonas Svensson won met Rosenborg wel al twee keer de Noorse beker. Ben Rienstra hoopt op zijn beurt op een belangrijke rol als invaller. De middenvelder van AZ verloor in dienst van Hera cles en PEC Zwolle al twee keer een bekerfinale. Hij start tegen Vitesse op de bank. Trainer Van den Brom probeert morgen ook een pijnlijke herin nering uit zijn geheugen te schrappen. Als speler van nota bene Vitesse miste hij in de be kerfinale van 1990 in de blessu retijd een strafschop tegen PSV (1-0 nederlaag). ZONDAG 30 APRIL STADION FEIJENOORD V.l.n.r: John van den Brom, Ron Vlaar (beiden AZ), Guram Kas hia en Henk Fraser (Vitesse) poseren met de beker, fotoproshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27